Skocz do zawartości

Listwa drzwi - folia / plastik. Jak zadbać?


czejzee

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję antidotum na coś takiego:

 

imag0025kd.jpg

 

To łuszcząca się folia - plastik w przednich drzwiach. Często takie elementy, o ile nie są lakierowane, potrafią zmienić kolor na słońcu. U mnie .... nawet popękały. Jak dbać? Poszukuję osoby, zakładu która/y mi to naprawi.

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest kilka filmików "jak bezpiecznie ściągać folie". U Ciebie stres jest mniejszy, bo i tak to okleisz jeszcze raz. Jak zedrzesz wszystko to oczyść powierzchnię tar & glu removerem, odtłuść i klej następną. A jak już zmienisz na nową, to nacieraj siuwaxami - do winylu masz szeroki wachlarz środków. Dłużej posłuży. Powodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym samym elementem w A3 z tym że na środku, najpierw pojawiały się bąble, szczególnie jak było gorąco, potem jakby wciągały się spowrotem, ale ostatnio już z jednej strony pękło i kawałek odpadł. Nie wiedziałem że to jest folia, myślałęm że jakiś rodzaj farby :o Może bardziej trwałe będzie pomalowanie tego w macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego z zaprzyjaźnionego sklepu http://klakiernik.pl/index.php?products ... rod_id=175

Jakość pewnie dobra, cena śmieszna. Nie wiem tylko czy dobrze się układa/wylewa pod wpływem temperatury? Jeśli ktoś stosował może się pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bezboleśnie sciągnąć folię wystarczy podgrzewać suszarką i delikatnie odciągać. Pod wpływem temperatury klej puszcza a sama folia robi się rozciągliwa ( przynajmniej tak miałem w Skodzie). Jeśli chodzi o nową folię to bez problemu znajdziesz na allegro. Faktura i kolor identyczny ( tak bylo w moim wypadku, że pasowało idelanie). Naklejasz to także przy pomocy suszarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

My posiadamy środek do usuwania etykiet i folii ale nie wiem czy jest sens inwestować jeżeli chodzi o tak małą powierzchnię http://www.pielegnowacauto.pl/inne/siln ... z-221.html Kilka razy uratował lakier obklejonych firmowych samochodów ;)

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tylko nie zdziw sie jak bd Ci sie rwac jak durna. Niewiem jaka folia Ty masz oklejone, byc moze ktos poszedl po taniosci i okleil najzwyklejszym monomerem. Mialem niedawno taki przypadek, roczna folia na dachu (naklejka pod L`ke) wymiar hmmm 30x30 cm? Sciagalem ja prawie godzine :/ tak sie rwala. Jak bd oklejal, sciagnij najlepiej caly element, w tym przypadku ten czarny slupek. Na koniec pracy dogrzej folie, dociskajac ja dokladnie. Tylko nie za badzo zebys jej nie przegrzal ;) Jakbys mial problemy pisz, oklejam auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na innym forum o tym wstępnie rozmawialiśmy. Obecność tych folii, to kwestia estetyki, tj. w przypadku innych kolorów, czarne listy stanowią spójną całość z szybami i nie odznacza się za bardzo słupek. W przypadku czarnego lakieru... Raczej nie ma to takiego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i udało się. Postanowiłem zerwać folię, a pod nią - super lakier :)

 

Jednak gąbką w jednym miejscu popsułem... jak myślicie, czym będę mógł takie rysy usunąć?

 

945102_10201532472460648_834203359_n.jpg

 

A efekt po zdarciu taśmy:

 

1999778131_22905_1.jpg

1999778131_22905_2.jpg

1999778131_22905_3.jpg

 

Cała operacja trwała 5 godzin (ten cholerny klej bardzo trudno jest usunąć). Ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.