Jump to content

Trochę z innej beczki. Jak zabezpieczyć szyby w domu?


Lis

Recommended Posts

Mam od cholery okien i mycie tego tałatajstwa tradycyjną metodą to katorga. Może by użyć Unique lub czegoś innego by tak brud nie osiadał i się ładnie kropelkowało. Najfajniej by było gdyby mycie polegało na przeleceniu szyby myjką ciśnieniową :-] A od święta porządniej.

Macie jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Ja polecałbym maszynowo na czarnym padzie zastosowac Autobrite LOW DUST GLASS POLISH, (tylko nie pochlap elewacji, bo "chałupa" to nie samochód i go tak łatwo nie umyjesz - no chyba że... ;)) a następnię polecieć jakimś Selantem - FK1000 lub Coli 845, Insulator - są wydaje starczą na długo. Co prawda ochrona będzie do pierwszego mycia płynem do szyb, ale... zawsze coś.

 

"Prezerwatywowanie" :mrgreen: na dłuższy okres czasu jednak kosztowne.

Link to comment
Share on other sites

Ja na szyby po umyciu nakładam CarPlan Glass Polish lub podobny preparat z "żółwia" (baaaaaaaaaaaardzo stare zapasy) i efekt jest bardzo fajny - szyby trudniej się brudzą i łatwiej je umyć. A na plastikowe ramy po umyciu (APC Meg'sa) idzie np. Ultimate Protectant.

Link to comment
Share on other sites

Jako że pogoda słoneczna to oczyściłem szybki (na skosach) z zewnątrz ipa po czym coli ale po deszczu zrobił sie niezły bajzel - zacieki jakiś nalot... zmyłem spryskałem hydrowoskiem i jest blask :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Heh, ja po ostatnim myciu potraktowałem okno balkonowe gąbeczką na którą aplikowałem marketową "niewidzialną wycieraczkę" firmy Autoland. Aplikacja, polerowanie MF, druga aplikacja po jakiejś godzince od pierwszej, kolejne polerowanie MF i... Kropelki po burzy uciekają aż miło :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.