Jump to content

GOLF IV deska i plastiki


Recommended Posts

Witam,

Pytanie kieruję w szczególmości do właścicieli GOLFA IV. Czym skutecznie wyczyścić deskę rozdzielczą, a zwłaszcza plastiki na konsoli środkowej i pokrywę schowka?

Przy nieopatrznym przetarciu ich np. kolanem zostają ślady, których nie mogę się pozbyć.

Mam także wrażenie, żę te plastiki są klejące w dotyku. Próbowałem różnych specyfików ale żaden nie dał rady.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Do czyszczenia plastików (i nie tylko) to najlepiej chyba APC, a dopiero na oczyszczoną powierzchnię jakiś dressing na deskę, który zabezpieczy i nada wyglądu

Link to comment
Share on other sites

ja Golfa wyczysciłem za pomocą vinet'a i sczotki o miękkim włosiu a następnie nałożyłem dwie warstwu Plak r22...Efekt Wzorowy za niewielkie nakłady

PS jeśli chcesz czegoś trwalszego zastosuj Turtle Wax Carisma.

Bardziej zboczone wykończenia wedle uznania

Link to comment
Share on other sites

frafel, nie wyczyścisz raczej tego. Po przejeździe kolanem naruszasz tą gumowaną warstwę któa jest na plastiku, czyli po prostu rysujesz go. Tak samo jak klamki drzwi.

Link to comment
Share on other sites

Piciosz, Szwejk, Panowie wyraźnie napisałem Plak R22.To nie to samo co na półkach w sklepie to jest dressing nadający bardziej satyne jak połysk i jest w mleczku nie w sprayu.To inny produkt.

Link to comment
Share on other sites

Taka mała ciekawostka, że zwykły plak firmy plak z marketu za 10zł leży o wiele, wiele dłużej od PB NL'a na boczku drzwi (w miejscu gdzie opiera się ręke)! PB NL w tym miejscu wytrzymywał 2 dni jazdy i materiał wyglądał na zupełnie "suchy" i niczym niepotraktowany a po plaku jest cały czas tak żywy i taki półmatowy/naturalny jak cała deska rozdzielcza i reszta materiałów po PB NL. (a PB NL na desce rozdzielczej jest cały czas widoczny i naturalnie soczysty od 2 miesięcy).

Wiele zależy od materiałów ale na tych w moim aucie PB NL trzyma się doskonale poza wspomnianym miejsce. (materiał miękki i fajny stosowany w bmw e39/46 w latach 96-2005)

 

Więc wg. mnie plak się czasem przydaje i w tym miejscu nadal będę go stosował do póki nie znajde czegoś lepszego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zgadzam się z Kucharem. Zamówiłem PB NL i po 3 dniach na desce rozdzielczej pewna część jej zaczęła blaknąć podobnie poczki w VW MK IV. Nie chciałem plaka używać jednak prysnąłem na szmatkę a nie na plastiki i wówczas na plastiki. Już jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.