Jump to content

Zabezpiecznie tapicerki/Impregnacja


Recommended Posts

Mało jest informacji o tym jak zabezpieczyć tapicerke po jej wypraniu aby dalej sie nie brudziła, więc może ktoś doradzi jakie środki wziąć pod uwage ??

Wiem ze 303 fabric zabezpiecza no ale to dostepne tylko w sklepach internetowych z których jedenej sztuki nie bardzo mi sie opłaca zamawiać.

Czy z środków bardziej dostepnych typu sonax do impregnacji tkanin czy Motip w spayu do impregnacji sie nadaje ?? Może sa jakieś środki w sklepach z meblami/budowlane/markety gdzie można dostac coś dobrego do zabezpieczenia świeżo upranej tapicerki ?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak na prawde zaden srodek nie zabezpieczy tkaniny przed brudem, moze ograniczyc brudzenie w duzym stopniu i ulatwic czyszczenie, ale jak potraktujesz ja np. czyms w rodzaju ketchupu to po samym starciu szmatka slad na pewno zostanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

słuchaj ja kupiłem Diamond Brite Fabric protector i zrobiłem impregnację tapicerki, wrzucę może jakiś test na forum. Jak narazie żadnej rewelacji to ja nie widzę (podobno tkanina tapicerki miała nie przyjmować płynów) i być łatwiejsza w późniejszym zmywaniu zabrudzeń (według słow pracownika firmy). Tyle, że aplikowałem sam, być może oni to robią w inny sposób albo innym środkiem niż ten sprzedawany dla mas.

Link to comment
Share on other sites

Ja również nie jestem przekonany do Diamondbrite Fabric Protector, po zabezpieczeniu foteli z alcantary oraz dywaników materiałowych przeprowadziłem mały test. W przeciwieństwie do tego co jest napisane od producenta, wodą w znacznym stopniu wsiąkała w powierzchnie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.