Skocz do zawartości

4NANO, SONAX NANO LACK PROTECT, Collinite 476, Race Glaze 42


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś trochę wolnego czasu więc postanowiłem wypróbować próbkę od Spons. Umyłem maskę mocną chemią i następnie jeszcze płynem do naczyń by dobrze ją wyczyścić ze starych wosków itp.

Plan był taki aby nałożyć na małą część maski i obserwować trwałość, no ale gdy już nałożyłem 4NANO pomyślałem że obok dla porównania położę Sonax NLP...

No dobra ale gdy położyłem już 4NANO I SONAX pomyślałem że jak już porównywać to położę jeszczę Collinite 476 i Race Glaze 42 ;)

Od lewej 4 NANO,Sonax,Collinite i RG42

Każdy pasek od góry maski do dołu szerokości około 15 cm.

Ale dobra po kolei najpierw są 4NANO i Sonax...

 

 

dsc00194l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

4NANO i Sonax

 

dsc00198m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

4NANO i Sonax

 

dsc00201j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

4NANO i Sonax

 

dsc00204i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Collinite

 

dsc00205jg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Collinite i RG42

 

dsc00206i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Już wszystkie cztery, jak zwykle aparat marnej jakości no ale jak się przyjrzycie to może zobaczycie różnice ...

 

dsc00207wo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

dsc00208xb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00211ss.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

I na koniec video

 

 

Co do efektu wizualnego myślę że każdy bardzo ładnie wydobywa głębie koloru.

Zobaczymy jak z trwałością ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, minęło półtory miesiąca od nałożenia 4NANO, SONAX NANO LACK PROTECT, Collinite 476, Race Glaze 42.

Hmm sami oceńcie ... Race Glaze poddał się pierwszy chyba po około 3 tygodni ...

Auto myte dwa razy w tygodniu, od nałożenia przejechane może 1000 km.

Tylko raz był myty na myjni bezdotykowej.

dsc00259scdscsad.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, Powiem tak, niż zacząłem czytać forum to używałem do zabezpieczania lakieru sanax-a , ale gdy się wgłębiłem w forum to zostawiłem sonax-a dla bardziej ,,markowych`` produktów, no coż do NANO LACK PROTECT chyba powrócę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem do zywych po kilku dniach nieobecnosci :)

 

Szakal, szczerze mowiac wynik testu jest dla nas mocnym zaskoczeniem, bylaby to kpina z naszej strony gdyby zabezpieczenie wytrzymywalo miesiac czasu :shock:

 

Nie wiem jak preparat byl nakladany i co wczesniej lezalo na lakierze, ale jezeli jeszcze masz ochote, polecam przeleciec maske jakims czystym cleanerem, po czym nalozyc na prawde cienka warstwe lack protect i delikatnie spolerowac po ok 30-45 sekundach od nalozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czemu wy się dziwicie. Powłoka krzemionkowa, wiec twadra jak szkło, a przez to i długowtrwała. Dodatek fluorowęglowodoru(nazwa węglowodór fluorowany też jest poprawna, tylko chyba nie funkcjonuje) korzystnie wpływa na odpychanie wody i dziękuje. Sonax jest lepszy. JAk ktos nie potrafi sobie wyobrazić jaka twardośc ma fluoroweglowodór to dodam że powwleka sie nim niektóre ostrza. Zreszta wynik to nie powinno być zaskoczenie jak weźmiemy pod uwage że RG 42 i Colli to woski naturalne. 4Nano nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.