Skocz do zawartości

Autobrite Showroom Finish Wet Look Tyre Dressing


rychu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

TEST SPONSOROWANY PRZEZ

autofanatic.png

 

 

 

Otrzymałem od Karola dressing do opon AutoBrite Showroom Finish Wet Look Tyre Dressing.

 

 

Zapach: Chemiczny, przy nakładaniu na świeżym powietrzu niewyczuwalny, niedrażniący.

Konsystencja: Rzadka ciecz.

 

Test przeprowadziłem na nowych oponach Continental ContiPremiumContact 2 o rozmiarze 195/65 R15, więc trochę środka zeszło bo to niski profil nie jest...

Środek został nałożony na opony po prawej stronie auta, ponieważ na lewej testowałem środek konkurencji...

Nie mam porównania do markowych środków do opon, do tej pory używałem czernidła do opon Blag z Autolandu. Efekt jaki pozostawiał mi odpowiadał, trwałością się zbytnio nie przejmowałem :)

Opony przed aplikacją wymyłem marketowym APC żeby usunąć resztki Blaga.

 

Tak prezentowała się tylna opona po umyciu:

autobriteshowroomfinish.jpg

 

A tak prawie cała pokryta dressingiem:

autobriteshowroomfinish.jpg

 

Gdyby ktoś chciał się przyjrzeć z bliska...

autobriteshowroomfinish.jpg

 

Opona w pełnym blasku...

autobriteshowroomfinish.jpg

 

Coś dla miłośników kropelek 8-)

autobriteshowroomfinish.jpg

 

Oraz fotka z innej perspektywy opony przedniej, żeby jej smutno nie było że się do testu nie załapała:

autobriteshowroomfinish.jpg

 

Środek nakładałem pędzelkiem i widzę że zużyłem podobną ilość co Evo w swoim teście tylko ja na 2 opony a nie 4.

Pewnie metoda nakładania pędzlem nie jest najekonomiczniejsza ale pozwala fajnie rozprowadzić środek po tych wszystkich wzorkach na oponie.

 

Wnioski:

Showroom Finish Wet Look Tyre Dressing rzeczywiście powoduje że opona wygląda na mokrą i się błyszczy.

Efekt w porównaniu z Blagiem jest oczywiście spektakularny.

Gdyby trwałość była na takim samym poziomie jak wet look byłoby super.

Osobiście preferuję bardziej stonowane efekty ale zobaczę jak to będzie wyglądać za parę dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby trwałość była na takim samym poziomie jak wet look byłoby super.

Osobiście preferuję bardziej stonowane efekty ale zobaczę jak to będzie wyglądać za parę dni

Dokładnie, gdyby trwałość tych wszystkich środków była dłuższa byłoby super! Niestety jest to przeważnie tydzień, góra dwa. A ja raptem ,,robię" około 60 kilometów na tydzień po mieście;-) I po paru dniach widać ,,odbarwienia", a jak spadnie deszcz, to już można zapomnieć o trwałości. Tak więc moim zdaniem te wszystkie produkty do opon są po prostu nietrwałe. Ale to moje zdanie. Opona wygląda bardzo ładnie/pięknie zaraz po nałożeniu, ale już po paru dniach/tygodniu widać znaczne osłabienie...efekty są na któtką metę :(

Testy będę śledził, tym bardziej, że mamy AutoBrite Showroom Finish Wet Look Tyre Dressing vs ValetPRO Traditional Tyre Dressing ;):):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przestała się natarczywie świecić traktuję jako zaletę
No nie wiem czy to zaleta. Jeśli środek ma nadawać oponie "wet look" to tak powinno pozostać. Jeśli lubisz bardziej matowe wykończenie są inne środki.

Dzięki Twoim spostrzeżeniom stwierdziłem ze nie zakupie tych środków ,choć miałem taki zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jakiś czas temu dostałem tester do przetestowania od autofanatic

 

Producent tak opisuje produkt;

Produkt przeznaczony do poprawienia wyglądu opon. Zapewnia długotrwały, mokry połysk, zabezpiecza, odżywia opony i odpych od nich kurz i brud. Łatwy w użyciu.

Sposób użycia: Przed użyciem upewnić się, że powierzchnia jest sucha i wolna od zanieczyszczeń. Nałożyć za pomocą pędzelka, szmatki bądź aplikatora, nastepnie za pomocą szmatki delikatnie usunąć zacieki i nadmiar produktu, pozostawić na 5-10 min. W celu uzyskania mocniejszego połysku nałożyć następną warstwę.

Może być stosowany na gumach, winylach, oponach, listwach drzwiowych i zderzakach. Nie zawiera silikonu.

 

Łatwo się nakłada, zapach chemiczny raczej mi to nie przeszkadza, ładnie pokrywa oponę błyszczącą powłoką. Jeden raz wystarczy żeby był odpowiedni połysk. Porównując np. do Nielsen Brillance to Autobrite daje większy połysk i wydaje mi się że jest wytrzymalszy (dam znać za jakiś czas). Wydajność dobra. Jeśli długo wytrzyma to napewno go zakupię. Z Nielsena raczej nie jestem zadowolony, bo szybko znika (mimo że zawiera silikon).

04062011388.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

04062011392.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jak mówi autofanatic, produkt zasycha i nie jest w ogóle lepiący. Minęło ponad 2 tygodnie i opona jest czysta, nie łapie kurzu, blask stracił, teraz jest mat i środek bardzo długo wytrzymuje.

Robiąc zakupy do opon chyba właśnie jego wybiorę (do wewnątrz napewno wezmę Pink Sheen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem dzisiaj test produktu AutoBrite Showroom Finish Wet Look Tyre Dressing otrzymanego od autofanatic.

 

Do testu użyłem aplikatora piankowego.

 

img0363wb.jpg

 

Tak opony wyglądają po nałożeniu:

 

img0366gx.jpg

 

img0367s.jpg

 

img0368tg.jpg

 

img0369j.jpg

 

img0370gd.jpg

 

img0371w.jpg

 

img0375vc.jpg

 

img0376xt.jpg

 

A tu z większej odległości:

 

img0397wv.jpg

 

img0396qr.jpg

 

img0393c.jpg

 

img0394c.jpg

 

Moje spostrzeżenia:

 

-zapach: chemiczny, mi przypomina korektor,

 

-konsystencja: rzadka jak woda,

 

-efekt: ja jestem bardzo zadowolony, a jak ktoś woli jeszcze mocniejszy połysk to powinien zastosować pędzel przy nakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rychu może ktoś Ci podkrada?? :D Jakiś zazdrosny sąsiad, mrówki faraonki albo coś ;)

 

Być może te buteleczki na próbki nie są zbyt szczelne.... Przewidziane są na tusze do drukarek :-]

 

U mnie w garażu stoi 1L Showroom i nic nie ucieka, ale zaznaczyłem właśnie na butelce i zobaczymy czy coś się zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No ja właśnie miałem zaznaczone i jak było 0,5 cm pod kreską to pomyślałem, że pewnie źle zaznaczyłem ale jak mam teraz połowę to się zdziwiłem..

Sąsiad odpada, bo buteleczka w szafce w domu stoi ale mrówki są podejrzane!

Może zamiast żreć czekoladę z szafki obok przerzuciły się na środek do opon :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

autofanatic, Może się mszczą za tą płytkę do zwalczania wszelkiego paskudztwa co stoi obok szafki ze słodyczami :lol:

Trzeba by dodać informację żeby szczelnie zamykać bo zniknie ;)

Chyba nie wszystkie środki wymagają szczelnego zamknięcia. Też na to nie zwracałem wcześniej uwagi. Więc te odparowujące trzeba jakoś oznaczyć.

 

Danio, W sumie od czasu testu nie nakładałem nic na opony więc teraz już nie wyglądają najlepiej. Ale myślę, że tak do połowy czerwca jeszcze coś tam było na oponie. Oczywiście bez takiego wet looku jak po aplikacji i mocnej czerni ale kropelkowanie było długo widoczne.

Przyjmując, że niektórzy stosują środki do opon po każdym myciu albo co drugie mycie auta to spokojnie wytrzyma.

 

Teraz mam do przetestowania MPC od Karola to wymyję nim opony i nałożę tą resztkę co mi została gąbeczką ;) Zobaczę jaki efekt i wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.