Skocz do zawartości

Pasty Optimum - "pożyczony" link do testu


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że planuję zakup DA i zastanawiam się jakie pasty kupić. Mam czasami ochotę na coś innego niż (choć wiem, że sprawdzone) produkty 3M, Megs, PB i zacząłem szukać informacji o pastach Optimum (Compoud, Polish, Finish) więc "przepytałem" woojka Google i znalazłem m.in. taki TEST tych produktów. Ciekawe jak ocenicie fachowość ich pracy ;), bo mnie jako amatorowi się całkiem podoba.

 

P.S. W przypadku ich innych prac jakie przeglądnąłem i ilości zdjęć jakie zamieszczają, od razu przyszedł mi do głowy klasyczny stereotyp azjaty obwieszonego aparatami i kliku fotografów robiących jednocześnie zdjęcia w trakcie pracy :) ... oczwiście bez złośliwości to piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty całkiem niezłe. Ale jakoś cały czas nie mogę sobie wyobrazić pasty polerskiej w płynie. No przecież to musi być płynna konsystencja żeby lado się rozpylić.

Tomasz KRK, Bawiłeś się tymi produktami? Mają jakąś przewagę nad konwencjonalnymi pastami? Szybkość pracy,komfort,efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tymi w spreju też się bawili.

Nie miałem jak dotąd sposobności wypróbowania Spray Compound ani Spray Polish. Ale lubimy testować nowości, dlatego wzięliśmy trochę na próbę. Optimum ma kilka ciekawych rozwiązań więc może i temu warto będzie poświęcić uwagę.

Do produktów polerskich BriLiant Polshes z początku też podchodziłem z dystansem. W konsystencji są zupełnie płynne jak woda, a działają rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś wątku padło stwierdzenie, że najlżejsza pasta Scholl s40 zastępuje cleaner PB PP. Czy Optimum Finish może pełnić taką samą funkcję przy regularnym stosowaniu? Auto (poza okresem zimowym)myję praktycznie co tydzień, ale jakieś poważniejsze woskowania co 6-8 tyg. Czy mimo wszystko nie będzie to za częste stosowanie takiej pasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś wątku padło stwierdzenie, że najlżejsza pasta Scholl s40 zastępuje cleaner PB PP. Czy Optimum Finish może pełnić taką samą funkcję przy regularnym stosowaniu? Auto (poza okresem zimowym)myję praktycznie co tydzień, ale jakieś poważniejsze woskowania co 6-8 tyg. Czy mimo wszystko nie będzie to za częste stosowanie takiej pasty?

Tak, Optimum Finish może pełnić taką funkcję. Osobiście stosowałem różne woski/sealanty bezpośrednio po Optimum Finish, ale moim zdaniem lakier nie jest tak dobrze przygotowany (śliski), jak po typowym cleanerze, więc aplikacja wosku przebiega nieco gorzej. Ale ta pasta jest tak "skonstruowana", że cleaner nie jest konieczny. Nie trzeba też po tej paście używać IPA. Wystarczy wytrzeć pozostałości mikrofibrą.

 

Bez obaw możesz stosować co 6-8 tygodni. Optimum Finish ma bardzo delikatne substancje ścierne i na finishing padzie w żaden sposób nie da się uszkodzić ani znacznie uszczuplić warstwy lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkąd jest Menzerna FG 500 i od niedawna 400, to ciężko o lepsze pasty compoundowe. Bardzo dobrze tną i nieźle wykańczają powierzchnię. Dostępność past Optimum jest mała i niebawem znikną zupełnie z rynku. Menzerną można szybciej wyprowadzić lakier do stanu cieszącego oko. Pasty Optimum są bardziej delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.