Jump to content

Jak zamieszczać zdjęcia na forum ?


Recommended Posts

  • Administrator

Oto krótki opis zamieszczania zdjęć na forum. Można to robić albo wrzucając zdjęcia na forumowy serwer jako załącznik(nie polecam), albo na zewnętrzny serwis ( polecam).

 

1.Wybieramy serwis który zajmuje się umieszczaniem zdjęć w internecie, ja korzystam z Imageshacka, ale panuje dowolność wyboru :

 

http://www.imageshack.us

http://www.photobucket.com

http://www.tinypic.com

http://www.fotosik.pl/

http://postimg.org/?lang=polish

 

itp itd.

 

2.Pamiętamy żeby wrzucać zdjęcia w zmniejszonym rozmiarze, najlepiej ok 800x600. Niektóre serwisy zrobią to za nas, w innych przypadkach używamy najprostszych edytorów grafiki.

 

3.Wybieramy zdjęcia które chcemy zamieścić ( tu na przykładzie Imageschack) :

 

beznazwy1sr.jpg

 

4.Po załadowaniu zdjęcia na strone mamy dwie możliwosć :

 

a)kopiujemy adres zdjęcia u mieszczamy go w tagach , np. www.nazwanaszegozdjęcia.pl ( trzeba pamiętać o prawidłowym oznaczniu tagów )

 

b)korzystamy z linku który generuje nam strona, oznaczenego jako "Kod Forum" i go bezpośrednio wklejamy w treść posta ( tutaj znaznaczony na niebiesko ) :

 

beznazwy4j.jpg

 

5.Można również skorzystać z programu Imageshack Uploader który pozwala wygodnie umieszczać kilkadziesiąt zdjęć naraz,przy wrzucanie obszernych relacji ma to duże znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.