Skocz do zawartości

czarny metalik - pierwszy raz ale porządnie


msk82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak większość forumowiczów z nadejściem wiosny przymierzam się do odpicowania swojej fury 8-)

Poczytałem już trochę forum, i mniej więcej mam obraz tego co będzie dobre dla lakieru , oczywiście mniej więcej co i jak i w jakiej kolejności, będzie to pierwsza przygoda z korekcją lakieru i wykonywana ręcznie a więc po kolei...

 

materiał do korekty - Mazda 1.6citd z 2005r. - czarny metalik - (chociaż ten czarny to jakiś dziwny bo kiedyś jak stanąłem koło innego czarnucha to mój był jakiś blady poszarzały i bez głębi :( mam nadzieję że z waszą pomocą odzyska najlepszy blask)

 

 

a więc po kolei jak ja to widzę :

 

1. mycie wstępne - wodą z szamponem (mam "MojeAuto" z kauflandu - myślę że na pierwsze mycie wystarczy?! ewentualnie kupić jakiś lepszy szampon??

 

2. Glinkowanie - Glinka Bilt Hamber Auto Clay Soft + woda z szamponem pod glinkę lub zakupić jakiś specjalny specyfik QD lub j.w lepszy szampon??

 

3. i tu mam niejasność czy po glinkowaniu znowu myjemy samochód szamponem ??

 

4. korekta lakieru - tu wybór padł na UC od Megsa - czytałem że to mocno ścierny produkt i nie wiem czy do końca będzie dobry do tego lakieru a może inaczej nie wiem czy lakier to wytrzyma :P ( tak jakoś wydaje mi się że lakier w mazdach jest jakoś tak bardzo cieńki :o )

 

- znowu mycie szamponem?

 

5. korekta lakieru cz.2 - to co nie pokryje UC Megsa poprawiłbym AG Ultra Deep Shine

 

6. no tu napewno jakiś cleaner np: DJ Lime Prime Lite (tam myślę aby był bez środków ściernych żeby już nie narażać lakieru) jakieś inne propozycję ??

 

7. woskowanie - Meg #16 lub collinte 476 - tu chciałbym żeby wosk był trwały, utrzymywał

się jak najdłużej czy te będą odpowiednie?

 

dodatkowo:

 

- aplikator tri color do UC Megsa - może być?

- aplikator do AG UDS - jaki ??

- aplikator do wosku - jaki??

- kilka szt. MF

 

co jeszcze będzie mi potrzebne oprócz czasuuu.... :D

 

między który pkt mógłbym wcisnąć Poorboys black hole show glaze - dla wydobycia lepszej głębi ?? czy wogole inwestować w ten produkt czy jest zbędny? może coś innego podobnego ?

 

mile widziana każda pomoc, mam duże chęci i zapał do pracy, mam nadzieje że z waszą pomocą efekt koncowy powali mnie na kolana :-] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed glinkowaniem proponowałbym coś do usunięcia smoły, po glinkowaniu nie musisz myć (ja myję bo lubię;p) po UC nie myjesz, nakładasz od razu AG UDS, potem wosk bez cleanera bo usunie Ci UDS. Black hole sobie daruj, takie jest moje zdanie, ale może niech wypowie się ktoś doświadczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. korekta lakieru cz.2 - to co nie pokryje UC Megsa poprawiłbym AG Ultra Deep Shine

 

6. no tu napewno jakiś cleaner np: DJ Lime Prime Lite (tam myślę aby był bez środków ściernych żeby już nie narażać lakieru) jakieś inne propozycję ??

 

Jeżeli potraktujesz powierzchnię przygotowaną UDS cleanerem - to go usuniesz (UDS-a). Te dwa środki się wykluczają. Jeżeli już koniecznie chciałbyś je zastosować razem - to w odwrotnej kolejności.

 

między który pkt mógłbym wcisnąć Poorboys black hole show glaze - dla wydobycia lepszej głębi

 

Efekt, który zamierzasz osiągnąć zapewni już UDS, także BH będzie zbędny.

UDS ma większe właściwości wypełniające, więc wydaje się być bardziej odpowiedni dla twoich potrzeb.

Musisz mieć na uwadze, że środki typu glaze, AIO osłabią wytrzymałość wosku, który będzie na nie nałożony.

 

Podczas pisania postu Conrado mnie wyprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy na 1 raz UC nie będzie dla mnie zbyt wymagającym środkiem, wyczytałem na forum że trzeba go dość mocno wcierać ? jaki inny mniej pracochłonny o podobnych efektach?

2. no i czy koniecznie muszę użyć cleanera po UC czy jest sens czy jednak odpuścić i odrazu po UC -> AG UDS?

3. na ile aplikacji starczy AG UDS ?

4. na ile aplikacji starczy wosk Colli ?

5. jaki dobry szampon do póżniejszego mycia auta?

6. jaki QD jeśli wogóle go używać na ten wosk? - popularny wosk na forum więc myśle że macie spore doświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytanie pierwszego to zawsze środki polerskie przy pracy ręcznej będą wymagać trochę nakładu, nie ma niestety nic za darmo :cry: , najbardziej znanym jest właśnie UC bo przy pracy ręcznej daje jakieś efekty. Ale niech inni koledzy i koleżanki też coś napiszą :P

Odnośnie szamponu to ja używam Duragloss 901 i narazie jestem zadowolony ale nie ukrywam, że w przyszłości pewnie spróbuję innego dla odmiany ;)

Natomiast ad. 2, 3, 4 i 6 nie mam doświadczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. no i czy koniecznie muszę użyć cleanera po UC czy jest sens czy jednak odpuścić i odrazu po UC -> AG UDS?

tak bo UC jak każda pasta polerska posiada olejki i wypełniacze, które trzeba usunąć

4. na ile aplikacji starczy wosk Colli ?

masz całą puszkę czy tester? jak puszkę to na bardzo długo :)

6. jaki QD jeśli wogóle go używać na ten wosk? - popularny wosk na forum więc myśle że macie spore doświadczenie...

 

QD np CG Pro detailer lub FK 425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba mam już cały zestaw (kolejność nie przypadkowa)

 

1. BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT 200g

 

2. MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

 

3. DODO JUICE LIME PRIME 100ML

 

4. AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE 500ML ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

 

5. Collinite 476 ---> CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR

 

6. DURAGLOSS 901

 

7. QD POORBOY'S WORLD SPRAY & GLOSS

 

+ MF SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - DO OSUSZANIA

 

+ MF MONSTER SHINE DELIKATNA MIKROFIBRA 40X40CM - DO POLEROWANIA

 

cena zestawu: 485,75 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłbym pady do nakładania:

2. MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND ---> CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR

5. Collinite 476 ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

:)

 

 

czemu zmieniłbyś pady, dlatego że żółty jest miększy i lepiej rozprowadzę wosk czy takie widzi misie :o:-]

 

[ Dodano: 25 Marzec 2011, 08:52 ]

chyba proste, że najpierw umyje szamponem :P

 

proste że aż nie warto było pisać :P

 

 

postaram się zrobić dobrą fotorelację ale jak na razie zbieram kasę :D i czekam na ciut lepszą pogodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zmieniłbyś pady, dlatego że żółty jest miększy i lepiej rozprowadzę wosk czy takie widzi misie

Aplikator Tri Kolor jest dużo większy od żółtego Megsa i z jednej strony dużo twardzszy. Zdecydowanie lepiej będziesz mógł docisnąć Germana(w zasadzie całą ręką) do lakieru niż Megsa przez co aplikacja UC będzie dużo skuteczniejsza i łatwiejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on aplikator megsa przypisał do Collinite 476. A tri color do UC, czyli wszystko dobrze, źle zrozumiałeś .

 

2. MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

 

4. AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE 500ML ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

 

5. Collinite 476 ---> CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR

 

 

Chyba jednak Jan dobrze zrozumiał i miał absolutną rację, że skorygował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on aplikator megsa przypisał do Collinite 476. A tri color do UC, czyli wszystko dobrze, źle zrozumiałeś .

 

2. MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

 

4. AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE 500ML ---> MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD (żółty)

 

5. Collinite 476 ---> CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR

 

 

Chyba jednak Jan dobrze zrozumiał i miał absolutną rację, że skorygował.

 

dokładnie wszystko się zgadza, a co do zamiany to chyba dobry pomysł bo więcej siły napewno trzeba włozyć w UC (z teorii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on aplikator megsa przypisał do Collinite 476. A tri color do UC, czyli wszystko dobrze, źle zrozumiałeś .

Aplikator megsa autor wątku przypisał do UC a Tri Color do Collinite, przeczytaj całego posta ze zrozumieniem raz jeszcze bo to nie ja źle zrozumiałem.

 

P.S. Nie Jan tylko Łukasz, na drugie imię mam Marek a dopiero na trzecie Jan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo czytaj jest mnóstwo tematów z gotowymi zestawami pod konkretny kolor auta, co z czym można łączyć a czego unikać, kolejność nakładania, produkty pod konkretny problem itd. ja te forum odkryłem w sumie niedawno i jakieś pojęcie już mam chociaż na początku to czarna magia tym bardziej że używa się tu dużo skrótów :) ale poczytałem pare postów z otwartymi "obok" FAQ i słownikiem skrótów plus strony internetowe z kosmetykami i nie jest tak źle spokojnie idzie to wszystko ogarnąć, tylko trzeba trochę czasu poświęcić tym bardziej jak ktoś dbał o auto do tej pory na zasadzie woda+ludwik+plak :D powodzenia

 

KOPALNIA WIEDZY DLA NIEŚWIADOMYCH :!::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie Jan tylko Łukasz, na drugie imię mam Marek a dopiero na trzecie Jan

 

Coż za faux pas z mojej strony. :oops:

 

Wszystko przez to, że cytowałem już na drugiej stronie wątku, a Jan pisał posta bezpośrednio nad Tobą. Siła autosugestii... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.