Skocz do zawartości

Autoglym Shampoo Conditioner Plus


Przemko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki przekazaniu do testów przez firmę "Morawski-Hurt" próbek kilku produktów Autoglym z gamy chemii profesjonalnej miałem okazję sprawdzić w działaniu jeden z nich. Oto moja recenzja z przeprowadzonego testu.

 

Cena i dostępność

Produkt dostępny w następujących opakowaniach / wielkościach:

BODY SHAMPOO CONDITIONER Szampon z odżywką 500ml - cena: 32,00zł

BODY SHAMPOO CONDITIONER Szampon z odżywką 1l - cena: 49,00 zł

BODY SHAMPOO CONDITIONER Szampon z odżywką 2,5l - cena: 69,00 zł

 

Jest jeszcze opakowanie 5 litrowe. Jednak występuje pod nazwą Shampoo Conditioner (bez Bodywork) i w odróżnieniu od powyższych pochodzi z linii profesjonalnej Autoglym. I tutaj pytanie do Marka - czy jest to dokładnie ten sam produkt?

SHAMPOO CONDOTIER Szampon z odżywką 5l - cena: 107,00 zł

 

Użyty na

Lakier szary metalic (grey hades) na 9-cio letnim Peugeot 406 Coupe. Na lakierze leżą dwie warstwy sealanta CG Dark Light położone 3 tygodnie przed przeprowadzeniem testu. Samochód był średnio zabrudzony - umyty tydzień wcześniej i od ostatniego mycia pokonał ok. 400 km. W tym czasie zaliczył lekki deszczyk, po którym na lakierze było sporo kurzu i zanieczyszczeń zebranych z powietrza przez opady oraz miejscowe silniejsze zabrudzenia - zacieki od ON przy wlewie paliwa oraz niewielkie plamy od smaru na krawędzi dachu.

dscf2812o.jpg

dscf2813n.jpg

 

Informacje producenta i sposób użycia

 

1. Informacje z etykiety testowanego produktu

BODYWORK SHAMPOO CONDOTIER

Środek do mycia karoserii 325 ml

Doskonały szampon z odżywką. Regularne stosowanie sprawia, że Twój samochód zawsze będzie wyglądał elegancko. Zawarte w preparacie olejki pielęgnują lakier i go wybłyszczają.

Wlej 20 ml (2 pełne nakrętki) i dodaj 10 l. wody. Jeśli jest to możliwe najpierw spłucz warstwę brudu za pomocą węża. Umyj jedną połowę samochodu wykonując ruch od dołu do góry zaczynając od dachu. Po spłukaniu wykonaj to samo na drugiej stronie. Staraj się aby środek do mycia nie wysechł przed spłukaniem. Utrzymuj gąbkę w czystości.

Unikaj mycia powierzchni gorących, znajdujących sii) w silnym promieniowaniu słonecznym lub mrozie. Aby uzyskać doskonały efekt, po spłukaniu samochodu wodą, do wytarcia stosuj syntetyczną irchę Aqua-Dry.

 

UWAGA

Zawiera 5-15% związki amfoteryczne, 5-15% niejonowe środki powierzchniowo czynne, <5% kationowe środki powierzchniowo czynne.

 

Chronić przed dziećmi. Zabrudzone oczy przepłukać wodą. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

 

 

2. Informacje ze strony dystrybutora

 

Dodatkowe składniki stwarzają błyszczącą, hydrofobowa barierę, która chroni i przedłuża działanie produktów marki Autoglym .

Cechy i zalety:

NIE ZMYWA NAŁOŻONEGO WCZEŚNIEJ WOSKU

Duża wydajność 1:400 wystarcza na 25 myć

Ostrożnie wyciąga brud drogowy

Bez szkody dla lakieru i polerowanego wykończenia

Nadaje się do regularnego stosowania

Może być stosowany na wszystkich nadwoziach

Zawiera zrównoważoną mieszankę substancji powierzchniowo-czynnych

Składniki dają neutralne pH

Ostrzeżenia!

Uwaga: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

Jeśli skóra jest wrażliwa należy używać rękawice z PVC

Zanieczyszczone oczy - przemyć czystą wodą.

 

Zdjęcie produktu

 

shampooconditioner.jpg

 

Wygląd, zapach i konsystencja

 

img0121xry.jpg

 

Konsystencja: gęsty płyn;

Kolor: Zielony, nieklarowny;

Zapach: Trudny do nazwania, przyjemny, niezbyt intensywny.

 

Właściwości czyszczące

Szampon zastosowany w rozcieńczeniu wg zaleceń producenta pieni się dobrze.

 

img0108yf.jpg

 

Niemniej jednak podczas mycia „frędzlową” rękawicą z mikrofibry piana znika. W celu zachowania piany w wiadrze podczas mycia całego auta konieczne było wzburzenie wody za każdym razem kiedy zamaczałem rękawicę w roztworze. Jest to normalne zachowanie szamponów używanych z tego typu rękawicami. Inne, których używałem do tej pory zachowywały się tak samo. Na ich tle Bodywork Shampoo Conditioner wygląda podobnie.

Właściwości czyszczące szamponu oceniam bardzo dobrze. Ilość brudu, którą wypłukałem z rękawicy podczas umycia całego auta zaskoczyła mnie.

 

img0110pj.jpg

 

Przed myciem samochód nie wyglądał na jakoś specjalnie mocno zabrudzony.

 

Łatwość użycia i wydajność

Stopień rozcieńczania 1:400 – 1:500 powoduje, że jest to produkt o dobrej wydajności. Opakowanie 500 ml wystarczy na 20 – 25 myć przy użyciu 10 l. wody.

Szampon wymaga spłukiwania. Po spłukaniu pozostawia na powierzchni warstwę jakby wosku. Prawdopodobnie jest to spowodowane zawartością odżywki. Należy o tym pamiętać i dobrze przyłożyć się do wycierania, które powinno wyglądać właśnie jak polerowanie wosku. Po pierwszym użyciu szamponu zauważyłem, że samochód jest jakby pomazany. Dopiero powtórne wytarcie puszystym ręcznikiem spowodowało zniknięcie tych efektów, jednocześnie dodając blasku wycieranej powierzchni. Podczas kolejnego mycia – nauczony doświadczeniem – więcej czasu poświęciłem na osuszanie i zadowalający efekt uzyskałem tym razem bez poprawek.

Zauważyłem również, że zastosowanie Bodywork Shampoo Conditioner do mycia powoduje znacznie szybsze wysychanie wody. Mimo tego, że myłem auto w cieniu przy temperaturze ok. 17 st. C. części karoserii myte na początku zdążyły wyschnąć zanim umyłem całe auto. Szampon wysychając pozostawia sporo zacieków.

 

img0111n.jpg

 

Nie stanowi do dużego problemu, gdyż po spłukaniu i osuszeniu zniknęły one bez śladu.

 

Wykończenie

Jak już wspomniałem wyżej – szampon pozostawia po sobie swego rodzaju film, który po uważnym wytarciu nadał karoserii połysku. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia kropelkowania. Pierwsze przedstawia krople bezpośrednio po woskowaniu, drugie po zastosowaniu Bodywork Shampoo Conditioner, po trzech tygodniach od woskowania. Jak widać jest dużo gorzej. Nie potrafię powiedzieć czy na taki stan rzeczy bardziej wpłynął film pozostawiony przez szampon czy słaba trwałość CG Black Light.

 

Po woskowaniu:

dscf2702s.jpg

 

Po umyciu Bodywork Shampoo Conditioner:

img0113vn.jpg

 

 

Trwałość

Nie dotyczy.

 

Podsumowanie

Szampon jest bardzo dobrą alternatywą dla marketowych szamponów z woskiem. W zależności od wielkości opakowania i zastosowanego rozcieńczenia koszt jednego mycia zawiera się w przedziale 0,55 – 1,60 zł. (nie brałem pod uwagę opakowania 5 litrowego). W tej cenie nie ma chyba alternatywy wśród innych markowych szamponów.

Podczas używania należy jednak pamiętać o odżywce, którą zawiera szampon i odpowiednio ją „wypracować” podczas osuszania auta. Pozwala nam to jednak zaoszczędzić czas, gdyż zastępuje użycie quick detailera.

Jedynym mankamentem jest przyspieszone wysychanie podczas mycia. Jeżeli nie chcemy dopuścić do całkowitego wyschnięcia powierzchni przed spłukaniem – proces mycia musimy podzielić przynajmniej na dwa etapy.

Tytułem zakończenia: Bodywork Shampoo Conditioner to produkt, do którego właściwego używania trzeba się przyzwyczaić. Zmianę nawyków zrekompensuje fajne wykończenie umytego samochodu, a przede wszystkim stosunek cena / jakość.

 

 

 

Dziękuję bardzo Markowi z "Morawski - Hurt" z Wrocławia za udostępnienie do testów próbki produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopie kotleta, ponieważ ostatnio przetestowałam powyższy szampon.

Szkoda, że zdjęcia wygasły.

W pracy z tym produktem przeszkadzał mi brak piany - dosłownie jakiejkolwiek bo patrząc na niego miałam wrażenie, że pracuję z samą wodą. Zgadzam się z poprzednikiem, że trzeba bacznie przyłożyć się do wycierania auta, inaczej pozostaną smugi. Myłam w temp. 7st. w cieniu, więc nie miałam problemu z szybkim wysychaniem. Jednak samo wycieranie nie było jakimś wielkim problemem, ponieważ sam produkt posiada właściwości osuszające.

Domywanie na całkiem przyzwoitym poziomie, śliskość bardzo przyjemna, zapachu nie wyczułam z powodu kataru :D

Auto wygląda na zadowolone...

Trochę bez historii, niedługo skonfrontuje go z Koch Nano Magic Shampoo.

Myślę, że szampon godny polecenia na nieco chłodniejsze, pochmurne dni gdzie mamy za zadanie odświeżyć auto w tak zwanym dniu bez woskowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zdjęcia wygasły.

 

 

po przesiadce na nowy serwer wszystkie wartościowe testy poszły się walić , brak zdjęć a test bez zdjęć jest praktycznie nic nie warty , kupa ciężkiej pracy kolegów poszła w piz.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.