Skocz do zawartości

Tapicerka skórzana Toyota Celica/Supra mk2


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Brat zakupil kolejna celice/supre rocznik chyba '85, auto jest w swietnym stanie technicznym ale niestety skora jest w bardzo kiepskim stanie. Nie mam doswiadczenia w renowacji tak zniszczonej skory, wiem ze cudow tu nie bedzie, ale czego uzyc zeby maksymalnie udalo sie to wszystko wyczyscic i zakonserwowac zeby nie bylo wstudy jak sie gdzies podjedzie na spot itp. Kosmetyki z lederzentrum juz znam dzieki uprzejmosci kolegi muzycom poznanego na innym forum, a moze polecicie cos innego? foty slabizna bo z telefonu, nie bylo czasu zrobic lepszych bo auto nie dawno zakupione.

20090909141.jpg.4f5d9ab7a71a277d0eb43245248a2102.jpg

20090909140.jpg.0ceb37aabb16631c132fb5f762a73a27.jpg

20090909139.jpg.88cbb434a39e0d0f7efd7f775534a63a.jpg

59442a4958a5c_mk2_10(Small).jpg.572222562a62c809252c8e8404755135.jpg

20090909143.jpg.daf3fd3c1309b2085f7a44009682ce05.jpg

20090909141.jpg.62bcc2c6e029cbbfe1ef271aa1f7963a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem skóra wcale nie jest żadnym wyznacznikiem luksusu ;) tak więc jak będziesz coś robił z tapicerką to ja ewentualnie zrobił bym łączoną alcantare i skórę ...

a tą hmm... wg mnie nawet nie ma co jej zbyt delikatnie traktować ;) jak już to zrobić wymianę całości :) a wtedy już odpowiednia pielęgnacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi raczej o zachowanie oryginalnego stanu auta, wiec byc moze sprobujemy korzystajac z rady wax-master oddac auto do renowacji, alcantara odpada zupelnie, nie pasowaloby to do auta moim zdaniem. Podjade autem na spotkanie w Warszawie jesli bedzie jeszcze ludzka pogoda wiec bedzie mozliwosc obejrzenia na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam Cię.

Ten internet mały jakiś :)

Ja widzę dziury miejscami. :cry:

Proszę zrób lepszej jakości zdjęcia najmocniejszych uszkodzeń.

Pełna renowacje i zachowanie oryginalnej skóry na całości, cienko widzę.

Jak by był to oldtimer z lat 60 to by się jeszcze opłacało. Za taka robotę kasujemy jak za zboże, bo to naprawdę rzemieślnicza dłubanina z rozbieraniem fotela, ratowaniem każdego kawałka i siedzeniem godzinami nad każdą dziurką.

Zobacz sobie jak to wygląda:

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/o ... odach.html

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/m ... yczne.html

 

Lepiej wymienić uszkodzone części tapicerki. Zresztą auto ma być używane normalnie, więc to lepszy pomysł. Można wstawić niefarbowana skórę i dofarbować. Bez tapicera i tak się zresztą nie obejdzie :|

Widzę, że konstrukcja boczku jest sponiewierana. Miejscami dziury na wylot.

Do kosztu renowacji, dojdzie koszt tapicera. Tak naprawdę dopiero mając te siedzenia w warsztacie będę mógł określić co się da zrobić, co nie.

 

Podeślij zdjęcia uszkodzeń, ocenię co się kwalifikuje do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Jak by był to oldtimer z lat 60 to by się jeszcze opłacało.

 

:?:

a co, byłoby taniej?

nie taniej,ale bardziej opłacane ze względu na większy wiek i swoją wartość .... gdyż oldtimery raczej są samochodami kolekcjonerskimi gdzie nie użytkuje się na co dzień ;) i w takim wypadku każdym seryjny element zwiększa wartość samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, tak sobie po części zażartowałem, a po części na serio. Trochę nie rozumiem podejścia bo za 20 lat, to auto będzie takim samym old-timerem, jak obecne old-timery dzisiaj, więc jak ktoś wiążę przyszłość z danym autem no to zawczasu zaczyna dbać jak najmocniej. To auto już teraz zaczyna być rodzynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Podejście moim zdaniem całkiem zdrowe :)

Jeśli chodzi o myślenie o tym samochodzie jako o oldtimerze:

 

To jeszcze młode auto jest. Części są w na pewno w miarę osiągalne. Skóra jest bardzo zniszczona i dużo lepiej polować na tapicerkę w dużo lepszym stanie i ją ewentualnie poddać renowacji. Ta skóra była źle użytkowana i wygląda na 10-15 lat starszą. Dlatego napisałem, że się nie opłaca.

 

Jeśli auto ma jeździć, nie wyglądać:

Przy tych uszkodzeniach używanie takiej tapicerki po pełnej renowacji, na co dzień nie jest wskazane. Uszkodzenia na siedziskach nie bez powodu kwalifikuje do wymiany. Naprawa nie tylko ma wyglądać, ma być też trwała. No chyba że chodzi o zabytek, którego wartość trzeba postawić nad walory użytkowe.

 

więc jak ktoś wiążę przyszłość z danym autem no to zawczasu zaczyna dbać jak najmocniej. To auto już teraz zaczyna być rodzynkiem.

 

Cały problem polega na tym, że o skórze najwyraźniej ktoś w tym aucie zapomniał. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo, mało kto zresztą w tym aucie zauważy, czy będzie przykładał aż tak dużą wagę odnośnie tego, czy skóra jest oryginalna, czy nie.

 

Swoją drogą, to ciężko jest znaleźć jakikolwiek używany samochód ze skórą, która byłaby prawidłowo użytkowana i pielęgnowana :/ Patrząc na większość ogłoszeń, nie da się nie dojsć do wniosku, że większośc ludzi to ogromne fleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz rozwiewam niektore watpliwosci ;) Auto nie bedzie jezdzone na co dzien, bedzie stalo pod dachem,w zime nie bedzie uzywane (no chyba, ze wbedzie sloneczna pogoda). Ten model jest dosyc rzadki, czesci wnetrza sa slabo dostepne w pl (dobry rynek czesci jest w USA), jesli daloby sie zachowac to co jest to byloby swietnie.

 

Muzycom jutro brat podstawia do mnie auto na czyszczenie wnetrza, wiec wrzuce dokladniejsze zdjecia wszytkich uszkodzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam obiecane zdjecia, dzisiaj robilem tylna kanape, troche mi to zajelo :lol:

 

przed czyszczeniem, siedzisko po wyjeciu z auta:

 

95d153a585168452.jpg

1b3d99009a76702b.jpg

3c087a963c69bb7f.jpg

 

 

 

w trakcie czyszczenia, zdjecia uszkodzen:

 

29d23040da0b4f2e.jpg

039a173cd935a047.jpg

a646ee7815e78c90.jpg

96ef1fb8139beec2.jpg

865fd13331fc11d7.jpg

bb7fbbecab9a529b.jpg

 

 

wyczyszczone, zaimpregonowane, zainstalowane :lol:

do idealu brakuje duzo, ale jeszcze z nia nie skonczylem ;)

 

c7e9ea4c35553642.jpg

 

Do czyszczenia i impregnacji uzylem turtle wax platinium, bo taki srodek akurat mialem. Na przybrudzonych lekko, nowych skorach zwykle byl ok, tutaj szalu nie zrobil, wrecz przeciwnie, posilkowalem sie benzyna do zapalniczek przy niektorych zabrudzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.