Skocz do zawartości

Pranie tapicerki bez odkurzacza piorącego


shelter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zabrać się za czyszczenie wnętrza, pranie tapicerki (kolor szary), lecz nie mam dostępu do odkurzacza piorącego. Za to dysponuję Karcherem NT 361 Eco, który to ma możliwość odciągania wody. Pytanie do Was czy to wystarczy i jakiego środka użyć? (fotele nie są zabrudzone jakoś szczególnie, plam na nich nie ma, po prostu trzeba je odświeżyć). Czy proszek Karcher RM 760 się tu nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z dwoma zastrzeżeniami:

1. nie wiem jak Ci się będzie zaciągać wodę standardowymi ssawkami

2. Zastosuj troszkę mniejsze stężenie niż radzi producent (60g/10l) (u mnie lubi wyłazić biały nalot przy używaniu RM w ten sposób)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uqash A czy doraźnym rozwiązaniem nie mogło by być, po odciągnięciu roztworu RM760 z brudem spryskanie czy namoczenie tapicerki i znów odessanie mokrego? Wiem, że to amatorka, ale czy nie sprawdziłby się taki sposób? Czy lepiej sobie odpuścić?

Ssawka wąska powinna sobie poradzić z zaciągnięciem wody, odkurzacz w końcu porządny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie można zrobić tak jak piszesz, ale musisz wiedzieć, że napewno nie osiągniesz takiego efektu jak odpowiednim odkurzaczem z odpowiednią ssawką. Sporo brudu i tak pozostanie w materiale. Ale wiadomo- lepsze to niż wcieranie brudu pianką do tapicerki. Dodam, że wiem co piszę bo też posiadam NT361 a do prania Puzzi 100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie tak zrobię, w końcu raczej gorzej nie będzie. A w ostateczności jakby miały wyjśc paskudne plamy to komplet foteli w stanie dobrym do mojego auta to koszt 250-300 zł, więc świat się też nie zawali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie tak zrobię, w końcu raczej gorzej nie będzie. A w ostateczności jakby miały wyjśc paskudne plamy to komplet foteli w stanie dobrym do mojego auta to koszt 250-300 zł, więc świat się też nie zawali ;)

troszke taniej wyjdzie ,,naprawa,,twoich błędów przez profesjonalne wypranie foteli :D:-]

najwazniejsze aby dobrze wysuszyć fotele po ,,operacji,,-dłuzsze schniecie foteli niz 24h moze doprowadzic do małego smrodku w samochodzie a to juz troche wiecej zabawy :o:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.