Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze produktów


zieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przegrzebałem trochę forum szukając odpowiedzi ale, mówiąc szczerze nie znalazłem nic konkretne i jednoznacznego(może poświęciłem na to trochę za mało czasu). teraz przejdę już do rzeczy, w jakim celu używamy sealnt i jaki najlepiej wybrać. Osobiście miałem okazję używać, nakładać zaino (nie pamiętam oznaczenia, kolor różowy). Drugą rzeczą jaką chciałbym się dowiedzieć jakiś dobry środek do felg w kolorze czarny mat. Wiem że swisswax produkuje wosk do lakietu w macie ale czy sprawdzi się to do felg oraz czy moze jest równie dobra a tańsza alternatywa. Ostatnią sprawą jest gdzie w polsce mogękupić polecane produkty.

Na koniec dodam że używam wosk sonaxa 100% carnauba.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski dzielimy na naturalne(zawieraja carnaube),hybrydy i syntetyczne czyli sealanty. Sealanty charakteryzuja sie zazwyczaj wysoka trwaloscia i pozadanym efektem wet look.Pierwsza czesc pytania wyjasnione ;)

Zaiste na matowe lakiery SV opaque sie sprawdzi ale mysle ze to tylko zabiego mrketingowe-kazdy wosk/sealant sie nada.

Markowe/sprawdzone kosmetyki kupujemy w sklepach internetowych. Ich spis znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą rzeczą jaką chciałbym się dowiedzieć jakiś dobry środek do felg w kolorze czarny mat. Wiem że swisswax produkuje wosk do lakietu w macie ale czy sprawdzi się to do felg oraz czy moze jest równie dobra a tańsza alternatywa. Ostatnią sprawą jest gdzie w polsce mogękupić polecane produkty.

 

Dedykowanym woskiem SV do matowych kolorów i folii jest Opaque+cleaner CF Opaque . Ten wosk raczej nie wytrzyma na felgach-spłynie z racji wysokich temperatur. Do felg SV jest autobahn ale nie wiem jak będzie wyglądała felga w macie po aplikacji ww.

 

Widziałem auto wyłożone czarną matową folią i potraktowane zwykłym woskiem(niededykowanym do folii i matowych lakierów) na małym fragmencie karoserii -wyglądało to jakby ktoś przeciągnął po folii tłustą ścierką zostawiając bardzo dużo smug ciężkich do "dotarcia). Felga może wyglądać podobnie.

 

Może znajdziesz coś w dziale felgi i opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.