Skocz do zawartości

WĄTEK PRZYWITAŃ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Temat detailingu śledzę już jakiś czas, ale nie miałem za bardzo możliwości wypróbowania moich sił, bo nie było na czym.

 

Obecnie odkupiłem od rodziców czarnego Peugeot'a 406 z 2001 roku.

 

Spora powierzchnia do odnowienia, trochę głębszych rys (mam nadzieję, że tylko w klarze), trochę swirlsów, itd.

 

Będę się starał zrobić detailing również w moim kawasaki zx9r.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na forum utknąłem już od jakiś 3 tygodni :)

Pacjentem moim będzie w miarę nowa Mazda 2 DE (2009r, kupiona używana i posiada malowane elementy) w kolorze Kardinalrot należąca do mojej lepszej połowy ;)

 

Na razie jestem na etapie takim, że boję się pojechać na myjnię ręczną, aby czegoś nie popsuć :D Do tej pory autko było myte na ręcznej myjni BP, ale tam efekt jest raczej marny. Parę razy na ręcznej myjni, ale z tego co już wyczytałem raczej mało fachowo - gąbka plus jedno wiadro po wstępnym spłukaniu.

 

Dziś śniło mi się mycie auta :D ale nie jest chyba ze mną tak źle ponieważ była tam również na stanowisku obok jakaś pani myjąca swoje auto :lol:

 

Staram się dobrać zestaw na początek i czytając forum pomału sytuacja się klaruje, ale jest tak dużo środków i opinii o nich, że człowiek chyba im więcej czyt tym bardziej ma utrudniony wybór.

 

Nie mam niestety możliwości mycia pod blokiem.

Na pierwszy ognień muszę kupić dobry szampon i wiadra, do bieżącego mycia.

Operację główną planuję na tydzień po 15 sierpnia ponieważ będę "odpoczywać" w tym czasie na działeczce i do tego czasu muszę uzbierać pełny arsenał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Temat detailingu śledzę już jakiś czas, ale nie miałem za bardzo możliwości wypróbowania moich sił, chyba bardziej ze strachu bo jestem taki troszkę kubuś fatalista, ale raz kozie śmierć gorzej chyba tego nie spierniczę, a postaram się czegoś nauczyć

 

Pacjent : czarna Toyota Celica z 91 roku. malowana akrylem w 2009 ( beznadziejnie pomalowana lakier miękki strasznie się rysuje)

 

Spora powierzchnia do odnowienia, trochę głębszych rys , parę bąbelków( właśnie zamówiłem lakier i podkład) trochę swirlsów, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów 8-)

Cieszę się, że wreszcie udalo mi się do was dołączyć i mam nadzieje, że nie będe zbyt :kox: bo wszystkie te akcje ktore tu opisujecie są dla mnie troszkie skomplikowane ;)

Ogólnie to chciałbym kiedyś spróbować odnowić swoje autko choć narazie powstrzymuje mnie strach przed zniszczeniem lakieru (który i tak zostawia wiele do życzenia co mnie ostro denerwuje mówiąc kulturalnie :? ) no io oczywiście kwestie finansowe :cry:

Jak narazie swoją przygode detailingiem zaczolem od kupienia wosku koloryzującego firmy son ..... :mrgreen: który mam zamiar użyć już niedługo w sensie jak ten deszcz przestanie padać :x wiem, a dokladniej niedawno uświadomilem się dzięki zajrzeniu na te forum, że nie jest to sprzęt z wyższej półki ale cóż od czegoś trzeba zacząć :mrgreen: narazie znikam bo mam sporo roboty :(

 

POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów :) forum znalazłem przez przypadek jakieś 3 miesiące temu i tak mnie wciągneło (narazie niestety tylko teoretycznie), że rzadko trafia się dzień w którym nie odwiedzam forum :-] niedługo mam zamiar skompletować pierwszy zestaw, aby bardziej dbać o swoją madzię, więc zgodnie z regulaminem witam się, by niedługo zasięgnąć porad co do zestawu :o pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum trafiłem przypadkiem ale dzieki niemu wiem że tempo nie jest najlepszą pasta na świecie jak twierdzą niektórzy lakiernicy z mojego miasta:D Zrobiłem pare aut (tempem i starą zużytą gąbką :o . Jednak teraz z pomocą forum kompletuje zestaw:D Nigdy nie pomyślałem że dobieranie kosmetyków może tyle tyle trwać :D Po przesiedzeniu 20-30 godzin zamówiłem jakiś zestaw kosmetyków:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Od kilku tygodni śledzę wasze forum i kompletuje potrzebne kosmetyki. Przy swoim nowo nabytym autku chciałbym zrobić korektę lakieru, ale na początek nie chcę tego robić sam. Jeśli jest ktoś z okolicy (do 100-120km) kto ma doświadczenie to podjadę i zlecę taką usługę. Proszę o info na PW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam wszystkich. Nie będę oryginalny, jestem tu jak wszyscy - bo nie chcę żeby lakier mojego auta robił szszszuu gdy przesuwam po nim dłoń, chcę za to żeby błyszczał i lśnił, a woda nie się w kropelki zbija :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, forum przeglądam już od paru miesięcy ale zarejestrowanym od około miesiąca lub więcej :o

Pochodzę z okolic Poznania i na co dzień jestem pracownikiem operacyjnym jednej ze spółek firmy Integer.

 

Pozdrawiam Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

motoryzacja i pielęgnacja aut interesuje mnie od zawsze :)

autko moje, rodziców czy dziadków zawsze wyglądało najlepiej na ulicy :lol :-]

jestem szczęśliwym posiadaczem czarnucha :D

forum przeglądam od dawien dawna, a od jakiegoś czasu już przede wszystkim w związku z moją chęcią otworzenia działalności właśnie w kierunku auto detailing-u :ok

 

pozdrawiam wszystkich

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trafiłem tutaj, bo próbuję od jakiegoś czasu ogarnąć lakier mojego blado-czerwonego Seata Toledo. Myślę, że znajdę tutaj odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.