Skocz do zawartości

Czym doczyścić takie zbiorniczki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie pytanko... czym doczyścić te dwa zbiorniczki pokazane na zdjęciu aby znów lśniły jak nowe ? ;) (bardziej chodzi mi ten na górze od płynu do chłodnicy)

 

kosm.jpg

 

może ktoś coś polecić ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak jak koledzy pisza wyzej. Z tym ze nie miej zludzen ze zbiorniczek wyrownawczy plynu chlodniczego kiedykolwiek bedzie znow wygladal jak nowy (w sensie bedzie bialy), niestety zostanie juz bruntany i nic z tym nie zrobisz. Testowalem juz prawie wszystko lacznie z piaskowaniem, niestety to nie jest zaden nalot/brud ot poprostu tak odbarwia sie tworzywo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby opróżnić układ, wyjąć zbiorniczek i oczyścić go mocną chemią od środka ?
Żeby był taki jak nowy ,czyli odzyskał białą barwę to jedyna metoda. Pamiętam kiedyś tez myłem zbiorniczek ale był mocno zanieczyszczony, wyszedł całkiem nieźle ale i tak nie był jak nowy. Ale tutaj wydaje mi się ze powinno wyjść ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas G, a gdyby opróżnić układ, wyjąć zbiorniczek i oczyścić go mocną chemią od środka ?

 

Niestety, juz wszystkiego sie chwytalem. Mam taki zbiorniczkem miedzy innymi od garbusa z 61r na jego uratowaniu zalezlo mi najbardziej. Testowalem oczywiscie na nowszych ale golnie sprawa wyglada tak ze jak wykroilem kawalek takiego zbiorniczka (dokladnie takiego jak na foto z koncernu VAG) to na calym przekroju barwa jest jednakowa (bunatna). Tak wiec nie mamy do czynienia z powierzchownym nalotem czy odbarwieniem, calosc poprostu zmienila kolor i juz nic sie na to nie poradzi. Do ww pokazanego samochodu mozna jeszcze kupic nowy czysty za niewielkie pieniadze 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

może sie wyda śmieszne ale zmywarka do naczyń z dobrą tabletką czyni cuda!!!! ja zbiornik wyrównawczy wsadziłem i wyjałem krystaliczny!!! oczywiście jak żony w domu nie było

sama mnie uświadomiła o zmywarce jak wyciągneła krystalicznie czysty jakiś kubek plastikowy którego w żaden sposób nie mogła doczyścić nawet przez parowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły środek do silników nie radzi sobie z tym nalotem(to samo miałem u siebie na zbiorniczku od płynu do spryskiwaczy) i za cholere niczym nie mogłem tego doczyścic. Wczoraj jednak mi się udało,wziąłem VOIGTa BRUDPURa (koncentrat zielony),popryskałem zbiorniczek końcówka spieniającą,poczekałem chwile i po przetarciu mf ten wstrętny nalot zaczął schodzic. Powtórzyłem jeszcze raz i zbiorniczek jest biały. :) Jak narazie. ;) A wyrównawczy wymontowałęm całkiem i wymyłem szczoteczką w środku. Jest czysty,ale biały nie będzie,poprostu ma chyba taki kolor. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

ja kupiłem drugi zbiorniczek i był cały zakamieniały i traktowałem go wszelką chemia od kamienia jaką miałem w domu,w końcu nalałem do niego dimmera czystego i troszkę wody i tak zostawiłem na parę godzin,później wypłukałem pod ciśnieniem i zbiornik nabrał kolorów i w końcu widać kolor płynu w nim bez odkręcania korka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
...Mam taki zbiorniczkem miedzy innymi od garbusa z 61r ...

Temat jest juz stary, ale :o:shock: zbiorniczek cieczy chłodzącej z samochodu chłodzonego powietrzem... :idea:

 

Piszac taki mialem na mysli tak brudny/odbarwiony. Zbiorniczek z garba to oczywiscie zbiorniczek plynu od spryskiwaczy... i tak byl tam zbiorniczek plynu do spryskiwaczy, napedzany sprytnie cisnieniem z kola zapasowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.