Skocz do zawartości

mobilna myjnia samochodowa


Gość mataciampa

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chcę wszystkich powitać,

 

Mam zamiar zająć się kompleksowym myciem aut na zasadzie mobilnej myjni samochodowej. W związku zakładaniem działalności w tym kierunku mam kilka pytań do Was czy taki sposób podejścia do tematu kosmetyki samochodowej będzie miał zwolenników. Czy będą chętni na mobilną myjnię - oszczędność czasu? Ma to wyglądać w następujący sposób: klient telefonicznie umawia się na wykonanie konkretnej usługi, ja jadę, myję mu auto we wskazanym przez niego miejscu, pobieram opłatę i odjeżdżam. I teraz kilka pytań:

 

1. Jakie polecacie środki biodegradowalne do mycia zewnętrznego, mycia i konserwacji felg, woskowania?

2. Co polecacie do prania tapicerki wewnątrz, czyszczenia plastików i kokpitu?

3. Jaki sprzęt do prania? - odkurzacz piorący, zwykły

4. W jaki sposób zapewnić sobie prąd gdyby go u klienta nie było - chodzi mi o jakiś mały cicho pracujący agregat lub przetwornicę w połączeniu z akumulatorem (czy ktoś się orientuje na jak długo starczy takowy akumulator przy używaniu odkurzacza do prania tapicerki czy odkurzaniu wnętrza?)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient telefonicznie umawia się na wykonanie konkretnej usługi, ja jadę, myję mu auto we wskazanym przez niego miejscu,
Ehee...i z miejsca zawija CIę straż miejska. Nie wolno myc na swojej prywatnej posesji ,a co dopiero "na zewnątrz". Ten pomysł nie przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodziło o takie normalne mycie pojazdu, tylko o środki biodegradowalne z atestami takie bez użycia wody, coby się właśnie nikt nie mógł przyczepić do ochrony środowiska i zanieczyszczeń terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są środki do bezwodnego mycia aut których nie trzeba niczym spłukiwać więc wszelkie zanieczyszczenia nie dostają się do gleby o co głównie chodzi w pozwoleniach na myjnie stacjonarne a myją auto tak jak na myjni ręcznej gdzie używają wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Waterlessy?

 

Tym można umyć średnio zabrudzone auto.

Do uje-anych się nie nadaje.

Jak na przykład umyjesz zabłocone nadkola?

 

 

przy takich "ciężkich brudach" jest specjalna mata na którą ten brud spłynie rozpuszczony parą wodną i wtedy go wciągam przed zwinieciem maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki sposób podejścia do tematu kosmetyki samochodowej będzie miał zwolenników.

Skoro ludzie jeżdżą do myjni "ekologicznych" i płacą w nich pieniądze (korzystają też z kuponów w grouponach i innych takich), to tym bardziej będą wydawać kasę, żeby ktoś do nich przyjechał i zrobił to samo.

 

1. Jakie polecacie środki biodegradowalne do mycia zewnętrznego, mycia i konserwacji felg, woskowania?

Było o tym kilka wątków. Poczytaj o środkach do mycia bezwodnego. Na tym forum nie znajdują uznania. Tu się do sprawy podchodzi kompleksowo i robi się wszystko, żeby ryzyko uszkodzenia lakieru było jak najmniejsze.

 

2. Co polecacie do prania tapicerki wewnątrz, czyszczenia plastików i kokpitu?

3. Jaki sprzęt do prania? - odkurzacz piorący, zwykły

O praniu tapicerki i konserwacji plastików jest na forum multum informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient telefonicznie umawia się na wykonanie konkretnej usługi, ja jadę, myję mu auto we wskazanym przez niego miejscu,
Ehee...i z miejsca zawija CIę straż miejska. Nie wolno myc na swojej prywatnej posesji ,a co dopiero "na zewnątrz". Ten pomysł nie przejdzie.

 

Coś bym napisał ale nic w internecie nie ginie i do wszystkiego można dojść :] ja sobie z tym radzę, a żyje w blokowisku :P (oczywiście metodą na dwa wiadra :acute: ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brud cały zostaje na mikrofibrze
Tylko w takim przypadku rozmawiamy o "myjni", a nie o detailingu. Osobiscie nie wyobrazam sobie by podejsc z fibra do auta umytego na myjni bezdotykowej ale nie umytego rekawica. Co dopiero mowic o szorowaniu brudu fibra :shock:

Dla wielu osob taki "standard" pewnie wystarczy bo traktuja samochod zupelnie przedmiotowo i nawet nie zwroca uwagi na rysy, ale jesli trafi sie klijent ktory zauwazy, ze lakier zostal porysowany nie bedzie wesolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać rozwiązanie kompromisowe, czyli mycie aut szamponem bez spłukiwania typu Optimum No Rinse. Prawda, też się zużywa trochę wody, ale niepomiernie mniej. Wtedy przyda się mata pod samochód, na którą wszystko będzie spływać.

 

Inna sprawa, że te "ścieki" też trzeba gdzieś zutylizować.

 

Zostaje problem aut bardzo brudnych, których bez mycia wstępnego (płukania) się nie dotknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.