Skocz do zawartości

Test Quick Detailerów Autobrite, Smartwax i Monster Shine


VuDoo

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorzy testu:

 

Autofanatic 3280668604d944fff81618.png oraz MrCleaner mrcleaner_l.png

 

 

Obiekt testowy:

img0778ko.jpg

 

Testowane produkty:

img0783fa.jpg

Pierwszy, fioletowy QD to tester Ultra Shine Gloss produkcji Monster Shine jaki dostałem w gratisie do zakupów u MrCleaner'a.

Drugi, błękitny QD to zakupiony przeze mnie jakiś miesiąc temu SmartDetail produkcji SmartWax.

Trzeci, różowy QD, to rozrobiony w zalecanych przez producenta proporcjach (1:3 z wodą demineralizowaną) Berry Blast Detailer produkcji AutoBrite, który otrzymałem w formie testera od AutoFanatic.

 

 

Samochód opłukany został dzień wcześniej na myjni bezdotykowej samą wodą demineralizowaną, tak więc na lakierze znajdował się jedynie nałożony 3tygodnie temu wosk Dodo Juice Banana Armour oraz odrobina pyłków z różnych roślin.

 

Maska przed użyciem testowanych Quick Detailerów:

img0781uz.jpg

 

Maska po nałożeniu i spolerowaniu Quick Detailerów. Nałożone zostały mniej więcej na obszaracch od lewej krawędzi maski do lini spryskiwacza (MS), od spryskiwacza do spryskiwacz (SW) i od spryskiwacza do prawej krawędzi maski (AB).

img0784a.jpg

img0785l.jpg

img0786qv.jpg

 

Wszystkie QD nakładały się bardzo łatwo i przyjemnie, nie sprawiały żadnych trudności przy spolerowywaniu.

Każdy jak widać dał bardzo podobny efekt, na żywo nie widać między nimi różnicy.

Czas na kropelkowanie:

img0787k.jpg

img0789h.jpg

img0790t.jpg

img0791gu.jpg

 

Nie wiem, czy dobrze widać efekt na zdjęciach, ale jeśli chodzi o produkt Monster Sine'a to w jego przypadku nie widać żadnego kropelkowania, zdecydowanie lepszy efekt dał produkt firmy AutoBrite, jednak nie kropelkuje on tak jak SmartDetail, który moim zdaniem dał najlepszy efekt :good:

 

Dla porównania kropelkowanie samego wosku na delikatnie przykurzonej klapie bagażnika:

img0814g.jpg

img0815hn.jpg

 

 

Podsumowując:

Wszystkie trzy produkty aplikuje się równie łatwo i przyjemnie, jeśli chodzi o zapach, to każdy ma przyjemny, cukierkowy zapach, jednak najintensywniej pachną produkty MS i AB, mi osobiście najbardziej do gustu przypadł zapach Quick Detailera firmy AutoBrite.

Natomiast w teście kropelkowania pierwsze miejsce zajął SmartDetail, zaraz za nim Berry Blast Detailer a sporo w tyle, Ultra Shine Gloss, który nie dał praktycznie żadnego kropelkowania.

 

Jeśli ktoś ma ochotę, to może obejrzeć zdjęcia z takiego samego porównania tych produktów, na tylnym spoilerze.TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.