ble Opublikowano 21 Maja 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Maja 2011 TEST SPONSOROWANY PRZEZ Witam, dostałem od AUTOFANATIC próbkę Multi Purpose Cleaner do przetestowania. Opis producenta: Wielofunkcyjny środek czyszczący. Może być używany do czyszczenia tkanin, plastików, winyli, drewna, gumy w wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. Również może być używany do czyszczenia silnika oraz nadkoli. Maksymalna możliwość rozcieńczenia 1:100 części wody. Zawiera mocno alkaliczne środki czyszczące, które z łatwości usuną woski, olej, tłuszcz, brud drogowy i uporczywe plamy. Dodatkowo jest świetny do mycia podłóg. Sposób użycia: Zawsze sprawdzaj czy kolor tkaniny jest trwały (czy barwnik nie puszcza po kontakcie z wodą). Rozcieńczyć w zależności od przeznaczenia: - 1:4 części wody – usuwanie oleju, wosków i tłuszczów - 1:5-10 części wody – czyszczenie winyli, dywanów i plastików - 1:10-150 części wody – czyszczenie auta MPC jest środkiem mocno pieniącym się i nie można go używać do maszynowego czyszczenia dywanów. Do czyszczenia rzeczy materiałowych rozcieńczyć w proporcji 1:1, spryskać wybrane miejsce i delikatnie trzeć. Produkt drażniący dla oczu i skóry. W razie kontakt z oczami przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Używac rękawiczek i gogli ochronnych. Zawiera: - Disodium metasilicate - 2-butoxyethanol Zapach dość ostry, przypominający domestos:p Po rozcieńczeniu zapachu prawie nie czułem. Na początek postanowiłem wyczyścić wnęki drzwi które chyba nigdy nie były czyszczone. Zalegał tak jakiś stary smar, brud, piasek, ogólnie tłuste ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Po rozcieńczeniu w proporcjach 1:10 Jak widać zostało jeszcze troche brudu Więc postanowiłem rozcieńczyć w proporcji 1:4 Ogólnie dla mnie efekt b.dobry, przyjemnie się pracowało z MPC Na dwoje drzwi nie żałując zużyłem około 8ml. Zalety: -po rozcieńczeniu praktycznie brak zapachu. -w odpowiednim rozcieńczeniu dobrze, łatwo i szybko usuwa trudne zabrudzenia -wydajny Wady: -chyba nie zauważyłem EDIT: -widziałem ostatnio działanie innego APC (nie wiem czy firmę powinienem zdradzać więc lepiej nie będę pisał) i sprawował się gorzej. Tzn w takim samym stężeniu trzeba było dłuzej pędzelkować aby uzyskaćefekt podobny do MPC więc mogę spokojnie stwierdzić że MPC jest jak najbardziej środkiem który się sprawdzi oraz jest wydajny. Jak tylko zurzyję resztę to zakupię jakiś solidniejszy baniaczek.
dzierzaGST Opublikowano 21 Maja 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Maja 2011 fajny teścik, widać że MPC działa chociaż wg mnie 1:4 nie powala ( coś tam jeszcze zostało ) używałeś pędzelka do zakamarków podczas testów?
MetalMagnes Opublikowano 21 Maja 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Maja 2011 ble, bardzo dobre zdjęcia. Zabrudzenia konkretne i w przypadku takich zabrudzeń nie ma co eksperymentować z rozcieńczeniami, tylko od razu dać maksymalne stężenie dla APC, często jest to właśnie 1:4. Ogólnie widać, że środek działa tak jak powinien!
ble Opublikowano 21 Maja 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 21 Maja 2011 MetalMagnes, myślałem że dać maksymalne ale chciałem zobaczyć co usunie i jak poradzi sobie w mniejszym stężeniu,
autofanatic Opublikowano 21 Maja 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Maja 2011 ble, dzięki wielkie za relację z testu.
wasyl156 Opublikowano 4 Czerwca 2011 Zgłoś Opublikowano 4 Czerwca 2011 Dopiero niedawno miałem okazję przetestować mpc. Umyłem klientowi silnik, pięknie domyło. Użyłem stężenia 1:4. Już od samego ciśnienia atomizera schodził brud, nawet wyschnięty dał się wypłukać. Płukanie oczywiśćie gorącą wodą, bo silnik był gorący. Dzisiaj myłem silnik 3C concept skoncentrowanym i nie zdziałałem wiele. Tylko z tymi dwoma APC miałem do czynienia i w tej chwili zamówiłem środek 3C, ale następny w kolejce jest MPC i na pewno go zakupię. Za niewiele wyższą cenę środek oferuje bardzo wysoką jakość. Wykonałem parę zdjęć, niestety telefonem, bo nie miałem dostępu do aparatu i nie wyszło tak, jakbym chciał. Spaprałem trochę sprawę, ale obiecuję się poprawić.
autofanatic Opublikowano 5 Czerwca 2011 Zgłoś Opublikowano 5 Czerwca 2011 wasyl156, dzięki wielkie za opinię, szkoda że zdjęć nie ma ale trudno Następnym razem.....
Tworek Opublikowano 6 Czerwca 2011 Zgłoś Opublikowano 6 Czerwca 2011 autofanatic, test Multi Purpose Cleaner wykonany w wolnej chwili zamieszczę zdjęcie i w kilku słowach opiszę moje spostrzeżenia.
Tworek Opublikowano 8 Czerwca 2011 Zgłoś Opublikowano 8 Czerwca 2011 Tak więc do rzeczy. Próbka została rozcieńczona 1:4 czyli wyszło 500 ml gotowego preparatu. Zapach jest chemiczny ale znośny, ciężko określić do czego podobny, natomiast po rozpyleniu przez dobry atomizer czuć ostrą woń, duszącą i szczypiącą w oczy, tak że nie nachylamy się nad elementem na którym trzeba rozprowadzić preparat tak jak ja to zrobiłem. Na pierwszy ogień poszła felga i osad z klocków hamulcowych. Przed: Po: Do usunięcia pyłu z klocków użyłem średniej wielkości pędzla, cała została raz spryskana. Po aplikacji bród sam nie zaczyna spływać, ale bez problemowo radzi sobie z tym pędzelek. Ważna uwaga, żeby nie zostawiać MPC do wyschnięcia to zostaje po nim osad, ale schodzi on po kolejnej aplikacji środka. Felga jest dość mocno "zmęczona", ale wg mnie MPC spisał się bardzo dobrze. MPC poddałem kolejnej próbie na wnękach i zawiasach drzwi. I powiem że nie miał tam lekko: Przed: I po : W miejscach gdzie brud był cięższy do usunięcia, aplikowałem MPC dwukrotnie + pędzlowanie. Jak widać w miarę dobrze stary smar, piach i bród został usunięty. Do usunięcia zabrudzeń z dwóch felg oraz wnęk drzwi zużyłem może 100 ml gotowego środka, więc można śmiało powiedzieć że jest bardzo wydajny. Podsumowanie: Zapach chemiczny, nie rozpylony praktycznie nie wyczuwalny. Rozpylony - ostry, duszący Nie mam jako takiego porównania do innych APC, ale ten myślę że sobie w miarę dobrze poradził z zabrudzeniami. Bardzo wydajny.
autofanatic Opublikowano 9 Czerwca 2011 Zgłoś Opublikowano 9 Czerwca 2011 Tworek, dzięki wielkie za test relację
Moderator rychu Opublikowano 18 Lipca 2011 Moderator Zgłoś Opublikowano 18 Lipca 2011 TEST SPONSOROWANY PRZEZ Otrzymałem do testów MPC firmy Autobrite. Producent zaleca rozcieńczać produkt w zależności od przeznaczenia: - 1:4 części wody – usuwanie oleju, wosków i tłuszczów - 1:5-10 części wody – czyszczenie winyli, dywanów i plastików - 1:10-150 części wody – czyszczenie auta Ja chciałem wymyć dywaniki, kołpaki oraz zawiasy więc rozcieńczyłem produkt w proporcji 1:10. GUMOWE DYWANIKI Tak wyglądały przed myciem: Brud wtarty we wzorki dywanika: Popsikałem dywaniki za pomocą pianownicy made by Clin I rozprowadziłem pędzlem. Specjalnie nie używałem szczotki żeby sprawdzić czy środek sobie poradzi i wyciągnie brud. Niestety środek sobie nie poradził. Na dodatek pozostawił biały nalot w zakamarkach. Musiałem dywanik wyszorować szczoteczką. Tak wyglądał po wysuszeniu: Mimo, że stężenie wydawało się odpowiednie to dywanik po myciu stał się matowy i szarawy a wcześniej był czarny, minimalnie błyszczący. Podobną sytuację miałem w poprzednim aucie jak wymyłem dywaniki APC Tesco zmieszanym na oko więc może za silnym. Tutaj mimo zalecanej proporcji efekt taki sam. KOŁPAKI Koła nie były jakoś specjalnie mocno zabrudzone: Po zaaplikowaniu: I rozprowadzeniu: Koła po spłukaniu: Kołpak i opona zostały bardzo dobrze wyczyszczone ale taki brud na kołpakach to nawet szampon ruszał bez problemu. Natomiast na samej oponie działanie preparatu jest bardzo widoczne. Znajdował się na niej jakiś stary dressing, którego już za bardzo nie było widać ale jeszcze mocno odpychał wodę. Po przemyciu MPC kropelkowanie natychmiast znikło. ZAWIASY Tak wyglądały przed myciem. Brud z ok. 4 miesięcy: Po aplikacji: Po spłukaniu: Zakamarki zawiasów zostały dobrze doczyszczone. PODSUMOWANIE: Autobrite MPC jest produktem bardzo silnym co pozwala go mocno rozcieńczać. Uzyskujemy wtedy dobrą wydajność za korzystną cenę. Z drugiej strony trzeba uważać na jego moc bo łatwo coś popsuć... Produkt dobrze się pieni i fanie się go wtedy rozprowadza po zakamarkach. Zapach nie jest drażniący przy pracy na świeżym powietrzu.
autofanatic Opublikowano 18 Lipca 2011 Zgłoś Opublikowano 18 Lipca 2011 rychu, dzięki za test i relację. Co do proporcji, takie podaje producent i na nich się wzorowaliśmy Postaramy się wykombinować odpowiednie proporcje we własnym zakresie
coobah Opublikowano 22 Lipca 2011 Zgłoś Opublikowano 22 Lipca 2011 Hej! Testowałem i ja! Fotek nie mam, ale są już inne w temacie, które mówią wszystko. Ja tylko mogę potwierdzić bardzo dobre działanie MPC. Skubaniec pieni się od samego przebywania w butelce To, że świetnie domywa smary, brud z felg i takie syfy to już wiemy. A teraz uwaga: na jakieś 8 litrów wody dodałem dwie nakrętki z testera MPC, wsiadłem na mopa i elegancko umyłem 60m2 terakoty w moim domu Następnie nalałem nierozcieńczonego MPC na gąbeczkę i wyszorowałem granitowy zlewozmywak w mojej kuchni, który nie chciał się poddać wszelakim mleczkom do czyszczenia, chlorom i innym WC Kaczkom Taki jakiś uparty osad na nim tkwił... Co ciekawe, pracowałem bez rękawiczek i nie zauważyłem, żeby moje ręce były jakoś widocznie bardziej "zjechane" niż przy stosowaniu innych środków (chociażby tak chwalonego APC Nielsena).... Jak dla mnie MPC to rewelacja! Dobierając odpowiednie stężenie (lub jego brak) można sobie poradzić z poważnym syfem.
uki Opublikowano 22 Lipca 2011 Zgłoś Opublikowano 22 Lipca 2011 czy porównywał już ktoś MPC z Surflexem HD?
Maly303 Opublikowano 8 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 8 Sierpnia 2011 czy porównywał już ktoś MPC z Surflexem HD? podbijam pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się