Skocz do zawartości

ochrona czarnych felg z polerowanym rantem


firu1

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli juz istnieje temat lub ktos poruszal taka kwestie prosze o link lub sprostowanie....

mianowicie nadszedl czas na zmiane felunku i zostaly zakupione czarne felgi z polerowanym rantem firmy Schmidt.

Po przeszukaniu forum mozna znalesc bardzo duzo o odnowie felg juz uzywanych ja zwracam sie z prosba o porady, czym powinno sie ochronic nowe felgi nigdy nie uzyte.

felgi jeszcze do mnie nie dotarly wiec nie mam pojecia czy producenci uzywaja jakichkolwiek srodkow do ochrony czy tylko beda czyste :D

co nalezaloby zastosowac do tego aby felgi jak najdluzej zachowaly swoj blask nowosci.

Czy do czarnego wnetrza i frontu oraz polerowanego rantu mozna uzywac jednakowych srodkow i co proponujecie.....

intruder_1_tlg_19_1234543951.jpg.62f1e0f3528cf0c231315b952021f119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rant jest lakierowany wiec całość można potraktować środkiem do zabezpieczenia felg typu Rimwax czy Poorboys wheel sealant czy tez Migliore wheel seal. Ale można tez spokojnie położyć wosk dedykowany do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed sealantem przemyc felgi np.organicznym płynem do ogólnego czyszczenia-sprawdzony. Czy polecasz cos konkretnego,felgi moze wiec nie bedzie dużo mycia,ale przygotować pod sealant pewnie trzeba. po za wyżej wymienionymi mógłbyś doradzić które jeszcze będą dobre,chodzi mi naprawdę o dobra ochrone od samego początku.Napewno bede temat ogarniał bardziej ale na razie to świerzak jestem.Co do wosków dedykowanych moze jakiś link z opisem jak dobierac co i jak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykusy dawno rozwiązały ten problem - wzystkie felgi nawet fabryczne np w GM -są pomalowane lakierem bezbarwnym - coś w rodzaju klarlaku - z życia a jeżdżę 3-ema amerykanami od lat - po mniejwiecej 15 latach pojawia się problem odpadającego lakieru - wtedy trzeba piaskować i lakierować na nowo. Jedno przecenne jest to że tak zabezpieczone felgi myjesz środkami które są dedykowane do lakieru czyli 2 razy taniej. Proponuję więc przed założeniem nowych felg poświęcić parę złotych na ich polakierowanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykusy dawno rozwiązały ten problem.....

hmm...ciekaw jestem tylko czy ktos juz to przerabial na swoich nowych felgach?!

Moze w Polsce znalazlby sie nie jeden lakiernik ktory to moglby zrobic naprawde dobrze....ale ja nie bede chyba ryzykowal z tym zeby je lakierowac chociaz nie ukrywam ze takie rozwiazanie jest calkiem logiczne...czy moglbys doradzic jaki lakier mozna zastosowac?taki sam jak do karoseri? no i maluje sie cala felge w calosci tak.!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na jednym starym aucie znaczy felgach miałem już lakier znisczony poza tym zamażyłem sobie nowy look czyli kolor szary na szprychach czyli wyklejanka a powierzchnia klar - odbyło się to tak że chemiczno mechanicznie zerwałem stare powłoki - co ciebie nie dotyczy a potem udałem się do mieszalni Motipa i Pan mi dobrał Klarlak jakiś podobno mocny ale chyba nie dedykowany do felg i lakier normalny akrylowy na powierzchnie wenętrzne. Bardzo ważne jak pamietam to solidnie na pewno umyć jest preparat do felg Daerg Chemica nazywa się New Lega - kwasowy - czyni cuda. Przed malowaniem hiper odtłuścić - aceton, nitro, benzyna co tam masz. Pod klarlak i lakier Pan midał jeszcze Primer który poprawia przyleganie do Alu. I tyle oczywiście nie da się tego zrobić z oponami wiec dolicz demontaż i montaż. Ja to robiłem w czasie gdy na aucie były zimówki z innymi felgami wiec miałem dużo czasu. Przejżdziły całe lato i OK. Teraz mam zimówki a tamte znowu w garażu.

Opis ocywiście dotyczy renowacji a ty raczej będziesz je miał już zalakierowane. więc tylko woskować jaknajczęsciej i huhać żeby nie wżerał się syf z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.