Skocz do zawartości

Fiat Punto [1 generacja]


Piciosz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Otrzymałem do zrobienia Fiata Punto z 95 roku, samochód wykorzystywany na codzień, nigdy nie woskowany, myty raz na ruski rok. Poobijany, z odpryskami, w środku walające się papierki, woreczki i warstwa piachu na 2 palce. Lakier bez klaru więc całkowicie matowy. Zadaniem było jedynie odzyskanie połysku, bez usuwania rys i pozostałych zadań z zakresu detailingu. Głównie z uwagi na brak budżetu oraz ograniczony czas.

 

Użyte środki:

 

Szampon Castrol

Pad czarny i pomarańczowy ABW

Pasty UC i SSR 1

Wosk koloryzujący Sonax Nano Pro

TurleWax Ice

 

Czas: 5 h, 3 osoby

 

Po przyjeździe prezentował się tak:

 

dsc4834.jpg

 

 

dsc4836u.jpg

 

dsc4838n.jpg

 

dsc4842.jpg

 

dsc4841.jpg

 

dsc4844.jpg

 

Samochód najpierw opłukany na bezdotyku, następnie umyty na 2 wiadra szamponem Castrol.

 

dsc4847.jpg

 

dsc4848o.jpg

 

dsc4854u.jpg

 

dsc4856v.jpg

 

dsc4851h.jpg

 

Osuszanie

dsc4859.jpg

 

dsc4861i.jpg

 

W trakcie

 

dsc4869.jpg

 

 

Turtle Wax Ice na zderzaku, różnica kolosalna, ale wytrzymuje 1 - 2 mycia.

 

dsc4874.jpg

 

Gotowe auto, 2 dni po, z powodu tego że skończylismy w nocy a na nstępny dzien nie było warunków. Odrazu zaznaczę, że nie było różnicy w zmianie odcienia po nałożeniu wosku koloryzującego już na spolerowany lakier. Widac już brak Ice'a na zderzakach.

dsc4901l.jpg

 

dsc4905o.jpg

 

dsc4906y.jpg

 

dsc4908ew.jpg

 

dsc4912s.jpg

 

Przed i po

 

punto1e.jpg

 

punto2y.jpg

 

 

I coś na deser :D

 

kropelkowaniesonax4897.jpg

 

Wiem, że nie mozna tego nazwać detailingiem, ale cel został osiągnięty a właścicielka jest zachwycona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam pracowało padami ABW?

 

Ogólnie dobrze, pomarańczowy dość twardy, wytrzymał i trzyma się dalej.

Natomiast czarny, b.fajny, mięciutki ale poległ, zdjęcia tylko po Tym aucie:

 

dsc4916z.jpg

 

dsc4918c.jpg

 

Oooo widze ktoś z Gorzowa się pojawił. Myjnia wiem gdzie a garaże to też te na manhattanie? Można by jakiś maly spot lokalny zrobić ;)

 

Myjnia i garaże na Manhattanie, a na spoty zawsze chętny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. AG Bumper Care dałby lepsze efekty niż Turtle Wax Ice...

 

Oczywiście, że tak ale Bumper Care nie jest zbyt oszczędny, a robiliśmy to za darmo więc szkoda było zużywać 'dobrych' środków. A Turtle Wax jest wybitnie oszczędny, nasączoną gąbeczką można mazać i mazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mnie czeka Seicento Van, który też będzie miał taką czerwień ale w gorszym stanie. Projekt bardziej do nauki ale dobrze się nauczyć na takim truchle. I efekty bardziej spektakularne. Ktoś chętny do współzabawy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 5h i tanie kosmetyki naprawdę fajna przemiana :D Od razu zyskał na wartości :D Mogłeś plastiki chociaż czernidłem albo czymś do deski rozdzielczej przelecieć(długo się trzyma z Sunnycar-a (nawet na oponach jak nie pada)

Jak ci się pracowało tymi pastami? szukam czegoś prostego i w miarę taniego, dużo hologramów, rys zostało? :)

Przy okazji Caddy dobrze widzieć kogoś z Gliwic :D

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zderzaków to na dniach postaram się zrobić je opalarką.

 

Co do past, pozytywnie je odebrałem, dobrze się pracowało, jedynie SSR1 jak na mój gust zbyt gęsta i na 1500 obrotów potrafiła się robić skorupa, ale myślę że po prostu za dużo pasty było. UC delikatnie pryska ale praca przyjemna. Rys zostało dużo, ale nie skupialiśmy się na nich. Hologramów też niewiele, z uwagi, że to lakier 2 warstwowy, ale fakt faktem dojrzałem coś ala hologramowego na przednim zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSR1 jak na mój gust zbyt gęsta i na 1500 obrotów potrafiła się robić skorupa

niebardzo wiem co masz na myśli pisząc skorupa, ale ja odebrałem ssr 1 bardzo pozytywnie! super się nią wykańcza, na czarnym padzie abw ładnie wykańcza hologramy po srr3, i dodatkowo ładnie pachnie przy pracy :) może za dużo nałożyłes, albo spróbuj delikatnie zrosić pad wodą. wg mnie ssr 1 jest wporządku

 

ale fakt faktem dojrzałem coś ala hologramowego na przednim zderzaku.

jak mogłeś zobaczyć chologram na plastikowym zderzaku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myśle, że nanosiłem za dużo pasty, ale w przypadku UC coś takiego nie wsytępowało, natomiast po zroszeniu wodą było w porządku.

 

Poprawiam się :D

na nadkolu oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Fiacik zrobił się soczysty :) Napisałeś że czarny pad waflowy poległ a mi to wygląda jakby podczas pracy trafił na spryskiwacz na masce albo jakąś ostrą krawędź i się kawałek urwał. Czy to tak samo z siebie podczas pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiacik zrobił się soczysty :) Napisałeś że czarny pad waflowy poległ a mi to wygląda jakby podczas pracy trafił na spryskiwacz na masce albo jakąś ostrą krawędź i się kawałek urwał. Czy to tak samo z siebie podczas pracy?

 

Samo z siebie, ale podczas pracy na innym lakierze przy podobnym 'przebiegu' trzyma się w miarę dobrze.

 

A tam na tylnym lewym błotniku nie ma jakiegoś hologramu? :>

 

Sprawdzałem i nie było, ale na tym zdjęciu faktycznie wygląda jakby coś było, jak spotkam auto to ocenię i najwyżej poprawię jak będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.