Skocz do zawartości

Hologramy i Swirle :(


Gość rzezin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Po odebraniu samochodu od lakiernika, okazało się ze polerka mu w ogóle nie wyszła. Pozostało mnóstwo hologramów i swirlsów, a nie chce dawać mu tego do poprawy bo wiem że znów będzie to samo. Ja natomiast nie mam dostępu do polerki czy DA a więc chciał bym to zrobić ręcznie. Czytałem o SwirlX megsa i piszą że można nałożyć go ręcznie, ale czego użyć do tego? Zejdą też hologramy?

 

Na forum jestem od niedawna, czytałem trochę pianie aktywnej w pierwszej kolejności, później dokładne mycie ręczne, glinka, no i teraz wchodzi korekcja lakieru. Nigdy nie miałem do czynienia z detailingiem.

 

Załączam również zdjęcie mojej polówki, gdzie widać hologramy, natomiast zdjęcia swirlsów nie mam. Gdy się spojrzy na to z bliska, wygląda to naprawdę dużo gorzej. ;(

 

IMG_8063.jpg

 

Proszę o wszelkiego rodzaju porady, czego użyć, jak itd.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo :good:

 

1. Mycie na 2 wiadra (poczytaj o tym)

2. Glinkowanie

3. Etap, który najbardziej Cię interesuje czyli usunięcie swirli i hologramów, do ręcznej pracy polecam Ci Meguiars Ultimate Compound, do tego aplikator np. Monster Shine.

 

Ręczne polerowanie to ciężka robota, ale zapał i chęci do pracy potrafią zdziałać cuda.

Powertuj trochę forum, głównie tematy z działu 'Pokaż swój blask' tam amsz przykłady ręcznej polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu samochodu od lakiernika, okazało się ze polerka mu w ogóle nie wyszła.
Czemu mnie to nie dziwi... :thumbdown:

Swirl'x to bardzo delikatna pasta i powinna pomóc ale szczerze mówiąc wolałbym to zrobić UC,to środek polerski mocniej ścierny ale to nie jest żaden rzeźnik.Na pewno się nie pogorszy.

Mozesz tez zastosowac srodek dorazny-np Autoglym SRP -to srodek typu AIO który zawiera sporo wypełniaczy i pięknie zamaskuje te wszystkie niedoskonałości. Pamiętać jednak trzeba aby po upływie kilku godzin nawoskować nadwozie (najlepiej dobrym woskiem) gdyż trwałość samego SRP jest niska.

Taka kombinacja tez długo się nie będzie trzymać ,ale spokojnie 2 miesiące będziesz się cieszył nienagannym stanem lakieru.

Ale jeśli jednak jesteś zdecydowany na małą korekcje to UC.

 

[ Dodano: 18 Styczeń 2011, 18:40 ]

usunięcie świrli
CZego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym już mała korektę by nie używać SRP co dwa miesiące. O metodzie na dwa wiadra czytałem, w jednym wiadrze szampon a w drugim czysta woda gdzie płuczemy rękawicę po każdym elemencie. Dobrze mówię? ;)

 

Kto jest producentem aplikatora Monster Shine?

 

Tak jak mówicie, poczytam sobie trochę na temat UC i wezmę się do roboty. Ale najpierw trzeba kupić arsenał. Hehe ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomni o glince.

 

Po co skoro całe auto było polerowane ?

 

Autorze, wbrew pozorom lakiernik zrobił i tak dobrą robotę, teraz musisz tylko zadbać o wykończenie :D Z własnego doświadczenia wiem, że z takimi hologramami na pewno poradzi sobie Ultimate Compound - nawet przy ręcznej robocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wygląda na to że będzie łatwo, może 'łatwiej' ;) hehe

 

samochód był cały lakierowany ale swirle i hologramy są praktycznie wszędzie, niestety.

 

lakierowane było jakieś miesiąc-dwa temu.

 

to jak, muszę glinkować czy jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla pewności przeleciał.Przecież jeździłeś ,a auto jak mniemam stoi pod chmurka wiec coś już na pewno się osadziło. Poza tym glinka na pewno się przyda.

jakieś miesiąc-dwa temu.
Niewielka rozbieżność :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka rozbieżność :D

 

Noo jakoś na końcu listopada to było, hehe. ;D

 

Plus maska i dach były malowane w zeszłym tygodniu bo ktoś mnie nie lubi i kilka kamieni (czyt. dużych kamieni) poleciało mi na maskę i dach ;(

 

Zrobię tak jak mówisz, przelecę i glinką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w Płocku samochodem bywam co weekend :D

 

Miałem zadać to samo pytanie co autor ale zostałem uprzedzony.Więc skoro Ultimate Compound poradzi sobie z takim czymś jak na tej Polówce to rozumiem,że swirlsy od szczotki i dość dużo swirlsów widocznych pod swiatło np na klapie bagażnika nie bedą stanowić dla niego problemu ?

Najpierw mycie potem glinkowanie a potem UC ? czy lepiej glinka, cleaner pod lakier potem UC , ? Cleanera po zimie chiałbym użyc.. Oczywiście po zastosowaniu rozumiem,że mogę użyć Poorboy's Diamont White pod wosk ?

Też mam twardy lakier (BMW) ale mam nadzieje się tego pozbyć ręcznie, bo polerki nie posiadam. Nie mam nawet jak nauczyc się jej obsługiwać bo jak bym miał to może bym kupił :evil: No ale skoro mówicie że UC i przy ręcznej pracy da sobie rade to mam nadzieje,że na wiosne już paskudnych swirlsów nie będzie :ad:

 

tak z ciekawości jeszcze zapytam bo nie chcę śmiecić na forum takim tematem - na ile aplikacji starczy mi 120 ml buteleczka Poorboys Diamont White. Bo tylko takie mieli w sklepie i to ostatnia sztuka.pacjent to dość duża kolumbryna e39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Więc skoro Ultimate Compound poradzi sobie z takim czymś jak na tej Polówce to rozumiem,że swirlsy od szczotki i dość dużo swirlsów widocznych pod swiatło np na klapie bagażnika nie bedą stanowić dla niego problemu ?

 

To co pokazał autor to hologramy od nieudolnej polerki, chyba najprostszy defekt na lakierze do usunięca. To co zostawia szczotka to z reguły głębsze rysy, których usunięcie zajmuje dużo więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek600kv napisał/a:

jest ponoć mocniejsze niż swirl X

Jest i to znacznie,

 

Zgadzam sie, dla SwirlX nie znalazlem zadnego zastosowania. Szkoda pieniedzy ;)

 

Tutaj dwa pierwsze zdjecia przedstawiaja 50/50 przejechane UC recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem raz, ciezka sie z nia pracuje recznie... jako cleanera uzywam DC step1 i w tej roli sprawdza sie duzo lepiej niz SX. Poza tym sam przyznaj, jesli ktos decyduje sie na SX to z zamiarem pozbycia sie hologramow/swirli a tutaj nieststety dobrego slowa o tym mleczku nie da sie powiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.