Skocz do zawartości

Czyszczenie przyciemnionych szyb


Gość Jason

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim płynem do szyb najlepiej myć szyby na których jest położona ciemna folia? Jak zaciemniałem szyby koleś mówił by nie używać płynu....... no właśnie zapomniałem z czym a gdzieś zgubiłem wizytówkę by zadzwonić i się dopytać ponownie. Z tego co wiem to są płyny z amoniakiem, octem i alkoholem. Których nie używać na takich szybach a które są bezpieczne dla takich szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn do mycia przyciemnianych szyb nie może zawierać amoniaku. Mycie szyb produktami do użytku domowego które nie są testowane na materiałach wykorzystywanych przy produkcji samochodu (chromowane listwy, uszczelki, kokpit, przyciemnienia itp.) może okazać się kosztowne.

 

Dobrym płynem do szyb samochodowych w 100% wolnym od amoniaku i bezpiecznym dla przyciemnianych szyb jest Surf City Garage Clearly Better

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyny z amoniakiem, octem

Tego rzeczywiście należy unikać. Używając markowych płynów stricte do mycia szyb samochodowych na ocet czy amoniak się nie natkniesz. W przypadku płynów do użytku domowego trzeba uważnie czytać etykietę i/lub powąchać przed zakupem. Zapachu amoniaku nie da się przegapić. :)

i alkoholem

To już by była lekka paranoja ponieważ większość płynów do szyb zawiera alkohol i/lub rozpuszczalniki ... na szczęście nie w takim stężeniu żeby uszkodzić folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie przesadzacie trochę z tym wyborem płynu?

W samochodzie mam od 2 lat przyciemnione szyby, w domu mam folię na oknach, w pracy mam folię na oknach i nigdy nie przyszło mi do głowy sprawdzać zawartości płynu do mycia szyb... tym bardziej serwis sprzątający w pracy tego nie robi a widziałem, że myją najróżniejszymi środkami... i co? I nic! Ani w samochodzie, ani w domu, ani w pracy (5 lat) nic się nie dzieje.

Albo więc Wy macie wyjątkowego pecha albo ja wyjątkowe szczęście :)

 

Rozumiem to co napisał Tomasz KRK, że płyn może mieć wpływ na chromy, kokpit czy tapicerkę, ale folia czy uszczelki w oknie to moim zdaniem w domu i samochodzie jedna i ta sama materia (o ile w domach nie lepsza)... no chyba że samochód ma 15 czy więcej lat, to wtedy rzeczywiście guma w uszczelkach może być wrażliwa.

 

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 12 Maj 2011, 09:22 ]

Właśnie sprawdziłem zawartość Mr Muscle... jest na bazie octu, a więc według Was do kitu... a ja taki zadowolony z niego jestem...

 

Żeby była jasność - nikogo nie namawiam do stosowania takiego czy innego płynu - napisałem tylko swoje doświadczenie w tym temacie. U mnie żaden płyn nie wyrządził szkody i.. oby tak zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio GLASS CLEANER Marki Autoglym, - właśnie się doczytałem żeby nie używać na ciemnych szybach, a niestety mam cały tył przyciemniany fabrycznie, mleczko ostro jedzie amoniakiem, na szyby normalne nadaje się super. moje pytanie czy fabrycznie przyciemnianych szyb też nie mogę tym myć? co może się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przyciemniam szyby samochodowe (foilcar.pl) i powiem wam chłopaki tak;-) mycie szyb z płynem+ dodatkowo 2 korki czystego amoniaku nic foli nie zrobi to bzdura... ze nie wolno myć amoniakiem.

za 1L czystego amoniaku z Holandii płacę 75centów !! za 1L płynu do szyb 45centów !! a wiecie na ile mi to starcza? bardzo bardzo długooo a odtłuszcza i myje najlepiej...

a jakieś Glass Gymery itp itd.... to ściemy;-) za które przepłacacie ostro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek;-) napisałem ogólnikowo, że chodzi mi o cudaaa o których tutaj piszecie do szyb a tak naprawdę są to zwykłe płynyyy za które przepłacacie. Jak zresztą zauważyłem na bardzo dużo produktach.

To ciekawe, bo porównując do zwykłych płynów do szyb, takiego np. glass cleanera megsa, jest bezkonkurencyjny, chodzi tu o łatwość czyszczenia, wydajność, szyby bez smug i td.

Miałeś w ogóle do czynienia z produktami z wyższej półki niż np. clean?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.