Skocz do zawartości

Ślady otarć po buciorach


zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu poniżej załączyłem plastiki foteli, które mają ślady otarć od butów. Na boczkach drzwi jest to samo. Czy jest jakiś środek co pozwala na łatwe czyszczenie tego? APC Nielsena 1:10, tarcie szczotkami i szmatkami nie daje rady. Pasta polerska, papier ścierny? Czym czyścicie takie ślady?

 

plast1b.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja takie ślady usunąłem "magiczną gąbką" ale trzeba trochę uważać bo to nie profesjonalny środek tylko gąbeczka za 5 zł. Działa lekko ściernie ale na takich okopanych elementach które już pewnie noszą ślady użytkowania można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam środek z app GUM Remover jest to specjalny środek do ściągania takich zabrudzeń i jest w 100% bezpieczny

 

Myślałem, że zakończysz "... i jest w 100% skuteczny" :D

 

[ Dodano: 6 Maj 2011, 13:12 ]

A próbowałeś benzyną ekstrakcyjną? IMHO są to ślady od gumy więc powinno zejść. Oczywiście po tym przemyj wodą i nałóż jakiś dressing.

 

Nie próbowałem, bo unikam jej w środku auta odkąd zaczeli dawać do niej jakąś straszną woń, po której chce się wymiotować. Smród nie z tej ziemi.

Kupiłem dwóch różnych firm i ten sam smród. Nie pachnie to typową benzyną ekstrakcyjną.

Nie wiem z czego to wynika...

 

Jakiej firmy używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek, używam tego http://www.dragon.biz.pl/product.php?ca ... item_id=10 , ale nie jest to ten sam produkt co to: http://www.dragon.biz.pl/product.php?ca ... tem_id=197

Faktem jest, że benzyna śmierdzi, ale faktem jest to, że jest skuteczna. Wystarczy po "operacji" przemyć element wodą z mydłem i woń mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej benzyny co ja mam nie wywietrzysz w ten sposób. Zmywałem coś w garażu i zostawiłem w nim auto na noc z otwartymi szybami. Smród wsiąkł w tapicerkę i z tydzień się wietrzyło :D

 

Zanim dokupię więcej chemii w ukryciu przed małżonką, to wypróbuję gąbkę :)

 

[ Dodano: 6 Maj 2011, 23:34 ]

Zakupiłem po drodze do domu benzynę ekstrakcyjną, ale w końcu o normalnym zapachu i gąbkę scotch brite.

 

Gąbka poległa, nic nie ruszyła, ale za to sprawdziła się na wielu rzeczach w domu :)

Benzynką lekko przetarłem i ślady zmyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.