Skocz do zawartości

Auto Finesse Rejuvenate


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dzięki uprzejmości EXCEDE miałem możliwosć przetestowania 2 produktów z nowej linii kosmetyków firmy Auto Finesse, cleaner Rejuvenate oraz quick detailer Glisten, tutaj opiszę moje wrażenia po użyciu cleanera :)

 

Jak wszystkie produkty AF, również Rejuvenate wychodzi ładnym,efektownym opakowaniu :

 

auto-finesse-rejuvenate-250.jpg

 

Produkt jest koloru białego, ma dość mocny chemiczny zapach, trochę jak Fast Cut. Tu trzeba przyznać, są cleanery które pachną duuużo lepiej. Konsystencja jest dość wodnista, podobnie do DJ Lime Prime i SV Cf.

 

igp6349.jpg

igp6347.jpg

 

Obiektem testów było moje auto, a konkretnie lusterko i kawałek błotnika. Tydzień temu ściągnałem naklejke która jeździła na lusterku od ponad 2 lat :

 

igp6324.jpg

 

Z racji tego że brak ostatnio czasu, nic z tym potem nie zrobiłem, żadnego cleanera czy nawet środka do usnięcia resztek kleju. Do testów używałem aplikatora Zaino, na lusterko tylko twardej strony.

 

Małe 50/50 :

 

igp6325r.jpg

igp6328.jpg

 

I całość zrobiona :

 

igp6348.jpg

 

Jak widać, produkt poradził sobie bardzo dobrze. Dzięki niewielkim właściwościom ściernym, bez problemu usunął zmatowienie w miejscu naklejki, gdzie lakier nigdy nie był korygowany. Również resztki kleju i innego syfu który się przykleił przez ten tydzień nie stanowiły zadnego problemu. Cleaner daje sie ładnie wypracować, tak że niewiele zostaje do starcia z lakieru MF,nie ma mowy o żadnym smużeniu.

 

Następnie przyszła pora na trochę większy fragment :

 

igp6353.jpg

 

Tu z kolei użyłem tylko miękkiej strony aplikatora :

 

igp6355.jpg

 

Nie zrobiłem niestety sensownych zdjęć lakieru przed, ale powiedzmy że był w stanie na 3- w tym miejscu. Ostatnia korekta miała miejsce w sierpniu,a po zimie auto widziało tylko cleaner na maszynie.

 

Różnica widoczna nawet bez lampy:

 

igp6356.jpg

igp6361.jpg

 

 

Tu lakier pod fleszem :

 

igp6360w.jpg

 

A tu z Brinkmannem :

 

igp6380.jpg

 

Jak widać głębsze ryski zostały, ale w sumie ciężko żeby bylo inaczej. Hologramy od wycierania,drobne zmatowienia i swirle zostały bez problemu usunięte, lakier mocno "przejrzał".

 

Ostatni aspekt na który zwróciłem uwagę, to brudzenie plastików, a raczej jego brak ;)

 

igp6389.jpg

 

Na tym zdjęciu na fragment ~5 cm nałożyłem cleaner i zostawiłem na 10 min.

 

Po starciu prezentowało się to tak :

 

igp6391.jpg

 

 

Podsumowując, AF wprowadziło na rynek rewelacyjny produkt, bardzo łatwy w użyciu i dający niezłe rezultaty. Na ocenę końcową poczekam do czasu aż będe miał okazję potestować go na maszynie, ale z recenzji innych wynika że wtedy jest jeszcze lepiej. Jeśli ktos szuka czegoś do szybkiego odświeżenia lakieru finishem, to tutaj Rejuvenate sprawdzi się idealnie, przygotowując od razu lakier pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Swoją butelke LP sprzedałem dawno temu, i nie mam teraz żadnego innego ściernego cleanera pod ręką. LP pracuje się podobnie, ale żeby osiagnać podobne rezultaty trzeba dłużej się napracować,przynajmniej ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

gruby_RS, ten na klapie został, ale jego dni też są policzone ;)

 

SV CF niby też nie pachnie fiołkami, ale przynajmniej nie jest męczący. No może męczący to złe słowo, ale nie jest nieprzyjemny. I to nie tylko kwestia cleanera, bo ich QD też nie powala zapachem,co trochę dziwi bo jak mówił EXCEDE w innym temacie, woski potrafili zrobić pachnące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Z produktów, które czuć chemią to Rejuvenate, Tripple -AIO (już mniej), Glisten -QD (słabiej wyczuwalny) i Crystal (czuć alkohol ;) ) -do szyb. Reszta bardzo ładnie pachnie :) Szczególnie zdziwiony byłem zapachem Gloss'a do opon, nie wiem jak im się to udało, zapach jak na dressing do opon jest piękny, a najlepiej pachnie szampon, soczystymi, świeżymi winogronami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przyjemność przetestowania Auto Finesse Rejuvenate

 

Na zdjęciu autko mojego kolegi Szymka, kupione w marcu tego roku.

 

Samochód umyty został BH Surfex HD oraz pianą aktywną VP Snow Foam Combo:

 

rejuvenate3.jpg

 

 

Użyłem takze glinki.

 

Trochę zabawy aplikatorem i gołym okiem widać efekty pracy.

Aplikator był biały a zrobił się czarny :-] Nie wiedziałem że jeszcze tyle syfu jest na masce.

 

rejuvenate.jpg

 

 

 

Maska po użyciu cleanera.

Zdjęcie nie oddaje w pełni rezultatu pracy. Lakier na żywo po użyciu clenera mocno się oczyścił, nabrał głębi i połysku, efekt super!

 

rejuvanate2.jpg

 

 

 

Jego rzadka konsystencja powoduje że przyjemnie pracuje się z tym produktem.

Zapach chemiczny, typowy dla cleanera.

Według mnie to świetny produkt i każdemu mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Ja dziś na rotacji nakładałem z prędkością 1100-1200.

Miało być tylko nałożenie clanera, ale w ramach testu sprawdziłem co można z niego wyciągnąć :evil:

 

Samochód mojej rodzicielki VW Beetle, lakier jak widać na zdjęciach kompletnie skatowany.

Pady polishing & finishing.

 

po prawej stronie taśmy to rysy :cry: :

img1214y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

20111015930.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Efekty przeszły moje oczekiwania :good:

Usunięcie znacznej ilości rys, łatwość rozprowadzenia, oczyszczenie i wyciągnięcie koloru :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.