Skocz do zawartości

Komplet Poorboy's - czy dobrze planuję regenerację?


Qki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiem że pewnie podobne tematy są codziennie niemniej nie znalazłem 100% tego co chciałem dlatego piszę.

 

Mam taki komplecik:

1. PB SSR 2.5

2. PB Polish with carnuba wax

3. PB Black Hole

4. PB EX-P

5. PB Natty's Paste Wax Red

 

Do tego oczywiście: 200g glinki Bilt Hamber, jeden żółty pad "twardy" bądź średnio twardy, trudno mi określić, jeden czarny miękki, ręczniczek miękki dobrze zbierający, i jeszcze coś takiego: Finish Kare Extra Slick Final Body Shine. No i oczywiście polerkę mechaniczną obroty 1000-3000.

 

Mam sfatygowany lakier grafitowy. Planuję zrobić następujące czynności:

0. Wiadomo umyć dokładnie, wytrzeć do sucha.

1. Glinka + atomizer po płynie do mycia szyb a w nim woda z ludwikiem do poślizgu.

2. Polerka + żółty twardy pad + SSR 2.5 i oblecieć dokładnie całe auto na najniższych obrotach tj. 1000 aż do wypracowania środka, na końcu przetrzeć całość ręcznikiem.

3. Polerka + czarny miękki pad + Polish with carnuba i na obrotach troszkę większych niż poprzednio oblecieć całe auto, wypracować materiał i przetrzeć auto.

4. Tutaj nie wiem, niektórzy pisali że Black Hole nakłada się tylko ręcznie, niektórzy że polerką stąd.. nie mam pojęcia. Jak radzicie? Jeśli ręcznie to czym? Czy tylko na zasadzie rozetrzeć dokładnie po lakierze, poczekać aż "złapie" i wytrzeć nadmiar czy do wypracowania? Jeśli polerką to delikatnie i do wypracowania czy tak jak na paście polerskiej?

5. Tak samo nie wiem z EX-P, j.w. proszę o podpowiedź.

6. Wosk Natty - nakładam gąbką na cały element, czekam 10-15 min i wcieram tą samą gąbką lekko i nadmiar ręcznikiem?

 

Proszę o pomoc w w/w problemach i ewentualnie co powinienem jeszcze dokupić do zestawu. Wydaje mi się że dwa pady to troszkę mało ale jeśli się da to spróbuję nimi ogarnąć całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo umyć dokładnie, wytrzeć do sucha.

jeśli będziesz potem glinkował to nie musisz wycierać auta do sucha, woda na aucie się przyda

 

Glinka + atomizer po płynie do mycia szyb a w nim woda z ludwikiem do poślizgu.

 

jeśli to bilt hamber to nie dodawaj ludwika, wystarczy sama woda

 

Polerka + żółty twardy pad + SSR 2.5 i oblecieć dokładnie całe auto na najniższych obrotach tj. 1000 aż do wypracowania środka, na końcu przetrzeć całość ręcznikiem.

 

po wypracowaniu środka najlepiej przetrzeć IPA i delikatną MF

 

Tutaj nie wiem, niektórzy pisali że Black Hole nakłada się tylko ręcznie, niektórzy że polerką stąd.. nie mam pojęcia. Jak radzicie? Jeśli ręcznie to czym? Czy tylko na zasadzie rozetrzeć dokładnie po lakierze, poczekać aż "złapie" i wytrzeć nadmiar czy do wypracowania? Jeśli polerką to delikatnie i do wypracowania czy tak jak na paście polerskiej?

 

ja nakładałam ręcznie za pomocą piankowego aplikatora, podobnie jak wosk.

tu masz cytat ze strony showcarshine :

Sposób zastosowania:

 

Poorboy’s Black Hole Show Glaze jest produktem typu „nakładać-wycierać”. Nałóż wosk za pomocą czystej, miękkiej, piankowej ściereczki. Jeśli aplikujesz go za pomocą maszyny, włącz najniższą prędkość i pracuj aż do momentu, kiedy zacznie pojawiać się połysk. Pozwól preparatowi wyschnąć aż do czasu pojawienia się lekkiej mgiełki, a następnie wypoleruj to miejsce czystą, miękką Poorboy’s Deluxe Mega Plush Microfiber Towel.

 

Tak samo nie wiem z EX-P, j.w. proszę o podpowiedź.

 

tu też cytat ze strony showcarshine :

 

Można aplikować ręcznie, lub za pomocą profesjonalnych orbitalnych maszyn polerskich.

 

Najlepsze efekty aplikacji ręcznej uzyskasz nakładając na świeżo wypolerowaną powierzchnię używając aplikatura z mikrofibry. Jedynie 2-3 krople wystarczą na powierzchnię. Aplikuj jak najcieńszą warstwę a następnie odczekaj około 30 minut. Wypoleruj następnie powierzchnię przy użyciu Poorboy’s Deluxe Mega Towel.

 

Używając profesjonalnych orbitalnych maszyn polerskich, początkowo aplikuj na świeżo wypolerowaną powierzchnię używając Lake Country 140 mm Finishing Pad nakładając zaledwie 1 do 2 kropli EX-P na powierzchnię z prędkością około 3000-4000 obrotów na minutę, do momenty uzyskania cieniutkiej wartwy. Odczekaj około 30 minut i wypoleruj ręcznie przy użyciu Poorboy’s Deluxe Mega Towel.

 

wosk nałożyć po 24 godzinach

 

Wosk Natty - nakładam gąbką na cały element, czekam 10-15 min i wcieram tą samą gąbką lekko i nadmiar ręcznikiem?

 

nakładasz aplikatorem, jak pojawi się mgiełka to polerujesz MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.