Jump to content

Mata do mycia samochodu na zewnatrz


Kamil

Recommended Posts

Od jakiegos czasu rozgladam sie za matami/mata ktora moglbym polozyc pod samochod, zeby woda splywajaca z niego podczas mycia 'niezanieczyszczala srodowiska' :] Czy jestescie w stanie powiedziec mi gdzie mozna dostac takie maty, ew z czego to zrobic, jak wyprofilowac? Wiadomo ze samochod mozna myc w garazu ale czasem jednak tez fajnie jest umyc go pod golym niebem

Link to comment
Share on other sites

nie spodziewalem sie ze to az tak drogie moze byc :o Masakra chyba bede musial tanszej alternatywy poszukac

 

[ Dodano: 21 Luty 2011, 21:54 ]

Ok mata zamowiona, jak dojdzie to sie pochwale jak to dziala i wyglada:)

Link to comment
Share on other sites

już troszkę za późno na rady ;) ale najprościej zamówić sobie w firmie montującej plandeki czworokąt z materiału na plandeki naczep. Musi mieć zrobioną i zaszytą zakładkę na brzegach, tak żeby powstał tunel w który się wkłada zwykłe rury kanalizacyjne pcv o odpowiedniej średnicy. Można te rurki połączyć kolankami i wtedy wychodzi kwadratowa ramka o dowolnych rozmiarach wyścielona nieprzepuszczalnym materiałem.

Link to comment
Share on other sites

tak żeby powstał tunel w który się wkłada zwykłe rury kanalizacyjne pcv o odpowiedniej średnicy. Można te rurki połączyć kolankami i wtedy wychodzi kwadratowa ramka o dowolnych rozmiarach wyścielona nieprzepuszczalnym materiałem.
A jak na to wjechać autem?
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie: nie montujesz jednej rurki, wjeżdżasz i dopiero zakładasz. Nie wiem jak w tej chwili wygląda koszt tkaniny na plandeki, ale 4 lata temu za kawałek 1x7m zapłaciłem trochę ponad 300 zł, a była to najdroższa jaką mieli w sklepie.

 

Z ciekawości zerknąłem na allegro: 1444194746 wychodzi tak jak pisał przedmówca trochę poniżej tysiąca.

Link to comment
Share on other sites

Cash: u nas, we Wrocławiu, możesz myć auto w miejscu wyznaczonym przez właściciela posesji pod warunkiem że woda spływa do kanalizacji komunalnej lub szamba (czyli zostanie poddana oczyszczeniu). Gdyby chcieć taką matę wykorzystywać w pełni legalnie to trzeba taką wodę odpompować do baniaka i spuścić w klopie ;). Chyba że robisz to komercyjnie to wtedy musisz mieć umowę na odbiór tego typu nieczystości.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ta studzienka jest od kanalizacji komunalnej (sanitarnej) a nie burzowej, a właściciel terenu powiedział, że to jest miejsce do mycia samochodu. Przykład z życia: wychodzę rano z domu, na podjeździe do garażu stoi moje auto. Mówię: "niniejszym wyznaczam cię podjeździe garażowy za miejsce mycia samochodów" Przed garażem jest kratka z której woda leci do szamba. wyciągam wąż z wodą i myje ile chce na legalu. Jeżeli wyjadę dwa metry dalej i zacznę myć samochód przed domem a woda będzie lecieć do kratki na ulicy to mogę dostać do 500zł. mandatu.

Link to comment
Share on other sites

Podam treść maila jaką otrzymałem od jednej firmy:

 

"Witam , poniżej oferta na najazd samochodowy :

 

Wykonywaliśmy najazdy do mycia samochodów ciężarowych , dlatego zaproponuje wykonanie najazdu z materialu zbrojonego o gramaturze 900gr/m2 oraz boki o wysokości 10cm z wypełnieniem z gabki , wiemy z doświadczenia ze dmuchane boki były po kilkunastu najazdach uszkadzane ( w zalaczniku przesylam podglądowe zdiecia )

 

Najazd 6m x3m x0,1m

 

- wykonany z materiału zbrojonego , powleczonego pcv o gramaturze 900gr/m2

 

- boki najazdu wykonane z materialu + wypełnienie z gąbki o wym.0,1m x0,1m

 

- wgrzane dwa pasy najazdowe o dl 4m x 0,75m - dodatkowe zabezpieczenie

 

- dwa rękawy do odprowadzenia wody

 

- szeroka gama kolorów

 

Cena wynosi 2100 zł netto za 1szt"

 

Wykonanie jest solidne, ale nie przekonują mnie gąbki wsadzone w boki maty. Zdecydowanie wolał bym dmuchane, bo bardzo niskie auto wjedzie bez problemu. Z gąbkami jest więcej "zachodu" ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.