Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy UC pomoze w renowacji lakieru na Hondzie Civic z 96 roku - za mojej kadencji nie ruszana, nie liczac mycia na bezdotykowkach. Ponoc Honda ma miekki lakier a ja mam jedynie swoje dlonie i aplikator :) Kolor butelkowa zielen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się ma UC do francuskich lakierów(peugeot 308)chodzi mi o ręczną korektę.Lakier jast w b.dobrym stanie i może UC to błąd,ale chciałbym podbić wet locka,może lepszy w tym wypadku byłby jakiś quik detailer np. chwalony FK 425 zastosowany po myciu.Wspomnę,że szampon który używam to posejdon od velet pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tango, Jeżeli chcesz to robić ręcznie to po co maska ze szrotu ? Ręcznie UC nic nie zepsujesz.

 

Dzieki. To moje pierwsze kroki z taka korekta, wiec nie chce zrobic krzywdy lakierowi. No ale jesli mowisz ze recznie raczej to malo prawdopobobne to pojutrze biore sie do dziela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oksydację (utlenioną warstwę lakieru) na pewno uda Ci się usunąć.

 

50/50 uzyskane przez Playmana:

 

Obrazek

 

I moje 50/50 na oplowskim lakierze:

 

Obrazek

 

michałoś chciałbym się dowiedzieć czy ty to robiłeś ręcznie te 50/50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
No ręcznie o efekty naprawdę ciężko w usuwaniu (nie maskowaniu) rys. Dlatego powątpiewam w tą siłę cięcia na poziomie Menzerny 2500 nawet na maszynie.

Rozumiem,że przerobiłeś kilka butelek obydwu past,stąd takie wnioski ;)

Gwoli wyjaśnienia nazwy menzern wysokich są od gradacji papierów jakie wyciągają,a UC wyciąga 2500 na miękko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka butelek UC a obecnie pracuję Menzerną IP2000 (+ 400 i 4000).

 

Moim zdaniem siła cięcia wyraźnie zróżnicowana na korzyść Menzerny (mówię o przetarciu panelu zmywaczem silikonowym po pracy) bo Megs bez przetarcia pokazuje wręcz cuda po wypracowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.