Jump to content

Toyota Corolla


Recommended Posts

Regeneracja lamp przednich. Pacjent z objawami katarakty. Ogólne zmętnienie i żółknięcie przednich ślepi potraktowane papierami wodnymi 400, 800, 1500, 2500. Usunięte zostały wszystkie większe i mniejsze rysy. Pozbyłem się również koloru żółtego. Następnie pasty 3M na małych padach 3M i mucha nie siada.

 

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kordan, zabezpieczasz czymś lampy? Na forum CC kolega polerował lampy, ale okazało się, że razem z polerką zeszła jakaś powłoka ochronna i wystarczy ptasia kupa, żeby zrobił się ślad na reflektorze.

23i8h1v.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czytałem wcześniej dużo na temat regeneracji lamp. Być może trafiłem na lampy bez tej warstwy ochronnej. Z tego co czytałem wcześniej ta warstwa ochronna słabo się poleruje i matowieje przy polerowaniu. U mnie takiego przypadku nie stwierdziłem. Niektórzy zabezpieczają lampy jakimiś lakierami, niektórzy tylko woskiem. Ci drudzy po roku użytkowania pojazdu nie stwierdzili wad typu zmatowienia czy przebarwienia. W tej chwili na corolli leża dwie warstwy Collinite 476. Chociaż nie jestem przekonany co do przyczepności tego wosku do spolerowanego plastiku. Niby jest warstwa /widać po polaniu wodą/ ale przy polerowaniu mikrofibrą miałem wrażenie że wszystko ścieram. Miesiąc wcześniej robiłem to samo w okularniku C220 jeżdżącym na taxi - do tej pory różnicy nie widzę. Zobaczymy z czasem. Zawsze można po roku do mnie wrócić :-]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.