Skocz do zawartości

ProLight-owe zabawy ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym możliwie jak najlepiej zregenerować lakier na moim samochodzie Fiat Punto 95'

 

Kolor Czerwony, autko ma już 14 latek, było już pare razy polerowane i woskowane ale były to produkty słabej jakości, chodź efekt był w miare zadawalający.

 

Pacjent jest porysowany, są głębsze rysy, znajdą się też jakieś małe "pendzelkowania" (poprzedni właścicie), po sciągnięciu obecnych wosków auko będzie wyblaknięte.

 

Najpierw wymyje auto Karcherem z aktywną pianą aby pozbyć się starych wosków.

 

Posiadam szlifierkę do polerowania z różnymi gąbkami, futro.

 

Teraz chciałbym zrobić to trochę lepiej jak wcześniej, jakie środki polecacie? (najlepiej nie kosztujące tyle co autko)

 

Z góry dziękuję za Pomoc i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mam tez niedlugo do odnowienia kilkunastoletnia Mazde MX3 w czerwonym kolorze z mocno utlenionym lakierem, i wieloma defektami, powiem ci co ja polecam bo niejednokrotnie na tym juz pracowalem i efekt jest rewelacyjny. 3M ze starej serii z bialym korkiem(lub z nowej serii z Zielonym z tego co wyczytalem na forum) i futro na poczatek zeby zerwac najwieksze utlenienia lakieru, potem srednio twarda gabka i ta sama pasta, po tym zabiegu lakier jest piekny swiezy i lsniacy. Wtedy sie mozna bawic dopiero w reszte delikatnych srodkow polerujacych i konserwujacych. Dlaczego 3M, bo pracuje sie z nia bardzo czysto w stosunku np do Farecli G3 Ja spodziewam sie troche wiecej pracy bo w jednym miejscu jest na przetloczeniu blachy spolerowany lakier prawie do podkladu, wiec czeka mnie zdecydowanie wiecej pomiarow grubosci lakieru ktore i tobie polecam ze wzgledu na to ze miales juz kilka razy polerowany lakier. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puntem zaczynam się bawić od niedzieli ;)

Teraz prałem Vectre która przyjechała z niemiec, wyglądała katastrofalnie i śmierdziała, prałem jakieś 4h i efekt zadawalający ;)

Nie mam fotek przed :( ale mam po to się później pochwalę.

 

nOx, Poszło PW :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Odświeżam nieco temat, bo zarzucono mi małą aktywność na forum ;)

Czas leci a u mnie dużo się zmieniło, myślę że większosć na +

 

Od roku jestem posiadaczem dwóch Vectr B

- 96" x25xe kolor Z370 Złoty/szampański trudno sprecyzować

-Wnętrze leci do prania

-Z Zewnątrz korekta lakieru

-Lakierowanie odprysków i punktów korozji, niestety trochę sie tego nazbierało, w przyszłym tygodniu lecę dobierać lakier

-Czyszczenie Felg 16" Oplowskie, przednie wymagają poprawek lakierniczych

-Czyszczenie komory silnika, strasznie tam ciasno, pójdzie karcher w ruch po wyjęciu cewki i komputera, reszta ręcznie, + malowanie niektórych elementów.

-Polerowanie końcówki tłumika

-Korekta lamp, albo zostaną polerowane albo przyciemnione

Mam tylną klapę do testów ;) Uszkodziłem raz klape cofając i ją zachowałem, teraz będzie mi służyć do testów, do zapoznania się z lakierem i testem środkow.

 

O Drugiej napiszę następnym razem ;)

 

[ Dodano: 10 Kwiecień 2011, 15:58 ]

nOx

Byłem u was jakiś czas temu po Nilsena bo zabrakło i nie skojarzyłem Was z Forum ;) Ale dostałem ładną mikrofibrę, Dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.