Skocz do zawartości

WĄTEK PRZYWITAŃ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Użytkowników Forum :)

Obserwuję forum od tygodnia i naszło mnie by się tu zarejestrować i wymienić poglądy, aczkolwiek z tego co znalazłem na forum to nie będę tutaj raczej zbyt mile widziany, ze względu na wykonywaną działalność ;)

 

Może wyjdzie z tego jakiś off-topic, ale skoro trzeba się przedstawić to zrobię do dość obszernie ;)

 

Mianowicie, ze środków otrzymanych przez PUP otworzyłem mobilną automyjnię parową. Sprzęt jaki obecnie posiadam to Myjka Parowa matrix SDV 8000 http://www.myjnieakcesoria.pl/pl/p/Matrix-SDV-8000/4, odkurzacz piorący VAX http://alejka.pl/odkurzacz-pioracy-vax- ... timum.html, do tego agregat.

 

Chemia w jaką się zaopatrzyłem to na obecną chwilę:

-m15blu - do prania tapicerki

-amor - plastiki i tapicerka (całkiem skuteczne jako prespray do tapicerki, usuwa plamy, nie odbarwia)

-new lega

-bell gomm

-gold-wax

Dodatkowo coś tam do szyb i kokpitu.

Na początek musi wystarczyć, bo kasa na chemię się skończyła:(

 

Moje pierwsze wrażenia po pracy z myjką parową:

1-sze mycie (moja stara, wysłużona nexia) umycie zajęło mi półtorej godziny, efekt taki sobie, rewelacji nie ma.

Kolejno szereg zabiegów na nexii, wjazd w pole, ubłocenie auta i walka z brudem etc. Zanim doszedłem do wprawy w myciu to nexia została umyta chyba z 30 razy ;) Na początku narobiłem tyle rys, że głowa mała :shock: Ale te pierwsze doświadczenia nauczyły mnie sporo rzeczy, więc postanowiłem zabrać się za mocno zabrudzone auto mej lubej. Audi A3 przed przyjazdem do mnie myjnie widziało 4 tygodnie wcześniej. Po niemalże 4 godzinnej walce z brudem na karoserii, brudem wewnątrz, szybami, felgami, po wykorzystaniu 30 mikrofibr, efekt jak dla mnie był naprawdę zdumiewający :) Samochód wyglądał jak nówka (no może poza stanem lakieru, który porysował mój teść myjąc auto, uwaga, MIOTŁĄ :!:, ale to osobny temat). Stwierdziłem po tym, że auto można porządnie umyć parą, trzeba się tylko przyłożyć do tego, poświęcić trochę czasu i energii, włożyć w to serce i efekty są, moim zdaniem, dobre :)

Co do prania tapicerki z wykorzystaniem pary (jako jednego z etapów prania) to jeszcze nie opracowałem skutecznej metody, ale pracuje nad tym. Wątek będzie w odpowiednim temacie.

 

Reasumując moje wywody, założyłem konto na tym forum po to by dzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami, efektami mojej pracy oraz po to by znaleźć porady w sprawach, z którymi, przyznaję się szczerze, jestem dopiero początkujący i będę z pewnością potrzebował pomocy bardziej doświadczonych ;)

 

Liczę na to, że czasem wspomożecie mnie dobrą radą, pomimo tego, że zajmuję się niezbyt chyba lubianą na tym forum metodą mycia ;) Gdybym wcześniej odkrył forum, to z pewnością mój biznesplan byłby zupełnie inaczej przygotowany i nie opierałby się tylko na myjni parowej, jednakże teraz to "po ptokach". Pieniądze dostałem, sprzęt kupiłem i teraz trzeba się utrzymać przynajmniej przez rok, co by pieniędzy do UP nie oddawać ;)

 

Pozdrawiam serdecznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam na imie Michał, jestem z Łodzi. Na forum trafiłem przypadkowo. Wcześniej nie miałem pojęcia, że dbanie o czyste autko może byc tak złożone, a efekty które przedstawiacie w swoich projektach przyprawiaja o palpitację serca i spazmy :D

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Czytam to forum od pewnego czasu i muszę powiedzieć, że jest bardzo pomocne (szczególnie jeśli chodzi o wybór produktów).

 

Sam jestem kompletnym amatorem i raczej będę zadawał pytania niż dzielił się wiedzą, ale mam nadzieję, że moje pytania wraz z Waszymi odpowiedziami przydadzą się nie tylko mi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.