Skocz do zawartości

Osiadł lakier? Co teraz?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam problem z przednim lewym błotnikiem. Pare dni temu jechałem go na twardej gąbce SwirlXem i nie zdawało to rezultatów. Nie chciałem jechać G3 (tylko to mam mocniejszego) bo bym upaskudził całe auto. Wziąłem wełniaka, G3 na sucho i cały błotnik zmatowiłem (był zupełnie niebłyszczący). Następnie przejechałem go na twardej SwirlXem a potem na miekkiej też SwirlXem. Pod lampą brak rys czy hologramów. Nad błotnikiem siedziałem chyba z godzinę... rezultat? Bez zmian. Błotnik jest dalej wyraźnie matowy w porównaniu do reszty (choćby drzwi). Mam wrażenie, że lakier usiadł, tzn mimo, że nie widać rys pod halogenem to struktura jest inna, nie gładka (pod palcem gładka). Widać takiego drobnego barana. Jak widziałem podczas malowania to baza jest zupełnie matowa, a to klar daje połysku. Czyżbym musiał przejść do agresywniejszej pasty i "trzeć" czy gdzie indziej jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzany? Ja to ręką polerowałem :P Zupełnie jakbym wosk przepolerował, tylko w ręku wełniak, a na wełniaku G3. Zrobił się mat. Mogę spróbować zrobić proces Fareclowy. Zdjęcie wrzucę jutro dokładne.Dziwi mnie tylko gładka powierzchnia, a mimo wszystko mat. Czyli mówicie, że jest ona po prostu źle (w ogóle) nie wyprowadzona?

 

edit: rzeczywiście do góry nie napisałem, że ręcznie zrobiłem tego "wełniaka". Na maszynie robie tylko na mokro G3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zdjęcie.

a po co zdjęcie sam powiedział się się stało bo z tego co napisał błotnik lakierowany tak mam to rozumieć?

Jak widziałem podczas malowania to baza jest zupełnie matowa, a to klar daje połysku.

Więc jak był lakierowany to po prostu bezbarwny siadł i nic więcej

 

Wziąłem wełniaka, G3 na sucho i cały błotnik zmatowiłem (był zupełnie niebłyszczący)

zmatowiłeś go wełniakiem ? czy papierem wodnym? jak tak to jakim ?

Ja polecam 2500 delikatnie zmatowić i żadna ręczna polerka bo się zamęczysz tylko mechaniczna najlepiej użyć trzech korków z 3m i będzie wyglądać jak większość elementów na twoim aucie jak i nie lepiej

PS uważaj żeby papierem nie przedrzeć klaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzany? Ja to ręką polerowałem :P Zupełnie jakbym wosk przepolerował, tylko w ręku wełniak, a na wełniaku G3. Zrobił się mat. Mogę spróbować zrobić proces Fareclowy. Zdjęcie wrzucę jutro dokładne.Dziwi mnie tylko gładka powierzchnia, a mimo wszystko mat. Czyli mówicie, że jest ona po prostu źle (w ogóle) nie wyprowadzona?

 

edit: rzeczywiście do góry nie napisałem, że ręcznie zrobiłem tego "wełniaka". Na maszynie robie tylko na mokro G3 :)

To masz nie złe obroty w ręku :D. Faktycznie nie wygląda to najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3 wymaga chłodzenia wodą :D

 

 

Ja sam nie raz polerowałem G3 i bardzo rzadko używam wody poleruje się podobnie jak białym korkiem

 

Camel- z tego co pamiętam to miałeś całe auto lakierowane ponownie tak gdzieś pisałeś więc przygotuj się że cały samochód ci tak z czasem zmatowieje i bez mechanicznej polerki ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.