Skocz do zawartości

Przyciemianie szyb


zieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie przyciemnienia szyb. Czy ktoś z forumowiczów robił tą zabieg piecem ewentualnie ma z tym jakieś doświadczenie? Czy szyby po takim zbiegu nie parują? I czy jest to lepsza metoda od przyciemniania folią?

Jeśli chodzi o folie to jakiej firmy wybrać, interesuje mnie tylko i wyłącznie coś bardzo dobrej jakości. Nie wiem czy 3m robi folie do przyciemniania szyb?? czy posiada ktoś informacje na ten temat?

Szukając trochę w internecie napotkałem się na 3M Folia Panther. Oczywiście nie chce smoły, interesuje mnie przycienienie lekkie (najchętniej z boczną przednią szybą ).Zastanawia mnie wariant przepuszczalności 50% a 35%.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze będzie to piecowe przyciemnienie. widziałem ostatnio zdjęcia piecowego przyciemnienia, od zewnątrz ciemno a od wewnątrz jasno jak bez żadnego przyciemnienia (przy foli masz z tej i tej strony tak samo ciemno). Do tego ktoś pisał tam że przy mierzeniu przepuszczalności policja mierzy od wewnątrz na zewnątrz przepuszczalności i wtedy przy piecowym ona sie nie zmienia i jest jak fabrycznie.

Fajna sprawa z tym piecowym.. ale chyba tylko 1 firma w Poslce to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku przyciemniania szyb z ich parowaniem...Folia dobra to np Sunguard i max 35%, więcej i nic w nocy do tyłu nie będziesz widział...Jak nigdy nie przyciemniałeś i profil szyby tylnej jest bardzo obły to potrenuj wcześniej na innym aucie tańszą folią tak żeby nabrać wprawy. Przyciemniałem u siebie szyby tylne i wyszło idealnie- ale zanim było ok zepsułem sporo folii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lakikwap, napisał przyciemnienie piecowe nie pogarsza widoczności z zewnątrz pojazdu, zachowując przy tym wysokie właściwości odbijania ciepła. Rzeczywiście kiedyś była tylko jedna firma w Zielonej Górze, która się tym zajmowała, a reszta firm wysyłała tam szyby kurierem, ale obecnie myślę, że takich firm jest już więcej. Niestety koszt takiej zabawy w samochodzie osobowym to 1000-1500zł, ale za to możemy mieć legalnie przyciemnione wszystkie szyby :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy foli masz z tej i tej strony tak samo ciemno

 

Nie zgodze sie, z wewnatrz widocznosc jest lepsza bo na zewnatrz jest jasniej :) Folia to fajna sprawa, slonce nie oslepia, jak ci szybe ochlapia to widocznosc jest lepsza, tylko pierwszy lepszy kontrol i masz po dowodzie, czego bys nie mial na przednich bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie, z wewnatrz widocznosc jest lepsza bo na zewnatrz jest jasniej

noo wiesz, napewno to wpływa na lepsza widoczność. Tak jak to że patrzysz z bliska przez szybę, ale w nocy już tak pięknie nie jest..

 

masz po dowodzie, czego bys nie mial na przednich bocznych.

chyba że właśnie piecowa zrobione, mierzą wychodzi wynik okej i jedziesz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasną sprawą jest że przycienienie piecowe wiąże się tylko z tyłem + boczny tył. Żadna firma nie przyciemni w tej sytuacji przednich bocznych szyb. Sugerujecie że przyciemnianie piecowe w każdym aspekcie jest lepsze od foli nawet tej 3M?

Polecacie jakieś firmy które zajmują się piecowym przyciemianiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie, z wewnatrz widocznosc jest lepsza bo na zewnatrz jest jasniej

noo wiesz, napewno to wpływa na lepsza widoczność. Tak jak to że patrzysz z bliska przez szybę, ale w nocy już tak pięknie nie jest..

 

masz po dowodzie, czego bys nie mial na przednich bocznych.

chyba że właśnie piecowa zrobione, mierzą wychodzi wynik okej i jedziesz dalej :)

 

Jak nie przywalisz mega ciemniej folii to w nocy nie ma zle, mialem w 2 autach folie na przednich bocznych i jakby nie nie policja to mialbym we wszystkich, dla mnie jezdzi sie znacznie lepiej. Fabrycznie szyby w wiekszosci aut z tego co mi sie wydaje jest juz przyciemniona w ok 25%, takze i po piecowym moga zabrac, tyle ze wtedy juz tylko zmiana szyb...

 

Zieluch, jezeli tylko tylnie, ladowalbym folie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli polozysz folie na przednie boczne i tescik wyjdzie ok to mozesz spokojnie z nia jezdzic, nie ma zakazu okeljania szyby tylko przepuszczalnosci swiatla, wiec czy to piec czy folia, roznicy nie robi...

ale kazdą folią przekroczysz te dopuszczalne 30% bo fabrycznie mają 25%.

 

Jasną sprawą jest że przycienienie piecowe wiąże się tylko z tyłem + boczny tył. Żadna firma nie przyciemni w tej sytuacji przednich bocznych szyb.

jak nie.. jak ja sie pytałem to nie było z przednimi bocznymi problemu..

 

wiec czy to piec czy folia, roznicy nie robi...

no chyba własnie chyba robi bo jak zmierzysz piecową miernikiem oz wewnątrz do zewnątrz to wynik będzie niezmienny jak w przypadku oryginalnej. W foli i z zew. i wew. masz takie same przyciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli polozysz folie na przednie boczne i tescik wyjdzie ok to mozesz spokojnie z nia jezdzic, nie ma zakazu okeljania szyby tylko przepuszczalnosci swiatla, wiec czy to piec czy folia, roznicy nie robi...

ale kazdą folią przekroczysz te dopuszczalne 30% bo fabrycznie mają 25%.

 

Jasną sprawą jest że przycienienie piecowe wiąże się tylko z tyłem + boczny tył. Żadna firma nie przyciemni w tej sytuacji przednich bocznych szyb.

jak nie.. jak ja sie pytałem to nie było z przednimi bocznymi problemu..

 

wiec czy to piec czy folia, roznicy nie robi...

no chyba własnie chyba robi bo jak zmierzysz piecową miernikiem oz wewnątrz do zewnątrz to wynik będzie niezmienny jak w przypadku oryginalnej. W foli i z zew. i wew. masz takie same przyciemnienie.

 

Nie wiem jak to wyglada bo nie widzialem nigdy szyby po piecu, ale glownie chodzilo mi o to, ze jak przekroczysz 30% to czy foli czy piec, policjantom to roznicy nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie ma sensu przyciemniania piecowego. dużo drożej od folii. trzeba wyjmować szyby co w nowych autach jest dużym problemem. nie widziałem nigdy żeby ktoś rozciął folię na szybie :kox: w przypadku tyłu nawet gdy mamy typowo czarne, od środka przyciemnienie wynosi około 15%, a nie tak jak ktoś napisał wcześniej, że z obu stron jest ciemno :P przednie mają mieć 75% przepuszczalności i niestety nic z tym nie zrobimy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z przyciemnianiem piecowym (tak słyszałem) że jak któraś z przyciemnionych szyb będzie do wymiany, to już nigdy nie uzyska się takiego samego odcienia jak wcześniej ściemnione.

 

Nie jest to prawdą.

W latach kawalerskich:) przyciemniałem szyby piecowo w zakładzie T... koło Zielonej Góry

Przyciemniałem tylne boczne i tylną szybę - zgodnie z przepisami wtedy, nie wiem jak jest teraz... efekt był fantastyczny na atermicznych zielonych szybach - a jeśli ktoś chce mieć efekt "gangsta" 8-):mrgreen: to nie jest to rozwiązanie na niego - bo efekt przypomina fabrycznie przyciemnione szyby tylne w obecnych suv'ach - czyli z bliska coś tam w środku jeszcze widać z zewnątrz dlatego młodociani posiadacze aut zza Odry nie będą zachwyceni :kox: - to żarcik oczywiście... bez urazy ;)

Jeśli chodzi o odcienie po wymianie szyby jeśli będzie to szyba taka sama jak przedtem to odcień będzie identyczny bo proces jest powtarzalny i taka same ilość tlenku tytanu jest "wpracowana" w szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apollo78, to prawda że od wenątrz szyba jest prawie w niezmienionej postaci (nie jest gorsza widoczność)?

Nie jest to możliwe - ale ze środka auta szyby wydają się tylko troszkę ciemniejsze od tych "nie ściemnionych" - fotek już nie posiadam, ale generalnie widok z wnętrza nawet wieczorową porą jest OK.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.