Skocz do zawartości

Kosmetyki do Grande Punto - prośba o radę


Gość CobraM-ce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam granatowego Grande Punto. Na forum punto poradzono mi użycie następujących kosmetyków do mojego autka:

 

szampon : SmartWax SmartCarWash

Glinka: SHOWCARSHINE CLAY BAR ORYGINAL 50g

Okrągłe rysy: Meguiars Ultimate Compound

Cleaner : Poorboys Word Professional Polish tester 150ml

Wosk: Tester LUSSO ORO WOSK CARNAUBA

 

Auto ma 5 lat i z tego co wiem to nigdy nikt nie woskował go itd.. Ja sam jestem właścicielem od października i na wiosnę planuję odświeżenie lakieru - najpierw wykorzystam kupon (http://www.groupon.pl/oferty/katowice/a ... ice/190516) a następnie będę chciał sam zabezpieczyć autko.

 

Generalnie auto posiada sporo rys (od śladów po kluczach - nie ma to jak mili sąsiedzi), typowych śladów parkingowych (otarte zderzaki - też są lakierowane w kolorze nadwozia), przez otarcia przy bagażniku, które wyglądają że ktoś coś wyciągając przecharatał.

 

Środek też potrzebuje zadbania - plastiki sam teraz tylko psikałem starym dobrym plakiem, a myślę też o wypraniu tapicerki i wyczyszczeniu wszystkich plastików, podłóg itd.

 

Jestem laikiem, nie mam żadnego sprzętu ani doświadczenia w robieniu takich rzeczy, więc proszę o instrukcję i wszelkie rady.

 

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z wiochy obok.

Zestaw jak zestaw, trochę chaotyczny ale swoje zadanie wykona.

 

Większą uwagę skupiłbym na tym autospa. Za 100zł to możesz dobrze umyć auto a nie wypolerować, nawoskować i wyprać wnętrze. No chyba że tam pracuje stado rumunów :mrgreen: W tego typu usługach cena często jest wyznacznikiem jakości. W tym przypadku, to chyba nawet nie są same koszta uzyskania.

Baardzo mnie ciekawi efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanquisz, generalnie to jak popatrzysz to oni to robią jako "promocje" i reklamę.. na wszystkich stronach - grupon, gruper, mydeal - tak to działa i nigdy na żadnej usłudze się nie przejechałem korzystając z tych stron.

 

A jakieś propozycje co użyć do czyszczenia środka auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w porządku, ale ja takie reklamy nie łykam. Odejmij vat, lokal, sprzęt, kosmetyki, wode, prąd no i przede wszystkim z 10-15h pracy. Wyjdą 3 cyfry na minusie.

 

Czyszczenia środka? APC, może być Nielsen (dostępny w Katowicach na Brynowie), lub Megs, oraz każdy inny.

Po myciu przydałby sie jakiś dressing do wnętrza, PB Natural look jest wg mnie fantastyczny. Poczytaj na forum, wybór jest spory i należy do Ciebie.

 

Jeśli pod pojęciem czyszczenie wnętrza miałeś na myśli tapicerke, to sprawa jest juz grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CobraM-ce PB NL jest świetnym środkiem do kokpitu ( bardzo ładny zapach ) , ale na plastiku deski fiata może w lecie robić odbicia w szybie ( słoneczne dni ) , dlatego proponuje kupić ci tester PB NL jak i Nielsen Finesse i zobaczysz co ci pasuje .

Lakier fiata jest cholernie miękki , zaopatrz się w miarę dobre mikrofibry do wycierania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

CobraM-ce, Moje propozycje:

szampon : SmartWax SmartCarWash -> Duragloss Car Wash Concentrate #901

Glinka: SHOWCARSHINE CLAY BAR ORYGINAL 50g - mam ją i jest OK, teraz bym kupił BH Soft 100g (tyko podobno już ma nie być 100g) bo wychodzi korzystniej cenowo i zbiera najlepsze opinie

Okrągłe rysy: Meguiars Ultimate Compound -> OK

Cleaner : Poorboys Word Professional Polish tester 150ml -> skoro ma być tester to musi zostać ale przemyśl Dodo LP

Wosk: Tester LUSSO ORO WOSK CARNAUBA -> OK, też planuję kupić ;)

Do wnętrza również polecam PB NL - ładnie wygląda i świetnie pachnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanquisz nie miałem pojęcia o takim sklepie w Katowicach :).

 

Dzięki za radę, a faktycznie prościej będzie wypróbować więcej produktów szczególnie że nigdy wcześniej nic nie robiłem takiego z autem, więc nie mam doświadczenia i nie wiadomo czy mi nie przejdzie po 1 razie ochota na takie coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.