Skocz do zawartości

Dyskusja nt. megsa 16 i RG42


lakikwap

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi z tymi różnicami w wyglądzie wosku na lakierze. Moze jestem ślepy, tzn. jestem bo noszę okulary :) ale ja nie widzę różnic na masce z jednocześnie nałożonymi RG 42, 55, SV Saphir, Zymol Glasur, Carbo- myslę że gdybym położył obok wyżej wymienionych Solarisa to też bym nic nie widział. Dopiero co innego jak porównywalibyśmy kropelkowanie, odpychanie wody, wytrzymałość..... wtedy widać różnice....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tymi różnicami w wyglądzie wosku na lakierze. Moze jestem ślepy, tzn. jestem bo noszę okulary ale ja nie widzę różnic na masce z jednocześnie nałożonymi RG 42, 55, SV Saphir, Zymol Glasur, Carbo- myslę że gdybym położył obok wyżej wymienionych Solarisa to też bym nic nie widział.

ja też nie, ale już przy zrobionym całym aucie ja dostrzegam różnice między niektórymi woskami. Może i subtelna ale widze.

 

za wygląd bardziej odpowiada korekta i stan lakieru.

:good: pewnie że tak, ale jednak czasem widać różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo dlatego piszę, jak dla mnie wet-look był większy, ale co z tego, przez tydzień bawiłem się QD zawsze na wieczór praktycznie po cały dniu jazdy i jak oblałem wodą samochód na święta i została mi wielka plama to się :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo dlatego piszę, jak dla mnie wet-look był większy, ale co z tego, przez tydzień bawiłem się QD zawsze na wieczór praktycznie po cały dniu jazdy i jak oblałem wodą samochód na święta i została mi wielka plama to się :wallbash:

 

Jedź na myjnie i oblej go wodą zdemineralizowana, i zobaczysz że RG55 cały czas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo dlatego piszę, jak dla mnie wet-look był większy, ale co z tego, przez tydzień bawiłem się QD zawsze na wieczór praktycznie po cały dniu jazdy i jak oblałem wodą samochód na święta i została mi wielka plama to się :wallbash:

 

Jedź na myjnie i oblej go wodą zdemineralizowana, i zobaczysz że RG55 cały czas jest.

 

To RaceGlaze42 był.

 

Pierw byłem na myjce, tak jak mówisz - na lakierze jedna wielka wodna plama,

Potem auto umyłem dokładnie, na dwa wiadra, spłukiwałem i też nic, woda stała na lakierze.

 

- kropelkowania: brak

- spływania wody: brak

- słuszenie auta po myciu: tragedia

 

Przyczyny:

 

:?: Użyty SRP przed nałożeniem wosku ( 4h przed )

:?: QD Megsa jako QD.

 

Wosk był na aucie przez 5 dni, a potem nagle znikł, podejżewam że ostanie kropelki które były na aucie to zasługa już samego QD. Do porównania, dziś byłem na myjce, po #16 woda uciekała jak szalona. Mało tego, FK które jest na felgach już miesiąc pięknie odpycha więc sama technika pracy jest ok jeżeli #16 mi trzyma, FK na felgach trzyma.

 

Może teraz nałóże RG55, tak samo po SRP ale QD jakiś inny.

 

No ale to już inny wątek do dalszej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to sprawdzić, jak autko wróci od lakiernika i będzie po korekcie, zamiast SRP użyje clenaera, chyba DJ LP będzie odpowiedni, pytanie IPA przed czy po cleanerem, albo że jedno z drugim nie ma po co łączyć.

 

Potem RG42 na lakier.

 

Tylko nie wiem jaki QD, może coś od DODO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dodo ma Red Mista który nie dość że zawiera rozpuszczalniki które słabo dzialają na wosk, to jeszcze sam wytwarza mocne kropelkowanie, wiec ciężko będzie sprawdzić trwałość wosku pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do RG 42 uzywam obecnie qd sonusa - mimo lekkich problemow z rozprowadzaniem w przypadku dania zbyt duzej ilosci srodka, uwazam ze jest to dobry QD dla tego wosku, poniewaz nie zmienil ani wygladu wosku ani tez kropelkowanie z nalozonym QD jak i bez niego jest praktycznie identyczne a wiec nie podkreca sztucznie wygladu, kropelkowanie tylko troche podkreca ale naprawde w niewielkim stopniu a przy tym ladnie doczyszcza jako cleanera pod RG42 uzywalem r222 i wosk trzyma sie bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.