Skocz do zawartości

Audi A4 B6 1.9 TDI-ciemna zieleń


Muti

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze

 

Pofarbowania skórzanej gałki zmiany biegów. U góry trochę zdarta jest.

 

Spokojnie Camel,wszystko w swoim czasie :) Gałkę właściciel jak będzie chcial to zmieni,a teraz mieliśmy tylko 2 dni także niewiele :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz :). Zawsze mnie zastanawiało jak można poznać po zdjęciach przelot auta. Można poznać raczej czy ktoś dbał o nie czy nie. Moja poprzednia furka kadett gsi miała nalatane 240 tyś jak ją kupiłem. gdyby ktoś przekręcił wtedy licznik na 140 tyś uwierzyłbym w to bez najmniejszego zastanowienia. Była piękna i mega zadbana, lakier oryginalny, środek czysty bez przetarć, bez uszkodzeń.

 

Rodzice kupili kiedyś 3 letniego fiata brava przy przebiegu 125 tyś. Gdyby ktoś przekręcił go do przodu na 300 tyś uwierzyłbym w przebieg bez najmniejszego zastanowienia, a jednak auto sprawdzone w aso i przebieg 125 tyś był prawdziwy... Teraz auto ma 180 tyś, a wygląda tak jak by zrobiło 600 tyś.

Wszystko zależy czy ktoś dba czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti- mam do Ciebie pytanie w związku z padami. Jutro lub jeśli się wyrobie jeszcze dziś w nocy czeka mnie korekta mojego lakieru (okropnie cienki i miękki lakier Suzuki :cry:) Zaopatrzyłem się teraz w pady ABW i tak jak Ty będę je łączył z 3M. Jak wypada żółty pad jeśli chodzi o agresywność w porównaniu do niebieskiego? Ja mam niebieski + pomarańczowy + czarny i jedyna różnica jaką zauważyłem między niebieskim, a pomarańczowym to to, że pomarańczowy jest ciut wyższy, są natomiast tak samo twarde. Zastanawiam się, czy nie będzie zbyt agresywny do żółtego korka.. Czy z Twoim żółtym też tak jest? Obydwa mają niby oznaczenie light cutting / polishing i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta, w Audi jest to kawał blachy pokryty mieszanką kolorystycznych żywic pokryty bezbarwną żywicą. Ja u rodziców robiłem zółtym padem i SwirlX (myślałem, że to jakiś plastik czy co) i nic nie zeszło

Dzięki za info. A ręcznie da rade to zrobić? Bo jakoś nie bardzo mi się widzi wyciąganie całej tej półki gdzie jest lewarek zmiany biegów.

Chodzi mi o tą po prawej stronie (ten duży)

1453598279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz :). Zawsze mnie zastanawiało jak można poznać po zdjęciach przelot auta.

 

... między innymi po lewarku zmiany biegów i pedałach. W audi nie wycierają się ot tak sobie, no chyba że jeździsz cały czas w buciorach a na dłoniach nosisz pół kg piasku :-]

 

a tak serio, oczywiście że nie zawsze da się ocenić przebieg auta po jego stanie - tak jak mówisz: zależy kto i jak dba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta twoje dekory sa matowe, ja mam lakierowane wiec z polerka nie ma problem. Proponuje zebys sprawdzil jak to wyjdzie u Ciebie albo poszukał gdzieś w sieci...

Te na fotce nie są moje, tylko pokazałem o którą część mi chodzi :mrgreen:

Moje są lakierowane i się świecą .

Liptonosz,

Ty to u siebie wyjąłeś przed polerką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może auto jeździło głównie po mieście ? 100 tyś miejskiego przebiegu często równa się w zużyciu wnętrza po 300 tyś albo i więcej kilometrów tras, tym bardziej w Niemczech gdzie mają dużo autostrad. Ile takim autem na trasie zmieniasz biegi, ile hamujesz :)

 

Tak naprawdę przebieg zna pewnie handlarz i niemiec który nią jeździł ostatni :). Zresztą nawet jak by było to 500 tyś to jeszcze długo pośmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti- mam do Ciebie pytanie w związku z padami. Jutro lub jeśli się wyrobie jeszcze dziś w nocy czeka mnie korekta mojego lakieru (okropnie cienki i miękki lakier Suzuki :cry: ) Zaopatrzyłem się teraz w pady ABW i tak jak Ty będę je łączył z 3M. Jak wypada żółty pad jeśli chodzi o agresywność w porównaniu do niebieskiego? Ja mam niebieski + pomarańczowy + czarny i jedyna różnica jaką zauważyłem między niebieskim, a pomarańczowym to to, że pomarańczowy jest ciut wyższy, są natomiast tak samo twarde. Zastanawiam się, czy nie będzie zbyt agresyw

 

Ten pomarańczowy jest twardszy od żółtego 3M,ale bardzo miękknie po nasiąknięciu pastą w przeciwieństwie do niebieskiego,ktory ciągle jest twardy.

 

Tak naprawdę przebieg zna pewnie handlarz i niemiec który nią jeździł ostatni :) . Zresztą nawet jak by było to 500 tyś to jeszcze długo pośmiga.

 

Przebieg 210tyś i to jest rzeczywisty przebieg,bo od nowości były robione regularnie przeglądy i rocznie około 15-20tyś przebiegu było i auto jest od pierwszego włąściciela. Niemiec robił meble pod wymiar i szafy i woził je tym autem i gdzieniegdzie podsufitka jest pozahaczana,boczki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka przekoks :D Ile czasu schodzi z auta bo strasznie gęsta?

 

Ta piana i tak jest rzadka,bo rozrzedzona APC i szamponem :) Zrobię zdjęcie samego VP przy 50ml/litr i 100ml.litr to wtedy można nałożyć taką na 5cm grubą w jednym miejscu :D Generalnie piane trzymam tak długo jak się da i zaczyna sie robic sucho przy dachu wtedy spłukuje,tak ok 5-10min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.