Skocz do zawartości

Odnawianie powłoki srp i megs #16


Shmatan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Uprzedzam że w temacie detailingu jestem jeszcze nie obeznany ;) Za radami jednego z użytkowników zdecydowałem się na podstawowy zestaw glinka, AIO (ag srp) i megs #16, i o ile pierwsze nakładanie wiem jak wykonać, to mam poważny problem jak odnawiać powłokę wosku.

 

Przyjmijmy że myje samochód raz w tygodniu/raz na dwa tygodnie, pewnie co miesiąć będę mógł go spokojnie woskować - czy nakładam wtedy po prostu jedną warstwę srp np. żółtym padem megsa (wyczytałem że za pierwszym razem nakładać bawełna mocno żeby zadziałał bardziej jak cleaner, a potem drugą warstwę pianką żeby uzyskać efekt fillera/sealanta) i na to (odrazu? po przerwie? podobno warto 2 godziny odczekać) po wyczyszczeniu mikrofibrą megsa (też żółty pad, drugi)? zastanawiam się po prostu czy srp nakładany na wosk zadziała jak przy pierwszej aplikacji (domywając do lakieru, uzupełniając ubytki) czy bardziej osiądzie na wosku nie niszcząc go, dodatkowo nabłyszczając (sealant) co pozytywnie wpłynęło by na grubość powłoki (lakier->srp->#16->srp->#16).

 

Czy w wypadku wymywania wosku przez srp przy ponownym nakładaniu nie powinienem skorzystać z innego środka? na logike mógłbym odnawiać samym woskiem megsa, ale wtedy w cyklu brakuje cleanera co pewnie negatywnie wpłynie na przyczepność wosku (chyba że druga warstwa nałożona nawet po miesiącu wiąże się z resztkami poprzedniej i nie potrzebuje cleanera?)

 

Prosze - wybaczcie pytania które mogą wydawać się Wam śmieszne, ale temat detailingu na polskojęzycznych www ogranicza się praktycznie jedynie do tego forum, a dla mnie pielęgnacja samochodu jeszcze tydzień temu ograniczała się jedynie do marketowego szamponu, wosku, ściągaczki do wody i paru mikrofibr

 

Podsumowując mój nudny post - jak często, w jaki sposób, na co (lakier czy lakier + szyby) i co nakładać na samochód mając do dyspozycji szampon sonax, glinke (bh soft), srp i mega #16 (środków do środka, opon, plastików itp. nie licze bo to już wiem)

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mój nudny post - jak często, w jaki sposób, na co (lakier czy lakier + szyby) i co nakładać na samochód mając do dyspozycji szampon sonax, glinke (bh soft), srp i mega #16 (środków do środka, opon, plastików itp. nie licze bo to już wiem)

Nałóż to co masz, czyli - glinka, srp, #16. Kup detailer i po myciu go używaj. Jak zobaczysz ze zejdzie wosk (tafla wody po myciu na aucie), zastosuj cały proces od początku (mycie, glinka, srp, wosk) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zawsze czekać do zmycia się wosku z samochodu przed kolejnym woskowaniem?

Nie :) Jak masz wosków ze 20 to nie musisz czekać aż on zejdzie. Zmywasz go i woskujesz.

senz, zakupy planuje zrobić na dniach - budżet grubo przekroczyłem, wiec zakup detailera musi zaczekać.

Proponuje tego nie odkładać. Detailer Ci się bardzo przyda. Po myciu do osuszania, konserwacji wosku oraz podbijania wyglądu lakieru. Kup nawet najtańszy PBS&G za ~34zł i Ci wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.