Skocz do zawartości

Honda Civic EJ9 sreberko:)


marcin902

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stowrzyłem ten temat ponieważ chciałbym dobrać odopwiednie kosmetyki do swojego auta a im więcej czytam tematów, opinii tym większy mam mętlik w głowie.

Może kilka słów wstępu:)

Otóż za jakiś czas oddaje autko do lakiernika który ma zrobić mi drobne poprawki. Po tym chciałbym trochę ożywić lakier. Nie chodzi mi o super, ekstra, niesamowicie błyszczącą powierzchnię lakieru, wydanie masy pieniędzy na różnego rodzaju preparaty i spędzaniu przy aucie xx godzin(ponieważ wolę grzebać przy silniku :-] ). Chcę żeby autko było czyste i lakier w miarę ożywiony, plastiki czarne, szybki czyste, felgi zdabane a plastiki w środku naturalnego koloru(absolutnie nie błyszczące).

Do tej pory(około 3mc) myłem auto raczej na myjni automatycznej ponieważ nie zawsze miałem czas jechać na wieś do babci i tam na spokojnie zająć sie autem:roll:

Używałem w tym czasie czernidła do plastików carplan'a, mleczka do szyb również tej firmy i jakiegoś środka do kokpitu również carplan(raczej nie byłem zadowolony z tych produktów bo mleczko po wyschnięciu i w trakcie ścierania go strasznie sie sypało a czernidło ciężko się nakładało i brudziło lakier a środek do kokpitu nie był zbyt trwały)

Tyle informacji chyba wystarczy.

Aha i budżet jaki mogę przeznaczyć na zakup wszystkiego co potrzebne to maks. 200pln.

Z góry chcę podziękować osobom które zdecydują mi się pomóc.

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcie jak możesz

 

I pamiętaj, żeby nie myc na automatach, pojedź sobie na bezdotyk za te pieniądze które wydajesz na automacie przy regularnym myciu wystarcza na bezdotyku.

 

Potrzebujesz: szampon, glinka, cleaner, wosk, środek do plastików, płyn do opon, środek do kokpitu.

Przeleć tematy i skomponuj 1 zestaw potem wrzuc go w ten temat, poprawimy go i będziesz mógł sobie zamawiać. Zajrzyj też do tematu: gotowe zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem taki oto zestaw gdzie nie mam dwóch elementów środka do wnętrz oraz cleaner'a.

1)SZAMPON - Sonax szampon samochodowy-koncentrat 1L ok.14pln

2)GLINKA - ValetPro Clay Bar 100g ok. 33pln

3)WOSK - Sonax Xtreme Wax 1 full protect ok. 40pln

4)Opony/Plastiki - Finish Kare Top Kote Anti-Static Protectant & Tire Dressing tester ok. 17pln

5)Akcesoria(mikrofibry,wiadra,aplikatory) - ok.45pln

Wychodzi 149pln + cleaner i środek do wnętrza.

Tylko nie wiem jakie pozostałe 2 środki wybrać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko korzystając z oferty jednego z forumowych sklepów, nie przekroczyłem 200zł. W sklepie jest dostępne wszystko oprócz glinki Valet Pro:

Mycie:

Car-Lack68 Shampoo 100ml Cena: 5,90 zł

APC:

Nielsen Cyclone APC 1lCena: 29,00 zł

Przed glinką usunięcie smoły:

Nielsen Tar & Glue Remover 100mlCena: 5,50 zł

Glinka:

ValetPro Clay Bar 100g ok. 33pln

Cleaner:

Dodo Juice Lime Prime 100ml Cena: 34,90 zł

Wosk:

Poor Boys World Natty Blue Wax 235mlCena: 59,90 zł, zamiast tego wosku możesz wybrać jakiś sampler DODO, który nie grzeszy trwałością ale ładnie ygląda na dobrze przygotowanym lakierze, koszt około 30 zł

Opony, plastiki zewnętrzne:

FINISH KARE 317 EXTERIOR TRIM RESTORER 118ml Cena: 16,90 zł

Do plastików we wnętrzu po wcześniejszym umyciu ich rozcieńczonym APC:

Poorboy's Natural Look Dressing 100ml Cena: około 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko że ta cena to tylko za chemie.. ja w tej kwocie chciałem się już zamknąć razem z akcesoriami :oops:

aha no i pytanie na ile wystarczą te produkty które maja po 100ml? Np. szampon który zaproponowałeś albo cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner na kilka-kilkanaście aplikacji przy wielkości Hondy Civic przy odpowiednim dozowaniu, przy nieumiejętnym, nonszalanckim stosowaniau starczy na jedną aplikację. Szampon starczy na 3-4 mycia maksymalnie. Szampon Sonaxa jest tani i jest go dużo tylko nie wiem czy jest bezpieczny dla wsoku(nigdy go nie stosowałem), jeżeli nie jest bezpieczny to trochę głupiego robota :/ APC musisz mieć-litr starczy na baaardzo długo przy jednym aucie, glinka też jest obowiązkowa, Cleaner DODO, za te pieniądze nie ma nic lepszego wg. mnie. Tar&glue remover też się przyda bo nie wierzę, że nie masz smoły na aucie. W zasadzie to nie ma z czego zrezygnować, to takie ABC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego samochodu nie ma po co myć APC, myjesz tym tylko wnęki drzwi, wszystkie zakamarki, grill, opony przed nałożeniem dressingu, znaczki, wnękę od wlewu paliwa, listwy drzwiowe, uszczelki, plastiki na kokpicie, oczywiście odpowiednim stężeniem z wodą. Wykorzystujesz do tego pędzelki. Po porządnym przygotowaniu auta tj. umyciu, usunięciu smoły, wyglinkowaniu, nałożeniu cleanera i nawoskowaniu, później myjesz już tylko auto szamponem bezpiecznym dla wosku i jeżeli będą to niewielkie odstępy czasu od nałożenia wosku, warstwujesz go albo odźwieżasz QuickDetailerem. Najwięcej pracy jest przy pierwszym oczyszczniu zapuszczonego auta, później tylko podtrzymujesz efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze tak

- rekawica z fibry z tesco/lidla czy innego marketu (fredzlowa/dredowa) - 5-6 zl

- zestaw pedzelkow z obi czy innego budowlanego (6 sztuk z czego 3 okragle nadaja sie idealnie) - 6-7zł

- MEGUIARS APC 500ml - 24,99zł (apc i tak rozrabiasz do odp stezenia wiec starczy spokojnie)

- SMARTWAX SMARTCARWASH 473ml GRATIS Mikrofibra - 29,99zł

- SHOWCARSHINE CLAY BAR LIGHT 50 GRAM - 16,99zł (50gram rowniez spokojnie wystarczy i jeszcze pewnie zostanie)

- SONUS PAINTWORK CLEANSER 236ML - 34,00zł

- RENO FLASH 250ML - SMOŁA i KLEJ - 12,99zł

- FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX - 16,99zł (na kilka woskowan bez problemu a i odrazu na felgi mozna go dac spokojnie)

- POORBOY'S WORLD TRIM RESTORER - TESTER 150ML + MINI ATOMIZER - 16,99zł (na zew. plastiki i tez bedziesz mial przez dlugi czas)

- POORBOY'S WORLD SSR 2- TESTER 120ML - 16,99zł (do malej korekty lakieru - moze byc ssr2,5 badz ssr3, zalezy jak tam Twoj lakier)

- 303 AEROSPACE PROTECTANT 100ML - TESTER + MINI ATOMIZER - 16,99zł (moze byc na zew albo na wew plastki, tez starczy na dlugo)

- SHOWCARSHINE APLIKATOR Z BAWEŁNY - 2szt - 9,98zł komplet

- MONSTER SHINE APLIKATOR ŻÓŁTY GĄBKOWY - 2 SZT. - 11zł komplet

 

przydaloby sie jeszcze cos do czyszczenia felg, w zaleznosci jakie masz to calkiem tani jest moje auto w realu - kwasowy w zolty opakowaniu - jakies 8-9zł (byla promocja w zeszlym tyg moze jeszcze maja), jak nie sa zapuszczone to i szamponem dasz rade :)

 

Wszystko z jednego sklepu + rekawica i pedzelki z lokalnych sklepow. Wychodzi 220zł - wysylke pokryje spokojnie forumowy rabat, do tego jak znam zycie dostaniesz kilka fibry np. do wypolerowania wosku a moze i na jakis dodatkowy uzyteczny gratis sie zalapiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.