Skocz do zawartości

Renoskór - jak z trwaloscia i procesem renowacji


ded

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej e39 mam wytarty boczek fotela. Kolega posiada renoskor w tym kolorze, wiec chcialbym skorzystac. Domyslam sie, ze trzeba zmatowac element, odtluscic i nalozyc kilka warstw a potem zabezpieczyc preparatami do czysczenia i konserwacji. Czy ktos z was korzystal z tego preparatu i moglby cos powiedziec o trwalosci? U mnie jest typowo wytarta farba ze skory, sama skora nie jest jakos uszkodzona. Chcialbym to naprawic, bo wyglada nieestetycznie.

DSC_3919.JPG.3fcc576d1e9d324af0bd320248af098e.JPG

DSC_3919.JPG.6afac0e80a52872788d231d0b538355d.JPG

DSC_3922.JPG.ae6f490c88e6b466617cf2452bbb542d.JPG

DSC_3921.JPG.c96aadeda9c4443e2cc9272d345fdfb3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na tym forum specjaliści od skór, sam mam skórę i mam podobny problem i przymierzam się do zakupu ale zestawu tonującego z Lederzentrum plus rozpuszczalnik GLD, i uważam że jakaś farbka renoskór za 10 zł nijak się ma do skuteczności i trwałości całego zestawu. Moim zdaniem renoskór nie da rady i ja bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaLDZ, wysylales im kawalek skory, czy brales kolor w ciemno? Mam barwic tylko te elementy ktora sa przetarte, czy caly fotel?

 

Co do renoskora, to odpuszczam temat, sporo negatywnych opinii przeczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę u siebie zrobić gałkę zmiany biegów i nie wiem czy wystarczy tylko czarny lakier czy jeszcze na to bezbarwny? jedni mówią że trzeba aby zabezpieczyć drudzy że nie bo będzie się bardzo błyszczał a i tak po samym czarnym będzie dobrze zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/farba-lakier-do-skor- ... 03579.html

chodzi mi dokładnie o to,czy wystarczy tą farbę czarną położyć kilka razy na gałkę i już? potem czytałem że kremem do rąk smarują,czy trzeba jeszcze na farbą kłaść lakier bezbarwny czy nie musowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolega namowil mnie na polozenie renoskora na kierownice. Mielismy nakladac 3 warstwy ale nalozylismy jedna. Co prawda rece sie nie brudzily ale farba zeszla w najbardziej uzywanych miejscach. Bede jeszcze probowal nalozyc kilka warstw. Kolega twierdzil ze u niego 3 lata sie renoskor nie poddal na kierownicy.

 

Fotele dzis wyczyscilem zestawem z lederzentrum. Oceniam go na prawde pozytywnie. Latwo sie pracuje, skorka zrobila sie o wiele przyjemniejsza w dotyku.

 

W najblizszym czasie na fotel pojdzie zestaw tonujacy z lederzentrum. Mam nadzieje, ze to zalatwi sprawe. Renoskorem jednak nie zaryzykuje.

 

Pytanie do kolegi muzycom: co polecasz aby gleboko nawilzyc skore i przywrocic jej sprezystosc i taka miekkosc w dotyku.

Czym odnowic kierownice? Moze ta plynna skora z Waszej oferty?

W innym temacie doradzasz uzywanie pistoletu do nakladania farby tonujacej. Mam mozliwosc takiego nalozenia, ale zastanawiam sie, czy jak na pierwszy raz to czy nie przerosnie mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Moze ta plynna skora z Waszej oferty?

 

Raczej na kierownicy płyną skórą niczego nie naprawisz.

 

Farba tonująca. Jeśli powierzchnia jest mocno uszkodzona to lepiej uszyć na nowo.

 

Kierownica to chyba najgorszy temat do farbowania ze względu na zatłuszczenie.

 

Jeśli chodzi o pistolet i farbę wszystko zależy od tego, czy masz z tym jakieś doświadczenie. Jeśli robisz to pierwszy raz to na pewno warto wyjąć fotel z samochodu :D

 

Jeśli skóra jest naprawdę przesuszona spróbuj alten leder softenera najlepiej od spodu.

Z wierzchu ciężko cokolwiek zapalikować w większej ilości.

 

Możesz też stosować do codziennej pielęgnacji zamiast LV protectora Leder protector. Jest bardziej tłusty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Dystrybutor

Spróbuj naszego GLD. To też rozpuszczalnik, ale masz pełną kontrolę nad usuwaniem warstw farby. Czyli jesteś w stanie usunąć warstwę nałożonej farby bez ruszania tego co pod spodem.

 

Rozpuszczalnik GLD

 

Rozpuszczalnik GLD

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę się Wam dziwię stosuje renoskór już od 5 lat i nie wiem co Wam nie wychodzi. Uważam, że to jest dobra i tania farbka, szczególnie jeżeli mamy do pomalowania czarną tapicerkę. Co do malowania kierownicy i gałki zmiany biegów radziłbym najpierw umyć, odczekać aż wyschnie i dobrze odtłuścić acetonem. Później gąbeczka i wklepujemy farbę. Kierownica po przebiegu 50tkm nadal wygląda świeżo, gałkę zmiany biegów musiałem odświeżyć po 70tkm, bo położyłem tylko 2 warstwy. Na dobrze odtłuszczoną powierzchnię można nawet 4 warstwy położyć, ale im cieniej tym lepiej - trzeba wyczuć ile trzeba ;)

 

rustin możesz spróbować zmyć farbę własnie acetonem, ale nie daje gwarancji, że nie zejdzie z poprzednią warstwą farby.

 

Polecam też temat na BMW Klub Polska właśnie o renoskórze.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... +sk%C3%B3r

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

musze tez pomyslec na zakupem jakiejs farby z wyzszej polki, do tej pory uzywalem jakiejs taniej farby z allegr (kolor czarny) stosowanie na fotelu kierowcy identyczne miejsce jak na foto w pierwszym poscie, i efekt byl naprawde fajny tylko ze trwalosc to max 6miesiecy... i potem znowu zaczely wychodzic przetarcia na wierzch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spróbuj jakiejś farby wodnej i poczuj różnicę....

 

Stosowałem Wasze farby z powodzeniem i poza zapachem, który faktycznie jest intensywny w przypadku renoskór-u samo pokrycie farbą i praca z produktem jest już bardzo dobre.

 

Tu są np. siedzenia od E36 coupe, które były trochę zajechane, ale jeszcze trochę posłużą. W przypadku dorabiania kolorów to już renoskór leży, bo mamy dostępną paletę i możemy najwyżej sami coś kombinować.

 

IMG_9790.jpg

 

IMG_9788.jpg

 

IMG_9787.jpg

 

IMG_9786.jpg

 

IMG_9865-001-1.jpg

 

IMG_9864-001.jpg

 

IMG_9862-001.jpg

 

IMG_9855-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.