Skocz do zawartości

Pytanie o odnowienie utlenionego wyblakłego lakieru.


Gość japko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co do tego jak zregenerować utleniony lakier. Jest on mniej więcej w takim stanie jak na tym zdjęciu: http://img.photobucket.com/albums/v297/ ... car019.jpg

Najgorsza sytuacja jest na masce, chciałbym przywrócić mu trochę koloru i blasku. Googlowałem kilka godzin ale ostatecznie nie doszedłem do rozwiania moich wątpliwości. Niestety do dyspozycji posiadał będę jedynie siłę własnych rąk. Jakim środkiem mógłbym spróbować poprawić lakier ręcznie? Myślałem o 3M 5990 ale od niektórych słyszałem że "słabo ściera" i może nie wystarczyć. Chciałbym jeszcze zapytać czy środku tego typu: http://www.autokosmetyki.pl/safe_cut_be ... ,p379.html potrafią dać efekt? Chciałbym żeby efekt był w miarę trwały. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Meguiars Ultimate Compund + aplikator tri color i dużo czasu,

potem wypadałoby zabezpieczyc lakier dobrym woskiem np. Collinite 476.

Możesz również wypróbować mało detailingowy wosk koloryzujący, jedak myśle, że z uwagi na prace reczną nie będzie to jakieś wielkie pogwałcenie zasad.

Wypróbuj Sonaxa koloryzującego.

 

I zajrzyj tu, ocenic efekty, sytuacja podobna

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4744

 

Ogólnie dużo taka impreza kosztuje?

 

UC - 54.90 zł

aplikator tri color - 23,90 zł

przesyłka - ok. 12 zł pewnie

odejmujesz forumowy rabat i wychodzi zjadliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piciosz: Patrząc po tym linku efekt jest ciekawy :) Długo wytrzymuje lakier po takim polerowaniu?

@Marek: Rozejrzę się i za tym, zależy mi na trwałości więc poczekam co powiedzą jeszcze inni użytkownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek:

Znalazłem na stronie sklepu z Twojej sygnaturki te produkty, jeszcze skontaktuję się z kolegą czy nie chciałby też swojej renówki ogarnąć i prawdopodobnie spróbuję w przyszły weekend się zabrać do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz karnet na siłownię i z niego korzystasz, czy jesteś stereotypowym informatykiem.

 

Średnio kilka ładnych godzin machania ręką z dociskiem. Dolicz przerwy na odpoczynek i wychodzi ci cały dzień.

 

2w1

tzn mam karnet na basen i siłkę i siedzę za biurkiem :D:D:D

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKu, cały dzień :) zobacz umnie w temacie jak chełtałem ręcznie auto tak.. masakra..

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2011, 20:58 ]

powiem szczeże że wolał bym zdecydowanie oddać auto na profi polerkę teraz. Efekt 100x lepszy a ceny wbrew pozorom nie takie duże (mnóstwo roboty plus jednak drogie artykuły potrzebne do zabiegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przyznanie mi racji :)

 

jodan:

Jeżeli masz tak samo wyblakły czerwony lakier, to ręcznie na pewno uda ci się usunąć utlenioną warstwę. Będzie cię to kosztowało dużo wysiłku, ale efekt uzyskasz. Nie taki jak na maszynie i nie tak łatwo, ale różnica będzie widoczna gołym okiem. Taka zaleta czerwonych, zwietrzałych lakierów - co byś nie zrobił, to będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mazder. Nie wiem czy tak samo wyblaknięty, bo samochód nie należy do mnie i specjalnie się mu nigdy nie przyglądałem, ale napewno lakier jest wyblakły. Tak między nami to ten cienias idealnie by się nadawał do nauki pracy maszyną ;), kuzynka pewnie nie miała by nic przeciwko, ona jest przykładem osoby która kompletnie nie dba o samochód pod względem wyglądu, a że została mi jakaś połowa butelki UC to sobie pomyślałem, że może spożytkuje tą połówkę na jakiś szczytny cel i odnowie kuzynce furę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKu, cały dzień :) zobacz umnie w temacie jak chełtałem ręcznie auto tak.. masakra..

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2011, 20:58 ]

powiem szczeże że wolał bym zdecydowanie oddać auto na profi polerkę teraz. Efekt 100x lepszy a ceny wbrew pozorom nie takie duże (mnóstwo roboty plus jednak drogie artykuły potrzebne do zabiegów)

 

A podałbyś link do tego tematu :-]

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.