Skocz do zawartości

Czarna Astra J


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam wszystkim moją Astrę IV w kolorze czarnym. Kolor super, ładnie się prezentuje i w ogóle ale w utrzymaniu w czystości --> masakra :x

Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale niestety nie miałem dostępu do profesjonalnego sprzętu więc musiała wystarczyć zwykła cyfrówka. Co prawda niewiele widać na fotkach ale zawsze lepsze to niż nic. Przy następnym myciu postaram się to nadrobić i wstawić dokładniejsze fotki przed i po zabiegach. Lakier nie jest zniszczony ponieważ samochód nie ma jeszcze roku i był myty cały czas na myjniach bezdotykowych. A praktycznie przez całą zimę nie był myty w ogóle z braku czasu, miejsca, przez mrozy itd. A te fotki zrobiłem właśnie po pierwszym myciu po zimie.

 

PS.

Mam pewien problem, zaraz po umyciu auta (mimo że było myte późnym popołudniem a temp była w okolicy 15 stopni )i w miejscach gdzie wyschła woda pojawiły się plamy (widoczne na jednym zdjęciu ) na szybach i lakierze których nie mogłem usunąć dopiero mocniejsze przecieranie wilgotną fibrą pomogło, czy jest na to jakiś sposób czy to wina twardej wody i nic nie da się zrobić? Niestety z szybami nie poszło tak gładko i w niektórych miejscach nie pomogło ani przecieranie ani płyn do mycia szyb.

 

PS 2 --> Brakuje aluminiowych felg ale jestem na etapie wyboru i zakupu :P

 

A oto fotki:

 

Zestaw który z czasem będzie uzupełniany:

 

b13515cda6caab71m.jpg

 

 

Kilka fotek przed:

 

81d6bfc83108bae7.jpg

 

6a53a9e9782fe25c.jpg

 

1bd7fa6792e54cc1.jpg

 

25fdc306a49411af.jpg

 

9681b270a736b465.jpg

 

263479b1e0305c19.jpg

 

Po:

 

6645534a585352f6.jpg

152fde7b6951d610.jpg

5ef3d1bd0fddec00.jpg

a8d931ab0804b420.jpg

149fb52328968cf4.jpg

ea84e6f2907071ae.jpg

976ef50a02976198.jpg

99a6923734e0375d.jpg

9a0dbd75f56ceb43.jpg

571d11ca6102057c.jpg

6319c5f9a77bc6ad.jpg

30760e1e3fadccf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciach niestety nic nie widac :/ poza ładnym, nowym autem. nadkola brudne, oponki szare ... masz nowe auto więc masz ułatwione zadanie, po prostu poświęć mu trochę czasu i zrób tak by wyglądało lepiej niż przy odbiorze z salonu ;) no i chemi to ci jeszcze troche brakuje :) powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie mało widać ale dobrze że dbasz od początku o auto, faktycznie jeszcze trochę Ci kosmetyków brakuje ale pewnie szybko nadrobisz zaległości jak trochę poczytasz forum.

 

Może auto było nagrzane? A może za dużo dałeś szamponu? A może faktycznie jest to twarda woda + niezabezpieczony wcześniej lakier jakimś woskiem...

 

Ja zawsze w trakcie mycia staram się kontrolować jak wygląda auto i czasami trzeba np polać wodą jeden bok w trakcie jak się myje drugi... tak żeby auto było cały czas mokre aż skończysz myć je całe... A na zacieki to można QD polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mycie z zacienionym miejscu Ci pomoże z tymi plamami? U mnie też ciemny lakier i jak myłem kiedyś w słońcu to po prostu masakra była. Tyle plam :/ Ale przeleciałem lakier QD tak jak kolega wyżej napisał i plamy zeszły :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba od czegoś trzeba zacząć, czy się mylę? Dopiero zaczyna swoją przygodę z detailingiem, z czasem będę powiększał swój zestaw kosmetyków uzbroję się w lepszy aparat bo na razie jest skromnie. Uważnie poczytam forum, poczytam rady innych użytkowników i będę działał. A na razie jest jak jest. Zresztą samochód jest nowy więc nie ma co oczekiwać efektów z kosmosu bo lakier ma 9 miesięcy a nie 9 lat gdzie widać dużą różnicę. No chyba że mam poczekać 9 lat i wtedy wrzucić jakieś fotki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
lakier ma 9 miesięcy a nie 9 lat gdzie widać dużą różnicę. No chyba że mam poczekać 9 lat i wtedy wrzucić jakieś fotk

 

Lakier do koszmarnego stanu możesz doprowadzić o wiele szybciej - musisz się postarać. A potem wrzucisz ładne 50/50 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba od czegoś trzeba zacząć, czy się mylę?

ja np. zacząłem od czytania, a nie od prezentowania się w tym dziale :P kilka aut nie tylko myłem, glinkowałem, robiłem korektę, czy woskowałem, ale i za komory silnika czy detale typu nadkola czyściłem (raz lepiej raz gorzej, ale do projektów wielu osób z tego działu mi brakuje), jednakże się nie porywałem jeszcze na to by którąkolwiek ze swoich prac pokazać na forum, bo musiałby któryś z moich projektów naprawdę urywać jaja żebym nie wstydził się go pokazać. Tak, że nie dziw się że ludzie negatywnie odbierają to, że umyłeś auto i chciałeś się nim pochwalić, bo w tym dziale jeśli go przejrzysz są naprawdę świetne projekty i relacje, a nie zdjęcia z mycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale to chyba nie jest dział że tego nie powinienem robić czy tego? Już wiem rozumiem, chyba że może mam fotki usunąć żeby ucichło :wallbash: i żeby wszyscy byli zadowoleni :-] I nie podważam tego że na forum jest dużo świetnych projektów bo przeglądałem fotki z relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.