Skocz do zawartości

Audi A3 1.8


k24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy projekt detallingowy, ale wszystko robię zgodnie ze sztuką,

mimo że mam 17 lat :lol:

 

A3 należy do mojej mamy, jest z 1996 roku. Od kupna wymienione wiele części mechanicznych, więc pomyślałem że warto zająć się także lakierem.

Detalling Audi będę przedstawiał w kilku/kilkunastu fazach ponieważ jeszcze trzeba

odwiedzać szkołę :oops::oops:

 

Zabawki których będę używał przy samochodzie:

 

Garaż do prac 6mx5.5m

Kesrtel SIM180

Menzerna FG500, FF3000

Pady Flexipads/styl menzerna 135mm/80mm

Karcher 4.00 EcoSilent

 

 

PB TR

PB B&B

PB B&S

PB QD+

DJ LP

DJ BV PRO

DJ DW

Meg GC

Meg APC

Glinka BH soft

FK 1000p

DG #901

ValetPro BlueGel

AG Body Shampoo Conditioner

AG SRP

AG Interior Shampoo

AG Vinyl & Rubber

AG Engenia & Machine

AG Instatn Tyre Dressing

AG Bumper Care

AG Fast Glass

Sonax do chromu i aluminium

Pędzelek ValetPro

Plus-10

 

link do albumu z testerami:

http://s1118.photobucket.com/albums/k611/k2421/Kolekcja/

 

Na A3 jest masa swirli, kilka hologramów i ślady po zaprawkach na masce.

Mimo to nie jest źle z tym samochodem porównując do niektórych projektów na forum :D

 

 

06-06-2011

Pierwszy dzień zabawy

 

Auto zostało umyte w sobote i do dzisiaj zrobiło ok 150km więc było lekko zakurzone.

QD+ w zupełności wystarczył do usunięcia kurzu.

Użyłem Plus-10 do usunięcia smoły, której nie było zbyt wiele.

Potem w ruch poszła glinka BH, a jako lubrykant woda z minimalną ilością DG 901.

Szybka ocena stanu lakieru pod halogenem:

IMG_4053.jpg

IMG_4054.jpgIMG_4055.jpgIMG_4056.jpgIMG_4057.jpgIMG_4058.jpgIMG_4059.jpgIMG_4060.jpgIMG_4061.jpgIMG_4062.jpg

 

Do oklejenia użyłem zwykłej taśmy malarskiej.

IMG_4061.jpg

 

Kilka zdjęć 50/50 na przednim błotniku po FG500 na białym padzie.

 

IMG_4064.jpg

IMG_4063.jpg

IMG_4065.jpg

IMG_4067.jpg

 

Stan lakieru po FF300 na pomarańczowym padzie:

IMG_4069.jpg

IMG_4068.jpg

IMG_4070.jpg

 

 

Na dzień dzisiejszy to tyle, jutro maska, drugi błotnik, zderzak i lampy

:ad:. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za przeczytanie tematu i wyrażenie swoich opinii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak przeczytałem spis chemii to mnie przytkało ale na szczęście okazało się że to testery i odzyskałem oddech :) inaczej wpadłbym w kompleksy bo pamiętam jak ja zaczynałem.....

Gratuluje fantastycznego koloru jak się postarasz tak jak na pierwszym elemencie będzie szał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie panowie, tylko do piątku musze chodzić :-]

głównie w tej korekcie chodzi o usunięcie swirli bez nadmiernego ściągania klaru,

auto jest używane codziennie i w bardzo różnych warunkach, więc 100% korekcji

totalnie mija się z celem.

 

Gdy robiłem zdjęcia 50/50 wpadł kuzyn, popatrzał i zapytał kiedy znajde czas na

jego golfa :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem zdjęcia 50/50 wpadł kuzyn, popatrzał i zapytał kiedy znajde czas na

jego golfa

 

Tak się to zaczyna a później chodzisz nie ogolony nie wyspany a dzień zaczynasz od włączenia kompa i forum :P Potem nie kupujesz np nowych spodni bo generalnie pasowało by kupić nowy wosk itp...Wpadłeś,przepadłeś inaczej mówiąc witaj wśród tych którzy dziwne rzeczy robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k24, hehe. Pamiętam jak mi mówili w Twoim wieku, że jestem zajadły. Ale gdybym posiadał wtedy taką wiedzę jak Ty teraz... może nie trzeba byłoby malować Merca od nowa? :roll:

Generalnie fajnie się zaczyna, ale troche się zdziwiłem, że zacząłeś i skończyłeś na jednym błotniku. Przez te dwie godziny zrobiłbyś spokojnie dwa elementy. Brakuje mi fotek sprzed mycia i w trakcie mycia :(

Czekam na więcej 8-)

 

damianTDCi, myślę, że w wieku 41 lat mało kto chce odwiedzać szkołę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, ogólnie wyglądało to tak, że kuzyn wpadł, pogadaliśmy i wybyłem z garażu. Wróciłem po ponad godzinie i dalej zajmowałem się autem. Skończyłem błotnik, i poszedłem kontunować prace i zrobiłem maske 8-) , zaraz zrobię update :song:

Zresztą, przed myciem auto i tak było czyste, więc nie byłoby na co patrzeć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi skoro chodzi do szkoły to pewnie ma te 17lat :P czy to jakieś zło? :D

a czy ja piszę, że zło jak najbardziej ok, że są coraz młodsi tutaj na forum co potrafią prawidłowo zadbać o auto ;)

Dokładnie. Dłużej posłuży. No i przy odsprzedaży duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie w tej korekcie chodzi o usunięcie swirli bez nadmiernego ściągania klaru,

auto jest używane codziennie i w bardzo różnych warunkach, więc 100% korekcji

totalnie mija się z celem

Podoba mi sie Twoje racjonalne podejscie do tematu :good: Ten kolor jest bardzo atrakcyjny i świetnie wygląda doprowadzony do ładu. Masz zaplecze, masz miejsce, masz zapal i wiedze - wszystko czego potrzeba... Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem zdjęcia 50/50 wpadł kuzyn, popatrzał i zapytał kiedy znajde czas na

jego golfa

 

Tak się to zaczyna a później chodzisz nie ogolony nie wyspany a dzień zaczynasz od włączenia kompa i forum :P Potem nie kupujesz np nowych spodni bo generalnie pasowało by kupić nowy wosk itp...Wpadłeś,przepadłeś inaczej mówiąc witaj wśród tych którzy dziwne rzeczy robią :)

 

:lol: skąd ja to znam? Albo raczej moja dziewczyna? :kox: "I co, znowu ten samochód!" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, k24, Oj nie ładnie chłopaki :P Szkoła ważna ALE auto najważniejsze

Praca fajna no i moim zdaniem jeden z najładniejszych kolorów pasujących do a3.

W domu mam siostrę i mamę. Jak one obie się włączą, że bym tylko auto czyścił czy coś podobnego to kłaniajcie się narody. Odrazu robie zwrot na pięcie i rura do garażu zamykam się i pracuje przy autkach :) Przez nie nawet ostatnio zapomniałem położyć cleanera pod wosk.

No cóż takie Nasze ciężkie życie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.