Skocz do zawartości

Honda Crx 89r Wnętrze i komora silnika


maciejka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem przedstawić swój projekt mini detailingowy tzn komora silnika i wnętrze. Auto świeżo sprowadzone, poprzedni właściciel auto dopuścił to masakrycznego stanu. Zresztą widać to po zdjęciach. Czas pracy to jednej z sierpniowych weekendów piątek przygotowanie, rozebranie wnętrz.

 

Auto nie miało korekcji lakieru gdyż w tym czasie nie wiedziałem o istnieniu forum. Zostało tylko ręcznie nałożona pasta sonax do regeneracji lakieru i wosk różowy by "Renault" Aktualnie zakupiłem polerkę Silverline i będę się uczył jest o tyle dobrze że przedni zderzak jest to lakierowania i tylne błotniki ze względu na delikatne pęcherzyki więc jest na czym trenować :)

 

Użyte kosmetyki i maszyny:

 

-Odkurzacz zwykły domowy przejęty na potrzeby garażowe marki Daewoo

-Odkurzacz piorący pożyczony na weekend z Komfortu

-Do silnika Myjka Karcher z serii HDS

 

Kosmetyki i inne:

 

-Rożnego rodzaju fibry m.in Stella, Jan Niezbędny do szyb i luster.

-Płyn do prania tapicerki made in Komfort w zamian za pożyczenie odkurzacza

-Odplamiacz no name z Komfortu wziąłem razem z odkurzaczem

-Pędzelki, szczotka, Rękawica z MF Nigrin do umycia karoserii

-wiaderka z ciepła woda

-kosmetyki z allegro niby "renault" środek do tapicerki, do mycia silnika, szampon, żel do platików,

-Środek do tapicerki matowy z Autoland

-Preparaty Sonax m.in Do regeneracji lakieru, Auto politura, Twardy wosk

 

Kosmetyki użyte prze mnie to czysta amatorka ale zaczynam nadrabiać straty, i rozglądam się za fajnym zestawem na sezon.

 

Silnik myślę że od 89r nie był czyszczony oto efekt pracy:

 

24178505.jpg

78554396.jpg

 

po

 

78604719.jpg

90873280.jpg

sam0337.jpg

 

Zostały również wymienione wszystkie możliwe śrubki w komorze silnik na śrubki ze stali nierdzewnej. Po za tym mocowania chłodnicy zostały polakierowane czarnym sprayem.

 

ftowba.jpg

 

Środek tego auta od samego początku nie zachwycał czystością, jednak na plus było to że fotele są całe nie wysiedziane nie przetarte. Tapicerka brudna, nie powypalana mimo że w aucie poprzedni właściciel Niemiec uwielbiał palić. Oto kilka efektów pracy jak zwykle przed i po.

 

sam0109.jpg

sam0079.jpg

sam0069j.jpg

sam0068n.jpg

sam0065f.jpg

hresxx.jpg

e9ga6x.jpg

 

po

 

eklr3l.jpg

2vufrjo.jpg

qwx3cy.jpg

85857381.jpg

 

Na koniec mały detal a cieszy:

 

5oxoya.jpg

 

Myślę że efekt pracy widać, choć pewnie gdyby zostały użyte kosmetyki lepsze efekt były jeszcze lepszy.

 

Proszę o rady i opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.