Skocz do zawartości

Płyn do felg Wonder Wheels


RedHornet

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając temat silnej chemii do felg zrobiłem szybki teścik na dwóch felgach. Gdzieś z czeluści garażu wykopałem stary zapas Wonder Wheels’a. Generalnie nie używam preparatów do felg – dobre zabezpieczenie i regularne mycie pozwala je utrzymać w bardzo dobrym stanie.

 

Felgi na Omedze nie są czyszczone od środka, nie widziałem nigdy takiej potrzeby i można powiedzieć że mają wewnątrz 11 lat bo nie przypominam sobie żebym je tam czyścił poza może przejechaniem karcherem przy zmianie na zimowe stalówki.

 

Felga 1 i 2 przed myciem

 

Fela02.jpg

Fela01.jpg

 

Felga 1 i 2 po porządnym umyciu szamponem CarPlan Heavy Duty

 

Fela04.jpg

Fela03.jpg

 

Felga 1 i 2 po wyczyszczeniu Wonder Wheels’em. Nanoszenie na cała powierzchnie wewnątrz felgi pędzlem z miękkiego włosia ok 3 minuty, tak żeby się brud namoczył i potem szorowanie tymże pędzlem 10 minut – niczym innym nie szorowałem. Niestety jak widać felgi mają już wżerki, przerysowania i odpryski no ale mają w końcu 11 lat. Większymi plamami z asfaltu (właściwie to grudami) i pozostałościami taśmy po odważnikach trzeba by się zająć z osobna.

 

Fela06.jpg

Fela05.jpg

Fela07.jpg

Fela08.jpg

 

Myślę, że efekt niezły jak na 30 minut roboty na dwóch felgach - jak dla mnie produkt zdecydowanie daje radę. Na tak zapuszczone wnętrza felg opakowanie 500ml starczyłoby na pewno na dwa a może i trzy komplety. Produkt jest też dostępny w bańce 5ltrów.

 

Nie wolno go stosować na felgi nielakierowane czyli chrom, polerowane aluminium lub powierzchnie anodyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo pod CarPlan Wonder Wheels znajduje się w cenach od 29 do 32 z wysyłką. Właśnie widzę że ktoś nawet wystawił za 32zł opakowanie 1 litrowe - wygląda to naprawdę jak okazja. Dostępne jest tez opakowanie w trigerku ja bym jednak jak już trzymał się płynu z pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek daje rade generalnie. W sumie czyściłem tylko bardzo zapuszczone felgi gdyż wydaje się być mocno agresywny, czyścic tylko w rękawiczkach !!!! u mnie na rekach gdy ich nie założyłem powstały czerwone kropki ;) Do kupienia jest także w Norauto a przynajmniej był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.