Skocz do zawartości

Moje pierwsze polerowanie


Yoo!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam kilka pytań odnośnie pierwszej polerki samochodu.

Zaopatrzyłem się w polerke z regulacją obrotów.

Jak narazie mam takie dwa pady:

42b04f4914fbc7c9m.jpg279183dd9002f1f1m.jpg

Który służy do czego

 

 

- Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najbardziej optymalna prędkość polerowania, żeby nie przesadzić :)

 

Po 2) po umyciu wozu niechce (puki co) przesadzać z tymi wszystkimi kosmetykami, chodzi mi o to czego mam użyć (jakiego środka), aby wypolerować samochód.

Chce jedną konkretną paste, którą nałoże po czym wypoleruje i nie będe musiał robić innych zabiegów.

Bo z tego co czytam na forum jest tyle różnych akcesoriów, do każdej rzeczy co innego, że niewiadomo co wybrać.

 

3) czym nakładamy pastę (jakim rodzajem pada)

w jakie pady najlepiej się zaopatrzeć

 

4) czym polerujemy karoserie (j/w)

 

5) jakiego środka użyć do polerowania felg pokrytych warstwą lakieru

 

6) czy felgi można polerować maszyną, czy lepiej pomęczyć się ręcznie

 

7) zakupiłem pianownicę z Karcher, na aukcji sprzedawca napisał, że płyn który dodaje należy rozcieńczyć z wodą (1:3 do 1:19) i mam pytanie może trochę głupie, ale czy pianę aktywną należy rozcieńczyć przed wlaniem do zbiorniczka czy nie, bo przecież przez myjkę leci strumień wody, który leci przez pianownice, który chyba również rozcieńcza koncentrat

 

 

Narazie to chyba tyle.

 

Z góry dzięki za odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY zaraz zostaniesz zjechany jak zobaczą te twoje "pady" to jest pewno ta polerka co jak jeden forumowicz fajnie określił "po małych przeróbkach świetnie nadaje się na kule dyskotekową" także lepiej usuń to za nim reszta zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi powiedzieli, że to tylko nadaje się do polerki butów :lol: Poszukaj sobie na forum w pokaż swój blask nie dawno ktoś robił bmw takim czymś jak Ty zamierzasz. Co do pasty to raczej UC, ale możesz bałagan też tym narobić na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym umyciu karoserii przystępujesz do glinkowania (instrukcja http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... linkowanie), po glinkowaniu jak gdzieś na karoserii są jakieś plamki smoły, kleju to je usuwasz (bardzo dobrze radzi sobie VALETPRO CITRUS TAR & GLUE REMOVER). Po tak dokładnym oczyszczeniu możesz przystąpić do korekty lakieru. Na początek inspekcja: dokładnie obejrzyj cale nadwozie, zrób pomiary grubości lakieru. Jeśli chodzi o pady i pasty to potrzebujesz pasty gruboziarnistej do usuwania najgłębszych rys i zmatowień (3M FC PLUS) do tego twardego pada (CUTTING PAD), do usunięcia drobniutkich rysek po polerowaniu pasta gruboziarnista potrzebujesz mleczka polerskiego np. (3M EXTRA FINE) i do tego pad POLISHING. W zależności od kształtu paneli musisz dobrać odpowiednia średnice padów (125mm lub 75mm). Bym był zapomniał potrzebne Ci będą jeszcze talerze oporowe do padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm niewiem o co wogóle te całe halo, ale ok, może małe sprostowanie :idea:

Maszyna to Kestrel Sim 180, taka została mi doradzona na forum, a pady nie były w zestawie z razem z maszyną, były dokupione. Z tego co pamiętam za kilkanaście zł w kauflandzie :evil: damianTDCi dlatego chciałem wiedzieć jakie pady najlepiej dokupić :kox:

 

 

:!:

 

YearOne dzięki za normalną odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh damianTDCi na szczęście nie, wybiliście mi ten pomysł z głowy, na początku też się napaliłem na właśnie taką polerke :kox: bo myślałem, że polerka to polerka, ale doradzony został mi właśnie Kestrelek :ad:

 

 

Joshua121 właśnie na forum jest tego zbyt dużo, przesyt ogromny, ale na początek wypróbuję te z tego wątku, dzięki za odp, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoo!, Zwracam honor konkret polerkę nabyłeś :D Zmyliły mnie zdjęcia tych "padów" hehe

 

 

konkretna to raczej jest Makita czy coś z tej półki, ale wydaje mi się, że do najgorszych nie należy :evil: pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.