Skocz do zawartości

Multi Purpose Cleaner


ble

Rekomendowane odpowiedzi

TEST SPONSOROWANY PRZEZ

 

autofanatic.png

 

 

 

Witam,

 

dostałem od AUTOFANATIC próbkę Multi Purpose Cleaner do przetestowania.

 

Opis producenta:

Wielofunkcyjny środek czyszczący. Może być używany do czyszczenia tkanin, plastików, winyli, drewna, gumy w wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. Również może być używany do czyszczenia silnika oraz nadkoli. Maksymalna możliwość rozcieńczenia 1:100 części wody. Zawiera mocno alkaliczne środki czyszczące, które z łatwości usuną woski, olej, tłuszcz, brud drogowy i uporczywe plamy. Dodatkowo jest świetny do mycia podłóg.

 

Sposób użycia:

Zawsze sprawdzaj czy kolor tkaniny jest trwały (czy barwnik nie puszcza po kontakcie z wodą). Rozcieńczyć w zależności od przeznaczenia:

 

- 1:4 części wody – usuwanie oleju, wosków i tłuszczów

- 1:5-10 części wody – czyszczenie winyli, dywanów i plastików

- 1:10-150 części wody – czyszczenie auta

 

MPC jest środkiem mocno pieniącym się i nie można go używać do maszynowego czyszczenia dywanów.

Do czyszczenia rzeczy materiałowych rozcieńczyć w proporcji 1:1, spryskać wybrane miejsce i delikatnie trzeć.

 

Produkt drażniący dla oczu i skóry. W razie kontakt z oczami przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Używac rękawiczek i gogli ochronnych.

 

Zawiera:

- Disodium metasilicate

- 2-butoxyethanol

 

 

 

Zapach dość ostry, przypominający domestos:p Po rozcieńczeniu zapachu prawie nie czułem.

Na początek postanowiłem wyczyścić wnęki drzwi które chyba nigdy nie były czyszczone. Zalegał tak jakiś stary smar, brud, piasek, ogólnie tłuste ciężkie do usunięcia zabrudzenia.

 

p1010534k.jpg

p1010535h.jpg

p1010536d.jpg

p1010537t.jpg

p1010540.jpg

p1010543e.jpg

 

Po rozcieńczeniu w proporcjach 1:10

p1010545u.jpg

p1010546o.jpg

p1010552r.jpg

 

Jak widać zostało jeszcze troche brudu

Więc postanowiłem rozcieńczyć w proporcji 1:4

p1010587q.jpg

p1010589c.jpg

p1010590u.jpg

 

Ogólnie dla mnie efekt b.dobry, przyjemnie się pracowało z MPC

Na dwoje drzwi nie żałując zużyłem około 8ml.

 

Zalety:

-po rozcieńczeniu praktycznie brak zapachu.

-w odpowiednim rozcieńczeniu dobrze, łatwo i szybko usuwa trudne zabrudzenia

-wydajny

 

Wady:

-chyba nie zauważyłem

 

 

 

EDIT:

-widziałem ostatnio działanie innego APC (nie wiem czy firmę powinienem zdradzać więc lepiej nie będę pisał) i sprawował się gorzej. Tzn w takim samym stężeniu trzeba było dłuzej pędzelkować aby uzyskaćefekt podobny do MPC więc mogę spokojnie stwierdzić że MPC jest jak najbardziej środkiem który się sprawdzi oraz jest wydajny. Jak tylko zurzyję resztę to zakupię jakiś solidniejszy baniaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ble, bardzo dobre zdjęcia. Zabrudzenia konkretne i w przypadku takich zabrudzeń nie ma co eksperymentować z rozcieńczeniami, tylko od razu dać maksymalne stężenie dla APC, często jest to właśnie 1:4. Ogólnie widać, że środek działa tak jak powinien! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero niedawno miałem okazję przetestować mpc. Umyłem klientowi silnik, pięknie domyło. Użyłem stężenia 1:4. Już od samego ciśnienia atomizera schodził brud, nawet wyschnięty dał się wypłukać. Płukanie oczywiśćie gorącą wodą, bo silnik był gorący. Dzisiaj myłem silnik 3C concept skoncentrowanym i nie zdziałałem wiele. Tylko z tymi dwoma APC miałem do czynienia i w tej chwili zamówiłem środek 3C, ale następny w kolejce jest MPC i na pewno go zakupię. Za niewiele wyższą cenę środek oferuje bardzo wysoką jakość.

Wykonałem parę zdjęć, niestety telefonem, bo nie miałem dostępu do aparatu i nie wyszło tak, jakbym chciał. Spaprałem trochę sprawę, ale obiecuję się poprawić. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc do rzeczy.

 

Próbka została rozcieńczona 1:4 czyli wyszło 500 ml gotowego preparatu.

 

Zapach jest chemiczny ale znośny, ciężko określić do czego podobny, natomiast po rozpyleniu przez dobry atomizer czuć ostrą woń, duszącą i szczypiącą w oczy, tak że nie nachylamy się nad elementem na którym trzeba rozprowadzić preparat tak jak ja to zrobiłem.

 

Na pierwszy ogień poszła felga i osad z klocków hamulcowych.

 

Przed:

 

76b81d7c1fa31ea8.jpg

 

dd09a69d14d71ac4.jpg

 

Po:

 

4deaf4b8e9d82841.jpg

 

81bebabb9cc4b75b.jpg

 

Do usunięcia pyłu z klocków użyłem średniej wielkości pędzla, cała została raz spryskana.

Po aplikacji bród sam nie zaczyna spływać, ale bez problemowo radzi sobie z tym pędzelek. Ważna uwaga, żeby nie zostawiać MPC do wyschnięcia to zostaje po nim osad, ale schodzi on po kolejnej aplikacji środka.

 

Felga jest dość mocno "zmęczona", ale wg mnie MPC spisał się bardzo dobrze.

 

MPC poddałem kolejnej próbie na wnękach i zawiasach drzwi. I powiem że nie miał tam lekko:

 

Przed:

 

21d0a9cbed8bd88d.jpg

 

6b8982f976191550.jpg

 

d27a168a464c73d1.jpg

 

b1827937fb907188.jpg

 

I po :

 

7da385d9b766b9b7.jpg

 

21cc060a1e986bba.jpg

 

0d29efe7cdf9de26.jpg

 

29ec58893af9a36d.jpg

 

W miejscach gdzie brud był cięższy do usunięcia, aplikowałem MPC dwukrotnie + pędzlowanie. Jak widać w miarę dobrze stary smar, piach i bród został usunięty.

 

Do usunięcia zabrudzeń z dwóch felg oraz wnęk drzwi zużyłem może 100 ml gotowego środka, więc można śmiało powiedzieć że jest bardzo wydajny.

 

 

417c421ced7eeb90.jpg

 

 

Podsumowanie:

 

Zapach chemiczny, nie rozpylony praktycznie nie wyczuwalny. Rozpylony - ostry, duszący

Nie mam jako takiego porównania do innych APC, ale ten myślę że sobie w miarę dobrze poradził z zabrudzeniami.

Bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

TEST SPONSOROWANY PRZEZ

autofanatic.png

 

 

Otrzymałem do testów MPC firmy Autobrite.

 

Producent zaleca rozcieńczać produkt w zależności od przeznaczenia:

- 1:4 części wody – usuwanie oleju, wosków i tłuszczów

- 1:5-10 części wody – czyszczenie winyli, dywanów i plastików

- 1:10-150 części wody – czyszczenie auta

 

Ja chciałem wymyć dywaniki, kołpaki oraz zawiasy więc rozcieńczyłem produkt w proporcji 1:10.

 

 

 

GUMOWE DYWANIKI

 

Tak wyglądały przed myciem:

mpc1.jpg

 

Brud wtarty we wzorki dywanika:

mpc2.jpg

 

Popsikałem dywaniki za pomocą pianownicy made by Clin :)

mpc5.jpg

 

I rozprowadziłem pędzlem. Specjalnie nie używałem szczotki żeby sprawdzić czy środek sobie poradzi i wyciągnie brud.

mpc6.jpg

Niestety środek sobie nie poradził. Na dodatek pozostawił biały nalot w zakamarkach.

Musiałem dywanik wyszorować szczoteczką.

 

Tak wyglądał po wysuszeniu:

mpc11.jpg

Mimo, że stężenie wydawało się odpowiednie to dywanik po myciu stał się matowy i szarawy :/ a wcześniej był czarny, minimalnie błyszczący.

Podobną sytuację miałem w poprzednim aucie jak wymyłem dywaniki APC Tesco zmieszanym na oko więc może za silnym.

Tutaj mimo zalecanej proporcji efekt taki sam.

 

 

 

 

KOŁPAKI

 

Koła nie były jakoś specjalnie mocno zabrudzone:

mpc3.jpg

mpc4.jpg

 

Po zaaplikowaniu:

mpc7.jpg

 

I rozprowadzeniu:

mpc8.jpg

 

Koła po spłukaniu:

mpc9.jpg

mpc10.jpg

Kołpak i opona zostały bardzo dobrze wyczyszczone ale taki brud na kołpakach to nawet szampon ruszał bez problemu.

Natomiast na samej oponie działanie preparatu jest bardzo widoczne. Znajdował się na niej jakiś stary dressing,

którego już za bardzo nie było widać ale jeszcze mocno odpychał wodę. Po przemyciu MPC kropelkowanie natychmiast znikło.

 

 

ZAWIASY

 

Tak wyglądały przed myciem. Brud z ok. 4 miesięcy:

mpc12.jpg

mpc13.jpg

 

Po aplikacji:

mpc14.jpg

mpc15.jpg

mpc16.jpg

 

Po spłukaniu:

mpc17.jpg

mpc18.jpg

mpc19.jpg

Zakamarki zawiasów zostały dobrze doczyszczone.

 

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Autobrite MPC jest produktem bardzo silnym co pozwala go mocno rozcieńczać.

Uzyskujemy wtedy dobrą wydajność za korzystną cenę.

Z drugiej strony trzeba uważać na jego moc bo łatwo coś popsuć...

Produkt dobrze się pieni i fanie się go wtedy rozprowadza po zakamarkach.

Zapach nie jest drażniący przy pracy na świeżym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Testowałem i ja! Fotek nie mam, ale są już inne w temacie, które mówią wszystko.

 

Ja tylko mogę potwierdzić bardzo dobre działanie MPC.

Skubaniec pieni się od samego przebywania w butelce :)

 

To, że świetnie domywa smary, brud z felg i takie syfy to już wiemy.

A teraz uwaga: na jakieś 8 litrów wody dodałem dwie nakrętki z testera MPC, wsiadłem na mopa i elegancko umyłem 60m2 terakoty w moim domu :)

Następnie nalałem nierozcieńczonego MPC na gąbeczkę i wyszorowałem granitowy zlewozmywak w mojej kuchni, który nie chciał się poddać wszelakim mleczkom do czyszczenia, chlorom i innym WC Kaczkom :D Taki jakiś uparty osad na nim tkwił...

 

Co ciekawe, pracowałem bez rękawiczek i nie zauważyłem, żeby moje ręce były jakoś widocznie bardziej "zjechane" niż przy stosowaniu innych środków (chociażby tak chwalonego APC Nielsena)....

 

Jak dla mnie MPC to rewelacja! Dobierając odpowiednie stężenie (lub jego brak) można sobie poradzić z poważnym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.