Skocz do zawartości

Ślady na szybie po płynie spryskiwaczy


ELBE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Mam pytanie.

Kupiłem zimowy płyn spryskiwaczy/wycieraczek w Biedronce i efekt jaki uzyskałem przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

 

Mianowicie płyn ten pozostawił mi ślady na przedniej szybie samochodu. Ślady te wyglądają tak jakby płyn ten wżarł się w szybę albo wypalił ją. Nie posiadam niestety zdjęcia.

 

Próbowałem zmyć to szamponem, naftą i nawet acetonem. Nic nie zadziałało.

 

Jak to Waszym zdaniem usunąć ? A może ten denny płyn po prostu wypalił szybę tak, że już nic się z tym nie da zrobić ?

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba przestenae chodzić do biedronki, aż strach pomysleć co mogą zrobić ogólno dostępne tam środki chemiczne gospodarstwa domowego;d;d

 

A co do Twojego porblemu to jeżeli aceton nie pomógł, to nie mam pojecia co z tym zrobić.

 

Może spróbuj jeszcze z benzyną ekstrakcyjną.

 

Jak nie pomoże to nie mam więcej pomysłów, ewentualnie zadzwoń na infolinie producenta, skoro to produkują to może Ci coś doradzą.

 

A jak nie to wymiana szyby:)

 

no też miałem przygode (nie tylko ja) z tym "świtnym" płynem... jak on sie nazywał hymm... Aura ?

no ja sie z nim troche pomęczyłem i jakoś zeszło. Spróbuj clinerem do lakieru, mi chyba dość dobrze pomógł PB prof. polish

 

Trzeba zoorganizować akcję żeby w kązdej biedronce wywiesić kartkę z nazwą zwalczacza wrednych śladów:) Trzeba ostrzec ludzi:)

 

Pozdrawiam

swistak19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acetony, benzyny eks. i inne tego typu produkty bym sobie darował w tym przypadku. Ja ten problem rozwiązuję używając w pierwszym etapie glinki + lubrykant a następnie cleaner bez ścierny ew. z bardzo delikatnym ziarnem na bawełnianym padzie. Po takim zabiegu szyba powinna być czysta i przejrzysta. Testowałem to w kilku przypadkach i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracując na myjce widzialem sporo aut wlasnie z jakimiś dziwnymi sladami na szybie po płynie... oraz na masce tam gdzie płyn wylatuje ...do dzisiaj nie mam pojęcia czemu tak niektóre miały

 

z lakieru to polerką schodziło, ale z szyby nigdy nie próbowaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo i również po płynie z biedronki. Dosyć łatwym sposobem na usunięcie jest użycie parownicy. Ja stosowałem parownicy karcher za 300zł, tej małej. Trzeba porządnie rozgrzać parą zabrudzone miejsce na szybie i schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też miałem przygode (nie tylko ja) z tym "świtnym" płynem... jak on sie nazywał hymm... Aura ?

 

Nie pamiętam nazwy tego płynu, którego użyłem. W każdym razie już wiem, że nie wolno kupować płynu spryskiwaczy w supermarkecie.

 

Może miałeś jakieś świnstwo na tej szybie i to się pogryzło z płynem? Mam zalany tym płynem spryskiwacz i żadnych problemów niema.

 

Hmmm. Samochód w tamtym czasie był myty w myjni ręcznej przez jakichś typków. Nie wiem jakiej oni tam chemii używali i czy to się mogło pogryźć. Ja niczym dziwnym tych szyb nie smarowałem.

 

pracując na myjce widzialem sporo aut wlasnie z jakimiś dziwnymi sladami na szybie po płynie... oraz na masce tam gdzie płyn wylatuje ...do dzisiaj nie mam pojęcia czemu tak niektóre miały

 

z lakieru to polerką schodziło, ale z szyby nigdy nie próbowaliśmy

 

Na masce w miejscu gdzie płyn jest wypryskiwany przez spryskiwacze także miałem wypalony lakier przez ten super płyn ale dało się to z lakieru usunąć.

 

 

Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi i rady. Spróbuję je zastosować. Mam nadzieję, że usunę to z szyby. Pozdro wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Udało mi się usunąć ślady na szybie po płynie spryskiwaczy. Napiszę bo może komuś się to przyda. Kombinowałem a sposób był bardzo prosty: po prostu w miejscu gdzie były plamy nałożyłem na szybę pastę polerską lekkościerną Turtle Wax. Poczekałem aż zaschnie, spolerowałem i zeszło. Banalne. Trzeba tylko ostrożnie, lekko trzeć aby nie porysować szyby.

 

Ciekawa sprawa. Próbowałem to usuwać acetonami i innymi rozposzczalnikami a pomogła po prostu pasta.

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Acetony, benzyny eks. i inne tego typu produkty bym sobie darował w tym przypadku. Ja ten problem rozwiązuję używając w pierwszym etapie glinki + lubrykant a następnie cleaner bez ścierny ew. z bardzo delikatnym ziarnem na bawełnianym padzie. Po takim zabiegu szyba powinna być czysta i przejrzysta. Testowałem to w kilku przypadkach i jest :good:

 

Dokładnie tak samo i nie ma co kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.