Jump to content

Test Autobrite Vinyl Gel Bumper and Trim Conditioner


witles

Recommended Posts

TEST SPONSOROWANY PRZEZ

02ed9e9b01d531db.png

 

Otrzymałem do testu od użytkownika autofanatic preparat Autobrite Vinyl Gel Bumper and Trim Conditioner.

 

Opis ze strony importera:

Zaprojektowany tak żeby odnawiał i poprawiał wygląd wszystkich zewnętrznych plastików i gum. Specjalna mieszanka pozwala używać tego produktu również na mokrych powierzchniach. Pozostawia długotrwałą wodoodporną powłokę.

 

Sposób użycia:

Nałożyć na powierzchnię za pomocą suchego aplikatora bądź ściereczki nie pozostawiającej włosków i dobrze wetrzeć, zetrzeć pozostałości. Pozostawić do wyschnięcia.

Nie używać produktu na elementach metalowych, malowanych oraz szklanych. W przypadku rozlania niezwłocznie zmyć gdyż ma wlaściwości poslizgowe.

 

Produkt ma właściwości łatwopalne i jest szkodliwy dla środowiska wodnego. Nie używać w pobliżu zbiorników wodnych. W przypadku połknięcia może spowodować uszkodzenie płuc. Gdy produkt zostanie połknięty nie wymuszać wymiotów, niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza, pokazać etykietę. W razie kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością ciepłej wody.

 

Środek nałożony na czystą klamkę, listwę zewnętrzną oraz gumową uszczelkę w Dacii Logan. Jak widać na załączonych zdjęciach klamka już była trochę wyblakła, a preparat zastosowałem na jej prawej stronie, lewą zostawiłem czystą w celu porównania trwałości :)

Pierwsze zdjęcia są tuż po nałożeniu następne oraz film wykonane dzień później.

 

Środek łatwo się nakłada (należy wstrząsnąć przed zastosowaniem) i jest wydajny - wystarczy mała kropla by zrobić prawie całą listwę widoczną na zdjęciach.

Zwrócić uwagę proponuje na to, by środek był cały czas zmieszany, bo po 5 minutach stania obie ciecze już się rozchodzą. Kolejne pobieranie preparatu bez wstrząśnięcia powoduje wypłynięcie tylko rzadszej substancji.

Zapach chemiczny, ale niedrażniący.

Niewchłanianie wody OK.

Podbicie kolorów OK, choć na klamce było widać pewne przebicia wyblakłego plastiku.

Na drugi dzień z pobłysku powstał mat.

Od wytrzymałości będzie zależał werdykt ostateczny :)

dsc019131.jpg

dsc019141l.jpg

dsc019161a.jpg

dsc019181.jpg

dsc019191.jpg

dsc019201.jpg

dsc019211.jpg

dsc019231.jpg

dsc019241.jpg

dsc019251.jpg

dsc019261.jpg

dsc019271i.jpg

 

FILM :-]

Link to comment
Share on other sites

Byłem jeszcze raz przy aucie i na gumie przy szybie efekt jest bardzo dobry, postaram się jutro zrobić jakieś zdjęcie porównawcze. Kolor zrobił się bardziej matowy i podkreśla klasę auta :P Preparat będę dalej testował, także jeśli coś ciekawego zauważę, to się tym z Wami podzielę :)

 

Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

i ja dostałem testery od autofanatic, z czego jestem zadowolony to bardzo szybka dostawa (nawet pocztą) jak i miła rozmowa :)

 

 

co do środka o nazwie Vinyl Gel Bumper and Trim Conditioner jestem w 100% zadowolony z efektu jaki otrzymałem na zewnętrznych plastikach - podszybiu (narazie do testów postawiłem Matiza :D)

 

 

środek neutralny w zapachu (bez przesady jak kolega tutaj napisał - chemiczny), ładnie się rozprowadza aplikatorem piankowym, jest bardzo ekonomiczny (2x po 2 krople na całe podszybie) czy jest trwały dowiem się po kilku dniach i dam znać :)

 

 

oto fotki z testów:

 

 

87163987.th.jpg

90036073.th.jpg

60724907.th.jpg

93322915.th.jpg

15336882.th.jpg

21627086.th.jpg

42768010.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Z tego matizowego podszybia wszystko złazi bardzo szybko.

A to że nie umyłeś porządnie jakimś APC podszybia, tylko nałożyłeś preparat na ten brud to też nie wpłynie korzystnie na trwałość :/

Link to comment
Share on other sites

no niestety, póki co najlepiej na tym podszybiu utrzymuje się Nielsen S-A-S

choć i tak jeszcze nie jestem usatysfakcjonowany jego działaniem

Link to comment
Share on other sites

podszybie ma około pół roku więc jeszcze nie jest zabardzo wypłowiałe jak w moim wcześniejszym matizie, zobaczymy co z tego będzie, teraz jest matiz cały umyty i plastiki pokryte właśnie Vinyl Gel Bumper and Trim Conditioner, dodam że podszybie zostało umyte 2 razy i po wyschnięciu jest naprawdę super efekt - pół mat - jak nowe

 

 

17104757.th.jpg

29298622.th.jpg

13239738.th.jpg

52321447.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.