Skocz do zawartości

Ford Focus podsufitka i tapicerka


jmajka

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała odskocznia od sesji, samochód jednego z naszych forumowiczów sam na pewno się przyzna, samochód jednak w miarę możliwości był zadbany, jedyne co najwięcej problemów przyniosła to ukochana fordoska podsufitka :wallbash: ale mam nadzieje że dałem radę z tym się uporać tak samo jak z dołem i siedzeniami głównie przednimi, a zresztą oceniajcie sami

 

zacznijmy od góry

P1040442.JPG

P1040443.JPG

P1040444.JPG

P1040446.JPG

a teraz na sam dół po zdemontowaniu siedzeń

P1040447.JPG

P1040448.JPG

P1040449.JPG

P1040450.JPG

po odkurzaniu

P1040451.JPG

po praniu

P1040459.JPG

P1040458.JPG

teraz siedzenia

P1040454.JPG

P1040455.JPG

P1040456.JPG

efekt końcowy

P1040457.JPG

P1040460.JPG

P1040466.JPG

P1040461.JPG

P1040464.JPG

P1040465.JPG

P1040466.JPG

P1040467.JPG

P1040468.JPG

 

Przepraszam za jakość zdjęć aparat się popsuł i robił tylko zdjęcia w vga :\, a po małej odskoczni od jutra zaczynam nowy projekt PanDa 3 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super focus się pokazał :P Mnie na lato czeka to samo ;) Fotele mam w dużo lepszy stanie, bo nie są takie brudne, ale posaidają plamki, które dośc łatwo powstają. Mam pytanie nie ma co się martwić w focusie, że podsufitka się odklei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też fotele miał tylko plamki ale jak flesh z aparatu się włączył to pokazał wszystko, tragedii też nie było, co do podsufitek z forda, to ja osobiście czyściłem ja delikatnie i starałem się jak najmniej wody używać na nią, trzeba uważać bo są serie gdzie się szybko mechacą, szczególnie w kombi to zaobserwowałem i uważam że jest bardzo trudno podsufitką do czyszczenia ale do ogarnięcia. Nie zdarzyło mi się żeby podsufitka podczas pracy mi się rozkleiła ( i staram się żeby tak nie było ) więc czy się rozkleja czy nie to tego ci nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może się przyznam, że ten brudas to mój :D należy zwrócić uwagę, że wóz nie był prany od nowości, czyli od 8 lat :mrgreen: Zdjęcia nie oddają w pełni stanu faktycznego, w rzeczywistości tapicerka wygląda jak nowa, nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu końcowego. Dzięki jmajka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ppodaj jakich środków używałeś/

Wszystko ładnie wyszło, tylko mam zastrzeżenia do jednej rzeczy, mianowicie do dywaników gumowych, tak jakby nie były doczyszczone i przydałoby się nałożyc jakiś specyfik na nie, żeby odżyły, np. sonax do gum albo 303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ppodaj jakich środków używałeś/

 

APP inner cleaner podsufitka

Autoglym interior shampoo plastiki

Autoglym interior shampoo + rm 760 wykładziny i siedzenia

Autoglym vinyl and rubber care do konserwacji plastików

 

 

Teraz odpowiedz na temat podsufitki była prana ręcznie jedną wilgotną mikrofibrą przecierałem podsufitkę niekiedy szedł do akcji biały jeleń a suchą wycierałem

 

Nie miałem nigdy problemów z fordowymi podsufitkami .Jada je normalnie ekstrakcyjnie.

Ja porównuje do innych gdzie doczyszczenia podsufitki zajmuje mi nie całe 20 minut a przy fordzie zawsze robię to dłużej ale nic to zawsze mogło być gorzej

 

Ładnie wyszla podloga i suficik szkoda ze dywanik kierowcy nie został czymspotraktowany, ale i tak slowa uznania dla wykonującego tego fordzika :good:

 

dywaniki też był czyszczone autoglym i potem zakonserwowane ale zrobiłem jeden błąd nie poczekałem jak wyschnie guma tylko od razu spryskałem do konserwacji i potem takie jaja wyszły człowiek uczy się na błędach (tu akurat z pośpiechu taki mały błąd) więc przepraszam więcej się nie powtórzy

 

niezłe HAIX-y na jednym zdjęciu :-]

 

Te akurat są prywatne :-] ale w tym roku dostaliśmy nowe HAIX-y Fire Hero i w porównaniu do starszego modelu są dużo gorszę i w sumie już dwie pary poszły na gwarancje i są cholernie ciężkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.