Skocz do zawartości

Wosk odstresowywacz


capricorn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

CG fajne, szczególnie w połączeniu z Distinction.

 

Nie stosowałem takiego połączenia (jeszcze), bo bałem się, że ACG może zbyt mocno ruszyć Distinction-a, z racji zawartości jakiś tam rozpuszczalników. Co prawda uzupełnia cząstkowo niedobory Carnauby, lecz nie wiem jak wpłynie to na trwałość warstwy właściwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś okazję porównać Chemical Guys Pete's 53 i 50/50 ?? głównym kryterium to zapach i łatwość aplikacji, fajnie gdyby dało się nakładać dłońmi, obmyślam nowy zestawik na lato i nie mogę się zdecydować, do tego oczywiście szampon, detailer i cleaner tego samego producenta.

a moze victoria wax będzie lepsza,

mało tutaj jest o tych woskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zapach - Pete's pachnie pinacoladą, 50/50 pachnie dla mnie jak bliski kuzyn 476s.

Łatwość aplikacji - podobnie, w moim odczuciu 50/50 jest twardszy wiec pewnie gorzej sie go nakłada ręka ale oba idą łatwo.

Łatwość ścierania - bez wątpliwości 50/50, banalny wosk do polerowania,nawet po dłuższym siedzeniu na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wygląd - jestem tu chyba największym sceptykiem jeśli chodzi o kwestie wyglądu wosków na lakierze, więc może nie jestem opiniotwórczy, ale różnic nie stwierdziłem ;) Co do trwałości to sie nie wypowiem,miałem na aucie tylko przez tydzień,oba w tym czasie kropelkowały tak samo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na dobrze przygotowanej powierzchni - nie bardzo. Oczywiście nie zmienia to faktu że zaraz mogą przyjśc tu ludzie którzy napiszą standardowo że FK tworzy szklisty sealantowy połysk, a Red typowy wet look ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrze przygotowanej powierzchni - nie bardzo. Oczywiście nie zmienia to faktu że zaraz mogą przyjśc tu ludzie którzy napiszą standardowo że FK tworzy szklisty sealantowy połysk, a Red typowy wet look ;)
To pewnie ja sie do nich zaliczam :), no moze po srodku bo rzeczywiscie roznice nie sa dramatyczne, pomiedzy woskami naturalnymi tez mi jest trudno cos dostrzec, moze jakies male niuanse ktore sobie wmawiam, jednak w przypadku reda i FK 1000p roznica jest wlasnie w tym, ze FK wydaje sie byc bardziej szklisty. IMO roznice pomiedzy sealantami a woskami naturalnymi da sie wychwycic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na dobrze przygotowanej powierzchni - nie bardzo. Oczywiście nie zmienia to faktu że zaraz mogą przyjśc tu ludzie którzy napiszą standardowo że FK tworzy szklisty sealantowy połysk, a Red typowy wet look ;)
To pewnie ja sie do nich zaliczam :), no moze po srodku bo rzeczywiscie roznice nie sa dramatyczne, pomiedzy woskami naturalnymi tez mi jest trudno cos dostrzec, moze jakies male niuanse ktore sobie wmawiam, jednak w przypadku reda i FK 1000p roznica jest wlasnie w tym, ze FK wydaje sie byc bardziej szklisty. IMO roznice pomiedzy sealantami a woskami naturalnymi da sie wychwycic.

 

czytajac te wypowiedzi i kilka innych na forum można stwierdzić ze można kupić koli na zime ze wzgledu na wytrzymałosc i jakis inny na lato mniej wytrzymały zeby co miesiac miec frajde z pieszczenia auta ;) a czy to bedzie reds za 70 czy jakis inny wosk za 300 to i tak sie roznicy nie zobaczy. Wnioskuje to po roznych wypowiedziach na forum,

wiec po co przepłacac ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to bedzie reds za 70 czy jakis inny wosk za 300 to i tak sie roznicy nie zobaczy. Wnioskuje to po roznych wypowiedziach na forum,

wiec po co przepłacac ?? :P

 

kto chce ten widzi! dlatego zbieram na holiday'a #3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po nałożeniu Glasura nie widziałem różnicy w porównaniu do #16, ale następnego dnia czary zaczęły na mnie działać i wydaje mi się, że różnica jest :D

Auto nawet mocno zakurzone, prezentuję się świetnie :) mimo, świadomości, że prawdziwy blask jest zakryty :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu, moim faworytem jest Zymol Carbon (zapach, efekt, wydajność, łatwość aplikacji), polecam również RaceGlaze 55 (fajny truskawkowy zapach), natomiast z sealantów najlepszy jaki miałem to Wolfgang Deep Gloss 3.0 (kiepski zapach, ale łatwy przy pracy oraz daje super efekty). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.