Skocz do zawartości

Problem ze swirlami


zmstr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przydarzył mi się problem ze "zdjęciem" swirli i mnie gnębi :D Z trudem ale wygrywałem ze swirlami w VW (jedynie w Golfie II w ori lakierze z 90'r. nie zeszły wszystkie), w X-Type to była bajka bo schodziły lekko i bez oporów, wziąłem się za auto rodziców Peugeota 206 i poległem. Auto jest z 2000r., lakier oryginalny na całym aucie, zielony akryl, nigdy nie był na polerce, oblatany dawno temu jakimś tempem, ogólnie widać że zmęczony.

zdjcie0102d.th.jpg

 

Umyłem auto, wyglinkowałem (Valet Pro Clay Bar), umyłem ponownie, korektę zacząłem robić maszyną Ferm FCP-180K, gąbka Monster Shine pomarańczowa (zdawała egzamin w poprzednich autach) środek to PB SSR 2,5 i... zero reakcji, jedyne co zdjąłem to taki nalot i "wypłowiałość" lakieru oraz może trochę najdrobniejszych swirli:

zdjcie0107t.th.jpg

Przepraszam, że nie pod lampą, ani słońcem zdjęcie, ale swirle są i to spore. Obleciałem całe auto z rezygnacją, żeby nie wyglądało jak 50/50 i żeby lakier nie był taki "goły" to położyłem Lusso Oro, ale nie daje mi to spokoju.

Co zrobić?

Jako, że u mnie w mieście nie ma wyposażonych sklepów w odpowiednie środki, kupiłem twardą gąbkę z Farecli i nie wiem czy jechać to dalej SSR 2,5, czy zamówić trójkę?

Czy w Peugeotach jest aż tak niewdzięczny lakier? :dontknow:

Help please :ad::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minetoo no maszynę mam bez rewelacji, ale jak się nie ma co się lubi, to trzeba się starać dawać radę na tym co się ma :P Może i masz rację co do tego 3M, trzeba będzie sprawdzić na innych środkach niż PB ;)

YearOne, postępuję wg porad zawartych w "biblii" :mrgreen: Mam skalę 6-stopniową na maszynie, maszyna ma max 3000 obr., więc rozprowadzam na "2" dwoma przejściami, podkręcam pomiędzy "2" a "3" dwoma przejściami, jadę na "3" 3-4 przejścia, pomiędzy "3" a "4" 3 przejścia i w drugą stronę tyle samo przejść na takich samych prędkościach. Może zbyt słaby lub zbyt silny nacisk stosuję na maszynę? Panele wytyczam sobie wielkości średnio 40x50, 40x40 może w tym leży problem? A może powinienem kilkukrotnie na jednym panelu pastę wypracowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat otóż gnębi mnie temat swirli,najbardziej widoczne są w nocy na parkingu gdy światło pada z góry wyglada to mniej wiecej tak:

 

<a href=59783627.jpg' alt='59783627.jpg'>

 

 

Zwracam się z prośba o pomoc czym to osunąć??

Myślałem o Uc. Niestety nie posiadam maszyny tak wiec pozostaje mi ręczne polerowanie. Będę wdzięczny za trafna podpowiedź,w razie potrzeby zrobię lepsze zdjęcia.

Pacjent to Toledo 2000r lakier na całym aucie oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 3m albo Menzerna.

To drugie chyba łatwiej dostępne w małych opakowaniach.

Do tego pady,BP,IPA,taśmy,chemia.....PRzygotuj sięna koszta albo umów się z kimś bo jak na jednorazową przygodę kompletnie Ci się nie opłaca wszystkiego kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.