Skocz do zawartości

GOLF IV deska i plastiki


frafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie kieruję w szczególmości do właścicieli GOLFA IV. Czym skutecznie wyczyścić deskę rozdzielczą, a zwłaszcza plastiki na konsoli środkowej i pokrywę schowka?

Przy nieopatrznym przetarciu ich np. kolanem zostają ślady, których nie mogę się pozbyć.

Mam także wrażenie, żę te plastiki są klejące w dotyku. Próbowałem różnych specyfików ale żaden nie dał rady.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Golfa wyczysciłem za pomocą vinet'a i sczotki o miękkim włosiu a następnie nałożyłem dwie warstwu Plak r22...Efekt Wzorowy za niewielkie nakłady

PS jeśli chcesz czegoś trwalszego zastosuj Turtle Wax Carisma.

Bardziej zboczone wykończenia wedle uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frafel, nie wyczyścisz raczej tego. Po przejeździe kolanem naruszasz tą gumowaną warstwę któa jest na plastiku, czyli po prostu rysujesz go. Tak samo jak klamki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piciosz, Szwejk, Panowie wyraźnie napisałem Plak R22.To nie to samo co na półkach w sklepie to jest dressing nadający bardziej satyne jak połysk i jest w mleczku nie w sprayu.To inny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka, że zwykły plak firmy plak z marketu za 10zł leży o wiele, wiele dłużej od PB NL'a na boczku drzwi (w miejscu gdzie opiera się ręke)! PB NL w tym miejscu wytrzymywał 2 dni jazdy i materiał wyglądał na zupełnie "suchy" i niczym niepotraktowany a po plaku jest cały czas tak żywy i taki półmatowy/naturalny jak cała deska rozdzielcza i reszta materiałów po PB NL. (a PB NL na desce rozdzielczej jest cały czas widoczny i naturalnie soczysty od 2 miesięcy).

Wiele zależy od materiałów ale na tych w moim aucie PB NL trzyma się doskonale poza wspomnianym miejsce. (materiał miękki i fajny stosowany w bmw e39/46 w latach 96-2005)

 

Więc wg. mnie plak się czasem przydaje i w tym miejscu nadal będę go stosował do póki nie znajde czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się z Kucharem. Zamówiłem PB NL i po 3 dniach na desce rozdzielczej pewna część jej zaczęła blaknąć podobnie poczki w VW MK IV. Nie chciałem plaka używać jednak prysnąłem na szmatkę a nie na plastiki i wówczas na plastiki. Już jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.